آخرين اخبار
كد خبر : ۱۳۴۶۷
زمان ارسال :‌ ۱۵:۱۵ ۱۳۸۸/۳/۲۲
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

اطلاعیه های امروز ستاد انتخابات کشور / زمان رای‏ گیری بازهم تمدید شد

22/3/1388

زمان رای‏ گیری بازهم تمدید شد اطلاعيه شماره 22 ستاد انتخابات كشور اعلام شد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت كشور، متن اطلاعيه شماره 22 ستاد انتخابات كشور به شرح زير مي باشد: با عنايت به گزارش هاي واصله از تعدادي از شهرستان هاي كشور مبني بر درخواست تمديد اخذ رأي و نظر به موافقت وزير محترم كشور مستند به تبصره 1 ماده 20 قانون انتخابات رياست جمهوري اسلامي ايران بدينوسيله اعلام مي گردد استانداران محترم سراسر كشور مي توانند نسبت به تمديد زمان اخذ رأي به مدت يك ساعت يعني تا ساعت بيست و يك اقدام فرمايند.

*** اطلاعيه شماره 16 ستاد انتخابات كشور: ساعت اخذ رای تا ساعت 19 تمدید شد

ایلنا: ساعت اخذ رای تا ساعت 19 تمدید شد. به گزارش ایلنا در این اطلاعیه ستاد انتخابات كشور آمده است: «با عنايت به گزارش‌هاي واصله از شهرستان‌هاي كشور مبني بر درخواست تمديد اخذ رأي و نظر به موافقت وزير محترم كشور مستند به تبصره 1 ماده 20 قانون انتخابات رياست‌جمهوري اسلامي ايران، بدينوسيله اخذ رأي به مدت يك ساعت يعني تا ساعت نوزده 19 در سراسر كشور تمديد مي‌شود. اين تمديد شامل شعب ثبت‌نام و اخذ رأي واقع در خارج از كشور نيز مي‌شود.»

*** اطلاعيه شماره 14 ستاد انتخابات كشور: نامزدها از فعالیت‌های تبلیغاتی خودداری کنند

ایلنا: ستاد انتخابات کشور تاکید کرد كه نامزدهاي محترم كه رأي خود را داده‌اند، تقاضا مي‌شود به شعب ديگر مراجعه كرده و از اقدامات تبليغاتي كه خلاف قانون است، خودداري كنند. متن اطلاعيه شماره 14 ستاد انتخابات كشور به شرح زير است: بر اساس اطلاعات واصله، بعضي از نامزدهاي انتخاباتي در شعب اخذ رأي تهران حاضر شده و با اعضاي شعبه و جمعيت حاضر براي رأي دادن به گفت‌وگو مي پردازند و يا در مجامع مبادرت به سخنراني تبليغاتي مي‌كنند؛ با عنايت به اينكه حضور نامزدهاي انتخاباتي در شعب متعدد، نوعي كار تبليغاتي محسوب شده و خلاف صريح قانون است. لذا از نامزدهاي محترم كه رأي خود را داده‌اند تقاضا مي‌شود به شعب ديگر مراجعه كرده و از اقدامات تبليغاتي كه خلاف قانون است، خودداري كنند.

*** ستاد انتخابات کشور ـ 5: نوشتن کد نامزدها الزامی نیست

مهر: ستاد انتخابات کشور با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد نوشتن کد نامزدها الزامی نیست. به گزارش خبرنگار مهر مستقر در ستاد انتخابات کشور، متن اطلاعیه شماره 5 ستاد انتخابات کشور به این شرح است: نظر به اینکه در تعرفه های اخذ رأی محلی برای نوشتن کد نامزدها در نظر گرفته شده است به اطلاع هموطنان عزیز و اعضای شعب اخذ رأی می رساند که نوشتن کد نامزدها الزامی نیست و نوشتن نام و نام خانوادگی نامزد کفایت می کند.


**** نمایندگان نامزدها تا پایان شمارش آرا در محل اخذ رای حاضر باشند ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره 11 اعلام کرد: نمایندگان نامزدهای انتخابات دهمین ریاست جمهوری ایران می توانند تا پایان اخذ رای، قرائت و شمارش آراء در محل شعبه ثبت نام و اخذ رای حضور داشته باشند.

به گزارش مهر مستقر در ستاد انتخابات کشور، متن اطلاعیه شماره 11 ستاد انتخابات کشور به شرح زیر است:« با عنایت به قانون انتخابات ریاست جمهوری، نمایندگان نامزدهای انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری ایران که دارای کارت شناسایی با مهر و امضای فرمانداری هستند می توانند تا پایان اخذ رای، قرائت و شمارش آراء در محل شعبه ثبت نام و اخذ رای حضور داشته باشند. بنابراین اعضای شعبه ثبت نام و اخذ رای و نمایندگان فرماندار ترتیبی اتخاذ کنند تا این نمایندگان در محل مناسبی برای انجام وظیفه خود استقرار یابند.» همچنین در این اطلاعیه آمده است: « نمایندگان نامزدهای انتخاباتی می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف بدون دخالت در امور اجرایی، مراتب را به ناظرین شورای نگهبان، هیئتهای نظارت و ستاد انتخابات کشور کتباً اعلام کنند.»
منبع : انتیران

كلمات كليدي : انتخابات ریاست جمهوری ، ستاد انتخابات کشور ، اطلاعیه شماره
ارسال نظر
نام :

ايميل‌ :

نظر :

نظرات
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.