آخرين اخبار
كد خبر : ۲۵۳۲۴
زمان ارسال :‌ ۱۰:۴۳ ۱۳۹۱/۱۰/۲۴
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

در انتخابات پيش رو 40 يا 50 کانديدا خواهيم داشت/افراد معامله گر کانديدا نشوند

زاکاني مي تواند در دايره اي که قانون مشخص کرده قرار گيرد اما بايد انتخاب را بر عهده مردم گذاشت.

فاطمه آليا، عضو شوراي مرکزي جبهه پايداري در گفتگو با خبرگزاري آريا درباره کانديداتوري زاکاني از سوي جمعيت رهپويان، گفت: در يک نگاه کلي مي توانيم بگوييم هر فرد از آحاد ملت ايران طبق شرايطي که قانون اساسي تعيين کرده پس از تاييد شوراي نگهبان مي توانند در انتخابات شرکت کنند.
وي افزود: آن طور که مشخص است در انتخابات پيش رو 40 يا 50 کانديدا خواهيم داشت ، البته هر فردي که ملاک ها و معيار هاي مندرج در قانون اساسي را داشته باشد و مورد تاييد شوراي نگهبان قرار گيرد مي تواند در انتخابات کانديدا شود .
اين نماينده مجلس تاکيد کرد : آقاي زاکاني مي تواند در دايره اي که قانون مشخص کرده قرار گيرد اما بايد انتخاب را بر عهده مردم گذاشت در واقع انتخاب فرد اصلح بر اساس آزموني است که افراد پس داد ه اند يعني ولايت پذيري و استکبار ستيزي بايد مورد توجه قرار گيرد و در کارنامه افراد سياسي بازي و معامله گري نباشد و براي رسيدن به قدرت با هرکسي معامله نکنند .
وي درباره سخنان اخير آيت الله مصباح يزدي گفت: سخنان ايشان مبتني بر يکسري شاخص هاست. آيت الله مصباح تاکيد دارند سياسيون قبل از ورود به بحث مصاديق  بايد به دنبال معيار باشند قطعا براي تعيين معيارها حادثه88بايد مدنظر قرار گيرد وقتي ايشان مي گويند کساني که در فتنه مشارکت داشتند و از سران فتنه در داخل کشور حمايت و يا در قبال آنها سکوت کردند براي مردم شفاف است که چه کساني هستند در واقع همه موضع گيري هاي خواص را مردم مي دانند و در تاريخ سياسي کشور ثبت و ضبط است.
آليا تصريح کرد: نکته مهمتري که آيت الله مصباح بر آن تاکيد کردند  بحث انتخاب فرد اصلح است يعني معيارهاي اساسي انقلاب اسلامي که در گفتمان حضرت امام و مقام معظم رهبري بوده است و عصاره آن در استکبار ستيزي و تبعيت از ولايت مطلقه فقيه است در انتخاب فرد اصلح بايد مورد توجه قرار گيرد که آيت الله مصباح هم بر آن تاکيد داشته اند البته ايشان راه را براي حضور افراد نبسته اند از اين رو ممکن است براي انتخاب فرد اصلح رقابت بين خود اصولگرايان صورت گيرد.كلمات كليدي : انتخابات ، ریاست جمهوری ، کاندیدا ، زاکانی ، جمعیت رهپویان
ارسال نظر
نام :

ايميل‌ :

نظر :

نظرات
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.