آخرين اخبار
ائتلاف کاندیداهای مستقل در انتخابات شورای تهران

پویش مردمی حمایت از تشکیل اتحادیه «کشورهای وارث تمدن ایرانی»

اتحاديه کشورهاي وارث تمدن ايراني

اتحاديه کشورهاي وارث تمدن ايراني طرحي است با رويکرد همگرايي منطقه اي، براي ايجاد نوعي همگرايي فرهنگي، هويتي و اقتصادي بين ملت‏هايي که در تاريخ پر فراز و نشيب فلات ايران، در کنار هم زيسته‏اند و از عناصر فرهنگي و تمدني مشترکي (مانند نوروز، زبان پارسي و شخصيت‏هاي تاريخي) بهره مي‏برند. کشورهاي مورد نظر، يازده کشور ايران، افغانستان، تاجيکستان، پاکستان، ازبکستان، ترکمنستان، آذربايجان، گرجستان، ارمنستان، قزاقستان و قرقيزستان هستند که مردمان‏شان هزاران سال در کنار هم زيسته و در سده‏هاي گذشته، در کشاکش رقابت‏هاي استعماري از هم جدا شده اند.

آیا می دانستید «سرود ملی پاکستان به زبان فارسی است»؟

زمانی که پاکستان مستقل شد، سرود ملی نداشت و از این رو در هنگام اهتزاز پرچم، فریاد "پاکستان زنده‌باد - آزادی پاینده‌باد" سر می‌دادند. "محمدعلی جناح" سرودی برای پاکستان سرود اما بعد از مدتی تصمیم گرفته شد که سرودی بر پایه مضامین مذهبی برای پاکستان بسرایند و این سرود جدید را به گونه‌ای سرودند که اکثر واژگان آن برگرفته از زبان فارسی بود و حتی از نظر دستوری نیز از دستور زبان فارسی پیروی می‌کند و تنها یک واژه غیرفارسی در آن به کار رفته که آن هم واژه هندی "کا" است. سرود ملی پاکستان را ابوالاثر حفیظ جالندهری سروده است.

عبدالغفور آرزو، سفیر افغانستان در تاجیکستان:

* توازن تمدنی، اساس همکاری‌های ایران، افغانستان و تاجیکستان است. * زمان ائتلاف و چالش‌های تمدنی ایجاب می‌کند که کشورهای شامل یک تمدن ایران، افغانستان، تاجیکستان، ازبکستان، پاکستان و غیره به سوی سیاست واقع‌بینانه رفته و منافع ملی خود را با یکدیگر هماهنگ کنند.

مختار كول محمد، وزير فرهنگ جمهوري قزاقستان:

بشريت، ميراث‌دار فرهنگ ايران است.

صفر عبدالله، از اساتيد بنام تاجيك:

خط فارسي دير يا زود به تاجيكستان بازمي‌گردد.

حامد كرزاي، رئيس جمهور افغانستان:

امیدوارم در جشن‌های آینده نوروز بتوانیم سنت‌های قدیمی خود را در مراسم‌های این چنینی زنده کنیم.

دکتر حسن علی اوف، استاد دانشگاه آبلای خان:

دولت قزاقستان باید برای پیوستگی و یکی شدن فرهنگ‌ها و تمدن‌های ایرانی کوشش کند.

صفر مراد نيازف، رئيس جمهور فقيد ترکمنستان:

ايران و ترکمنستان از آغاز پيدايش زمين، همسايه نزديک هم بوده و با همديگر سال‌ها بر جهان فرمانروايي کرده‌اند، آنها هميشه دوست و برادر بوده و حسن همجواری و دوستی در روابطشان حاکم بوده است. آنها فرعون‌های زمان را نابود کرده و پرچم خود را از بابل تا بالکان به اهتزاز درآوردند؛ با علم، فرهنگ و هنر متعالی خود، بر فراز آسيا قرار گرفته و دوستی آنها در مقابل دشمنان همچنان پايدار است.

مقام معظم رهبری:

جمهوری اسلامی ایران از تقویت روابط و همكاری‌ها میان كشورهای منطقه و همسایه كه دارای «فرهنگ مشترك» هستند، استقبال می كند و پیشرفت و ارتقای هر یك از كشورهای همسایه را به سود خود و مایه سرافرازی می‌داند.

علامه اقبال لاهوری، اندیشمند بزرگ پاکستانی:

مَحرم رازیم با ما رازگوی آن چه می‌دانی از ایران باز گوی

امام علی رحمان، رییس جمهور تاجیکستان:

زیارت آرامگاه کوروش بزرگ در پاسارگاد برایم لحظه‌های هیجان بخش و فراموش ناپذیر بود. افتخار از آن داشتم که قدمجای این سیاستمدار عاقل و زیرک، پیرو علم و حکمت، راستی و عدالت، سازندگی و آبادانی که قدمگاه مبارک نیاکان ماست، بگذارم.

يريك اوتمبايف سفير سابق قزاقستان در ايران:

پشتوانه تاريخي ملت قزاقستان، «فرهنگ غني ايرانی» است.

بردی محمد اف، رییس جمهور ترکمنستان:

جشن نوروز داراي ارزش‌هاي زيادي است و در واقع، بيانگر تاريخ فرهنگي و ملي ماست و دانشمندان و بزرگان ما همواره بر اهميت نوروز تأكيد كردند و ما نيز بايد نوروز را گرامي داشته و آن را به نسل‌هاي آينده‌مان منتقل كنيم.

يريك اوتمبايف سفير سابق قزاقستان در ايران:

«فرهنگ ايراني»، مادر فرهنگ‌هاي آسياي مركزي است.

امام علی رحمان، رییس جمهور تاجیکستان:

همه كشورها، نوروز آينده را در زادگاه آن يعني تخت جمشيد جشن بگيرند و در سال‌هاي پس از آن در كشورهاي ديگر، اين جشن برگزار شود.

امام علی رحمان، رییس جمهور تاجیکستان:

امروز براي من سرشار از خوشي و سعادت است كه سران كشورهاي دوست، در كشور دوست و برادر و فرهنگ آور ایران، جمع شده‌اند و شكر گذارم كه نوروز تاريخ جشن فرهنگي ما است.

ميخاييل ساكاشويلي، رئيس جمهور سابق گرجستان:

«ايران بخشي از غرور ملي، احساسات و فرهنگ ماست.»

نور سلطان نظربايف، رئیس جمهور قزاقستان:

تقویم قزاقستان باید با نوروز آغاز شود.

محمد اقبال لاهوري، اندیشمند بزرگ پاكستانی:

آرزو دارم تهران روزی جایگاهي چون ژنو در اروپا، پیدا کند.

مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای:

«ملت‌های منطقه می‌توانند یك مجموعه با ارزش و والای فرهنگی تشكیل دهند.»

داداجان عطاءالله، رهبر حزب وطن دار تاجیکستان:

«رژیم ها می آیند و می روند، اما ایران جاودان است و ما باید حتماً به جاویدان بپیوندیم!»

نور سلطان نظربایف، رئيس جمهور قزاقستان:

درهای كشور قزاقستان به روی همه ايرانيان باز است.
» معرفي

«اتحاديه کشورهای وارث تمدن ايراني»،
طرحی است با رويکرد همگرايی منطقه ای، برای ايجاد نوعی همگرايی فرهنگی، هويتی و اقتصادی بين مردمانی که در تاريخ پر فراز و نشيب فلات ايران، در کنار هم زيسته ‏اند و از عناصر فرهنگی و تمدنی مشترکی (مانند نوروز، زبان پارسی و شخصيت‏های تاريخی) بهره مي ‏برند. کشورهای مورد نظر، يازده کشور ايران، افغانستان، تاجيکستان، پاکستان، ازبکستان، ترکمنستان، آذربايجان، گرجستان، ارمنستان، قزاقستان و قرقيزستان هستند که مردمان‏شان هزاران سال در کنار هم زيسته و در سده‏ هاي گذشته، در کشاکش رقابت‏های استعماری از هم جدا شده اند. 
اين طرح بر اين اساس شکل گرفت که در حال حاضر نيز به دليل «عناصر مختلف فرهنگی»، «پيوستگی جغرافيايی» و «همپوشانی ژئواکونوميک»، «زمينه‌های» تشکيل يک اتحاديه فرهنگی، اقتصادی، سياسی و امنيتی بين اين کشورها مهياست.
اين اتحاديه، با در بر داشتن تمام کشورهای هم سنخ فرهنگی منطقه، جنبه همپوشانی اقتصادی نيز خواهد داشت و با جمعيتی بیش از 380 ميليون نفر و وسعتی بالغ بر 7 میلیون کيلومتر مربع، سازمانی مناسب برای همکاري های همه جانبه و تأمين منافع ملی اعضا و بازاری جذاب برای کشورها و اتحاديه های منطقه‌ای ديگر خواهد بود؛ اتحاديه ای که می تواند همه منطقه را و همه ملت های ما را به سوی توسعه و پيشرفت رهنمون سازد.
ادامه معرفي ...
» بيانيه

بیانیه موقت کمپین:
ما اعضای این پویش مردمی با این باور که مشکلات مردمان منطقه فلات ایران و کشورهای پیرامون آن، تنها با همگرایی و اقدام مشترک مرتفع خواهد شد، از هر اقدام قانونی برای تشکیل «اتحادیه کشورهای وارث تمدن ایرانی» حمایت می کنیم.
_________________________________________________________________________
نکته:
1- امضا کنندگان به جمع اعضای کانال تلگرامی این پویش اضافه خواهند شد.
2- بیانیه نهایی پس از رسیدن تعداد اعضا و امضا به سی هزار فقره، با همراهی 11 نفر منتخب از اعضای فعال
داوطلب عضویت در مدیریت پویش تدوین خواهد شد.
***
برای آشنایی با سوابق طرح کلیک کنید.

با ارسال لینک کمپین در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی و درج لینک پویش در وبلاگ و گروه ها و کانالهای تلگرامی خود، از این اقدام مردمی حمایت کنید!

http://www.entiran.ir/campaign/etehad/
_________________________________________________________________________
نظرات هموطنان مخالف این پویش را اینجا بخوانید
ارتباط با مدیر پویش
ادامه بيانيه ...
امضا كنندگان   »»»   ۳۶۴ نفر
منيره وب سايت
تاريخ امضا ۱۳۹۴/۱۱/۸ امتيازات
7
1
بسيار عالي اما اميدوارم از نظر سياسي تعصبي إيجاد نشود با توجه به فضاي امروز حاكم بر خاور ميانه و تقابلي كه بين كشورهاي عربي و ايران بوجود اومده
پدرام آستانی وب سايت
تاريخ امضا ۱۳۹۴/۱۱/۸ امتيازات
7
1
اندیشه نکویست، گرچه دور هست در کوتاه زمان به سرانجام برسد. اما باید از همین اکنون آغاز شود و گسترش پیدا کند.
shahram yazdi وب سايت
تاريخ امضا ۱۳۹۴/۱۱/۸ امتيازات
11
2
ایران بزرگ آرمان بزرگ می خواهد و این آرمان چیزی جز وحدت همه اقوام و تیره های ایرانی در حوزه ایران زمین نیست . وحدت ایران نیز بدون حضور اقوام کرد که در شمال عراق و سوریه تا شرق ترکیه پراکنده اند , تقریبا نشدنی است . بی شک باید حوزه عمل این کمپین مقدس تا همه سرزمین های حوزه ایران فرهنگی گسترش یابد.
بهنام خرمدین وب سايت
تاريخ امضا ۱۳۹۴/۱۱/۸ امتيازات
8
1
جغرافیای زبان پارسی دویست سال است که هر روز کوچکتر از دیروز می شود . بی هیچ استثنایی کوتاهی در تمامی ادوار وجود داشته . وقت آن است که از زبان فارسی و جغرافیای آن حمایت کنیم .
آرسام محمودی وب سايت
تاريخ امضا ۱۳۹۴/۱۱/۸ امتيازات
میر مهرداد میرسنجری وب سايت mmmirsanjari.blogfa.com
تاريخ امضا ۱۳۹۴/۱۱/۸ امتيازات
9
1
به امید پیوند دگربار پاره های تن ایران بزرگ فرهنگی
مجتبی وب سايت
تاريخ امضا ۱۳۹۴/۱۱/۸ امتيازات
8
1
در شرایطی که غرب متحد و هماهنگ با پشتوانه تکنولوژی و اقتصاد پیشرفته فرهنگ خود را بر ما تحمیل می کند و در شرق رقیای تاریخی ما هند و چین با حفظ پیکره یکپارچه در حال بازیابی قدرت خود هستند، و در شمال نیز روسیه با وسعت و منابع عظیم قدرتی بالقوه است، بر ماست که با اتحاد دوباره شکوه تمدن گذشته خویش را بازیابیم.
اسفندیاری وب سايت
تاريخ امضا ۱۳۹۴/۱۱/۸ امتيازات
7
1
به امید روزی که شعار «پندار نیک، گفتار نیک، کردار نیک» سرلوحه همه مردم شود، صرفنظر از هر دین و آیینی که دارند.
حمید فروحی وب سايت
تاريخ امضا ۱۳۹۴/۱۱/۸ امتيازات
7
2
بنده وکیل دادگستری و نویسنده چند کتاب در حوزه حقوق - معماری و زبان شناسی و نویسنده کتاب (ده نوشتار در باره تاریخ و فرهنگ و زبان گیلان و ایران هستم). من در کتاب خود اثبات نموده ام. علاوه بر این که مردم ایران (آریائی) هستند، مردم کشورهای آلمان - انگلستان - ایرلند- ارمنستان نیز آریائی هستند (از طریق زبان شناسی). من اثبات کرده ام که نام دریای خزر برای دریای شمال ایران، یک نام نادرست و ضد ملی است و نام درست این دریا (کاسپین) است، به سکون (س) و کسر (ی) و(پ)و معنای آن دریای سرزمین مردم کاس می باشد و این واژه از واژه (کاس) یعنی مرد چشم آبی (که در گیلان به وفور وجود دارند) گرفته شده است. ضمنا اینجانب در کتاب خود اثبات نموده ام که واژه های ایران - آریا (نام باستان کشور افغانستان)- ایروان - آریابین (که به علط اردبیل گفته می شود)- اربیل - ایروان و آران (جمهوری آذربایجان فعلی) همگی به معنای سرزمین مردم آریاست. ضمنا اینجانب ثابت نموده ام که ریشه واژه (عراق)، ایراک به معنای ایران کوچک است و ایراک قسمتی ار امپراطوری ایران زمان ساسانی بود که پایتخت آن (تیسفون)، در نزدیکی بغداد قرار دارد.
محمد وب سايت
تاريخ امضا ۱۳۹۴/۱۱/۷ امتيازات
8
1
شکل گیری و قدرت گیری این کمپین بذر امید را در دل دوست داران ایران و فرهنگ ایرانی خواهد کاشت. هر چند که باید توجه داشت برخی از کشورهای دیگر که در این کمپین گفته نشده اند نیز میراث دار فرهنگ و تمدن ایرانی هستند و یا اقوام کهن ایرانی که هنوز به اصالت و ریشه خود آگاهی دارند در آن کشورها ساکن هستند.
مهربان وب سايت
تاريخ امضا ۱۳۹۴/۱۱/۷ امتيازات
9
1
کشورهای دارای اشتراک تمدنی، می توانند با همگرایی منطقه ای در زمینه توسعه فرهنگی و اقتصادی همکاری های نزدیک و قابل تأثیری داشته باشند.
نصرزاده وب سايت
تاريخ امضا ۱۳۹۴/۱۱/۶ امتيازات
5
1
به نظر می رسد طرح خوبی است امید که موفق باشید
مصطفی شیرینی وب سايت
تاريخ امضا ۱۳۹۴/۱۱/۴ امتيازات
9
1
با ‍پیگیری و اجرایی شدن این موضوع... طرح بسیار خوب و تاثیرگذاری خواهد بود.
محمد وب سايت
تاريخ امضا ۱۳۹۴/۱۱/۲ امتيازات
9
1
یکی از آرزوهای من بوده است
حمزه میرزایی وب سايت
تاريخ امضا ۱۳۹۴/۱۱/۱ امتيازات
پریسا قاسمی وب سايت
تاريخ امضا ۱۳۹۴/۱۰/۳۰ امتيازات
قاسم وب سايت
تاريخ امضا ۱۳۹۴/۱۰/۳۰ امتيازات
علی جلالی وب سايت
تاريخ امضا ۱۳۹۴/۱۰/۲۹ امتيازات
رئوف رمضانی وب سايت
تاريخ امضا ۱۳۹۴/۱۰/۲۹ امتيازات
کاوه وب سايت
تاريخ امضا ۱۳۹۴/۱۰/۲۸ امتيازات
3
1
به امید یکی شدن
جواد وب سايت
تاريخ امضا ۱۳۹۴/۱۰/۲۸ امتيازات
3
1
موافقم
محمد حسین وب سايت
تاريخ امضا ۱۳۹۴/۱۰/۲۶ امتيازات
6
1
خوبه؛ ولی به نظرم زمان می بره
اسداله آقاخانی وب سايت
تاريخ امضا ۱۳۹۴/۱۰/۲۶ امتيازات
سپیده یغما وب سايت
تاريخ امضا ۱۳۹۴/۱۰/۲۶ امتيازات
4
1
عالیه موافقم
سحر یغما وب سايت
تاريخ امضا ۱۳۹۴/۱۰/۲۶ امتيازات
3
1
عالیه موافقم
ستاره یغما وب سايت
تاريخ امضا ۱۳۹۴/۱۰/۲۶ امتيازات
2
1
موافقم
غلامرضا یغما وب سايت
تاريخ امضا ۱۳۹۴/۱۰/۲۶ امتيازات
2
1
۱۰۰٪موافقم
زینب یغما وب سايت
تاريخ امضا ۱۳۹۴/۱۰/۲۶ امتيازات
3
1
واقعا طرح عالیی با اینکه یک نوجوان بودم جذبش شدم و تا اخر هم میمانم
مریم یغما وب سايت
تاريخ امضا ۱۳۹۴/۱۰/۲۶ امتيازات
3
1
این طرح بهترین طرح است و برایم واقعا جالب است
غلامرضا امینی وب سايت
تاريخ امضا ۱۳۹۴/۱۰/۲۴ امتيازات
4
1
موافقم. به امید تحقق این طرح
مهوش مالکی وب سايت
تاريخ امضا ۱۳۹۴/۱۰/۲۴ امتيازات
4
1
با تشکیل اتحادیه صد در صد موافقم
منوچهر مهرزاد وب سايت
تاريخ امضا ۱۳۹۴/۱۰/۲۳ امتيازات
4
1
هم فکر ایجاد اتحادیه فکر خوبی است و هم این کمپین برنامه محوری که کاندیدا محوری را از فرهنگ انتخاباتی و رأی دهی مردم ایران کمرنگ می کند. کاملاً موافقم.
ساره تقی نژاد وب سايت
تاريخ امضا ۱۳۹۴/۱۰/۲۳ امتيازات
4
1
بسیار خوب است و با این اوضاعی که در سیاست خارجی ما پیش آمده و نتیجه ارتباط ما و هزینه کردن برای آنها، دیگر شکی در مفید بودن این طرح نیست
معراج وب سايت
تاريخ امضا ۱۳۹۴/۱۰/۲۳ امتيازات
زین العابدين حسین نژاد موزیرجی وب سايت
تاريخ امضا ۱۳۹۴/۱۰/۲۳ امتيازات
4
1
بسیار عالیست
مازیار وب سايت
تاريخ امضا ۱۳۹۴/۱۰/۲۳ امتيازات
مجتبی هداوند وب سايت
تاريخ امضا ۱۳۹۴/۱۰/۱۸ امتيازات
6
1
به امید پیوستن فرهنگ های مشترک برای زندگی بهتر و تعامل بیشتر با دیگر فرهنگ ها
محمدراعی بندپی وب سايت
تاريخ امضا ۱۳۹۴/۱۰/۱۴ امتيازات
مهران وب سايت
تاريخ امضا ۱۳۹۴/۱۰/۱۴ امتيازات
5
1
با سلام. تشکیل اتحادیه کشورهای وارث تمدن ایرانی، می تواند جایگاه و اهمیت ایران را در سطح بین الملل ارتقا دهد و ۱۱ کشور مورد هدف را به قدرت منطقه ای تبدیل کند.
علیرضا امینی وب سايت
تاريخ امضا ۱۳۹۴/۱۰/۸ امتيازات
9
1
با تشکر از تشکیل دهندگان این کمپین. هیچ ایراندوست واقعی نمیتونه مخالف این نظر باشه. امیدوارم بتونید این ایده رو بیشتر در سطح رسانه و جامعه نشر دهید.
محمد وب سايت
تاريخ امضا ۱۳۹۴/۱۰/۶ امتيازات
4
1
بسیار عالی
بهمن رضايی وب سايت
تاريخ امضا ۱۳۹۴/۱۰/۴ امتيازات
4
1
بسيار عالي
افشین پرفکر مقدم وب سايت www.reysdp.com
تاريخ امضا ۱۳۹۴/۱۰/۴ امتيازات
3
1
بسیار عالی است
محمدصالح وب سايت
تاريخ امضا ۱۳۹۴/۱۰/۳ امتيازات
3
1
تنها راهی که به عظمت گذشته قبل از قاجار برسیم. امیدوارم برادران دوستدار کشورهای عرب به این موضوع اهمیت بدهند.
مجید وب سايت
تاريخ امضا ۱۳۹۴/۱۰/۲ امتيازات
محمد وب سايت
تاريخ امضا ۱۳۹۴/۱۰/۲ امتيازات
6
1
اتحاد کشورهای هم فرهنگ با ایران، برای آینده منطقه بسیار راه گشا خواهد بود. اگر این کشورها به یک آگاهی تمدنی دست پیدا کنند و خود را عضو یک گروه بدانند می توانند بازار مشترک، بانک مشترک، اقتصاد مشترک، دانشگاه مشترک و در نهایت نیروی نظامی مشترک داشته باشند تا به عنوان یک قدرت فرا منطقه ای عمل کنند و در نظام جهانی تاثیر گذار باشند. من تقاضا دارم کشورهای عراق، سوریه، لبنان و یمن را نیز به این لیست اضافه نمایید تا گستره ای وسیع با کارکردی مهم داشته باشد. از نطر فرهنگی نیز این کشورها با گذشته ایران مشترک هستند.
محمد قاسمی وب سايت
تاريخ امضا ۱۳۹۴/۹/۳۰ امتيازات
7
1
بسیار عالی و تنش زداست. آفرین بر پیشنهاددهنده فهیم این کمپین.
مسعود وب سايت
تاريخ امضا ۱۳۹۴/۹/۹ امتيازات
9
1
همگرایی فرآیندی سرایت آمیز (spill over) است که از سطح پایین به بالا ارتقا و تسری می یابد. مهمترین عامل در همگرایی، مبانی هویتی آن است. به عبارتی؛ همگرایی، تداوم و ارتقای سیاسی آن مستلزم هویت یابی و اجماع سازیِ از طریق آن، جهت انسجام است. اتحادیه ها در جهان سوم بیشتر با نگاه امنیتی و گاه با تفکر اقتصادی شکل گرفته اند. با رویکرد امنیتی (غیر، دیگری و در نهایت دشمن) مبانی هویت یابی چنین اتحادیه هایی بوده اند که به دلیل جایگاه و اهمیت دیپلماسی، نقش خود را تنها در یک بازه زمانی عمدتاً کوتاه تعریف و ستایش می کنند. حتی با رویکرد اقتصادی نیز الگو های تجاری و بازرگانی مبانی هویت یابی بوده که در بلند مدت قابل تبدیل، تعویض و انتقال اند. در عصر جهانی شدن و با شکل گیری تبادلات گسترده بین المللی مبانی هویتی غیر و دیگری و حتی تجارت و بازرگانی تحت الشعاع دیپلماسی و تغییر رویکردها قرار می گیرد. حال، اتحادیه کشورهای وارث تمدن ایرانی در مبانی و شاخص های همگرایی و نهادی شدن آن برای تسری و ارتقا به سایر حوزه ها در نمادهای هویتی مشترک مانند نوروز، زبان پارسي و نمادهای تاريخي بیش از پیش موثر خواهد بود.
مرتضی احمدی وب سايت
تاريخ امضا ۱۳۹۴/۹/۳ امتيازات
7
1
ایران متحد، زیر یک پرچم متحد (شیر و خورشید باستانی) دارای پرچم کشور (هر کشور پرچم ملی خودش) مرزهای آزاد، تجارت آزاد، پول یکسان، آموزش دو زبان یا بیشتر به همه افراد و بچه ها، بازگشایی تمامی مرزهای فلات ایران بزرگ برای حیوانات کوچنده، بازگشت اقلیم های زیستی به شرایط عادی (بازگشایی سدهای رودهای مرزی) تقسیم منابع طبیعی کل سرزمین ایرانشهر به طور مساوی، حذف فاصله ها از خویشان در مرزهای سیاسی صد سال اخیر، استقلال کل ایرانشهر (ایران بزرگ) از همه ابرقدرت ها و اجبار آنها به تعامل با کل ایرانشهر (ایران بزرگ) اهداف عالی این طرح بسیار زیادند. ممنون از این که فکر چندین ساله من رو که فقط در تصوراتم بود، عملی می کنید.
منیر وب سايت
تاريخ امضا ۱۳۹۴/۸/۲۴ امتيازات
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.