آخرين اخبار
كد خبر : ۲۶۱۲۵
زمان ارسال :‌ ۰:۲۵ ۱۳۹۱/۱۲/۱۱
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

زاکانی اعلام کرد:

ابوترابی فرد کاندیدای جامعه روحانیت در انتخابات/ استراتژی اصلاح طلبان برای حضور در انتخابات

مشرق: علیرضا زاکانی دبیر کل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی صبح امروز در اجتماع اصولگریان استان سیستان و بلوچستان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه استراتژی جمعیت رهپویان برای انتخابات آینده چیست، گفت: جمعیت رهپویان بر خلاف دیگران که ابتدا با معرفی افراد وارد عرصه انتخابات شده اند، به معرفی گفتمان خود یعنی "گفتمان پیشرفت اسلامی" می پردازد.

سخنگوی فراکسیون اصولگرایان مجلس اظهار داشت: در صورتی که این گفتمان در جامعه جا بیفتد مصداق آن نیز مشخص خواهد شد و ما حتماً در انتخابات به یک نامزد خواهیم رسید و آن را معرفی می کنیم.

زاکانی در ادامه افزود: اما اگر جهت گیری انقلاب و گفتمان اصولگرایی بخواهد در این انتخابات به خطر بیفتد ما تنزل می کنیم تا جهت گیری های انقلاب مورد خدشه قرار نگیرد و پیشنهاد می کنیم در این صورت اصولگرایان یک نامزد واحد را معرفی کنند.

وی همچنین در خصوص ائتلاف سه گانه اظهار داشت: این گونه رفتارها که افراد جمع می شوند تا ظرفیت های خود را در راستای انقلاب به کار گیرند و نقص های یکدیگر را جبران کنند ممدوح است اما جمعیت رهپویان در انتخابات پیش رو از زاویه اقتضا و نیاز جامعه و انقلاب، کار خود را پیش می برد.

دبیر کل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در پاسخ به این سوال که به نظر شما جامعتین در انتخابات به چه شکل حاضر می شوند و حمایت آنها از چه افراد و یا گروه هایی می باشد گفت: جامعه روحانیت مبارز تهران سه نفر را معرفی کرده بود که ظاهراً یک نفر منتفی شده و تنها حجت الاسلام  ابوترابی فرد و حجت الاسلام  پورمحمدی به عنوان گزینه های جامعه روحانیت برای انتخابات مطرح هستند.

وی گفت:  البته شنیده ام که آقای پورمحمدی اعلام داشته "اگر آقای ابوترابی بخواهد وارد انتخابات شود بنده انصراف می دهم".

نماینده مردم تهران اظهار داشت: جامعه مدرسین حوزه علمیه قم هم تا کنون به معنای معرفی مصداق برای انتخابات ریاست جمهوری وارد عمل نشده است.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که جبهه پایداری که در راس آن آیت الله مصباح حضور دارد نسبتش با اصولگرایی چگونه است و آیا این جبهه همراه با اصولگرایان است یا در تقابل با اصولگرایان، گفت: آیت الله مصباح فرمودند من این جبهه را راه اندازی نکردم. جبهه پایداری گروهی هستند که مورد حمایت ایشان می باشد و از دوستان اصولگرا هستند.

زاکانی همچنین اظهار داشت: کاندیدای این جبهه برای انتخابات ریاست جمهوری تا الان آقای لنکرانی می باشد البته این جبهه از جلیلی و فتاح نیز به عنوان گزینه های خود نام می برد اما آقای جلیلی بارها اعلام کردند که در انتخابات حضور نمی یابند و فتاح نیز اعلام کرده است که در انتخابات شرکت نمی کند.

وی همچنین با اشاره کاندیداهای جبهه پیروان خط امام و رهبری اظهار داشت: این جبهه نیز در داخل خانواده اصولگرایان است و کاندیدای آنها آقایان متکی و آل اسحاق می باشند.

دبیر کل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با اشاره به کاندیداهایی که به صورت مستقل در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شرکت می کنند گفت: رضایی و سبحانی افرادی هستند که اعلام کردند به صورت مستقل در انتخابات حضور می یابند.

وی همچنین در ادامه افزود: جمعیت رهپویان و ایثارگران نیز به عنوان یکی از اضلاع اصولگرایان اعلام کردند که فرد برایشان ملاک نیست و سعی در تبیین و تشریح گفتمان پیشرفت اسلامی در جامعه دارند.

زاکانی در پاسخ به این سوال که به نظر شما نتیجه مذاکرات هسته ای ایران با گروه 1+5 در آلماتی به چه نتیجه ای رسیده است  و آیا تحریم ها در اثر حل این موضع برداشته می شود، گفت: تحریم ها ربطی به موضوع هسته ای ندارد بلکه آنها پیش از این اعلام کرده بودند مشکل ما با جمهوری اسلامی ایران سر موضوع هسته ای پیش از این که یک مشکل فنی باشد یک مساله سیاسی است که باید ایران آن را با 1+5 حل کند.

وی همچنین اظهار داشت: غربی ها به دنبال این هستند که علم و دانش را در کشور ما مهار کنند و مانع از توسعه علم شوند.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: تحریم ها در داخل کشور با توجه به اقتصاد مقاومتی و تدبیر و تفاهم مسئولان قابل حل است و ربطی به موضوع هسته ای ندارد.

وی در پاسخ به این سوال که به نظر شما استراتژی اصلاح طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری دوره یازدهم چگونه می باشد گفت: اصلاح طلبان به دنبال این هستند که اعلام کنند کشور به بن بست رسیده است و برنامه بعدی آنها این می باشد که همه اصولگرایان را معادل دولت بگیرند و کار خوب دولت و خدمات آن را نادیده گرفته و در عوض با سیاه نمایی، اشتباهات دولت را که ما هم آن را قبول نداریم برجسته کنند و بگویند همه اصولگراها اینها هستند.

زاکانی با بیان اینکه اصلاح طلبان در آستانه انتخابات به دنبال بازسازی شبکه اجتماعی برای فعال شدن در عرصه انتخابات شوراها هستند گفت:  آنها به دنبال حداقل هایی می گردند تا مسیر را برای خودشان باز کنند.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که کاندیداهای اصلاح طلبان برای انتخابات چه کسانی هستند گفت:  در درجه اول آنها به دنبال بازگشت افراطی های جریان خود و همان فتنه گران هستند. در درجه دوم آنها حضور خاتمی را پیشنهاد می دهند یا در مرحله بعد نیز افرادی مانند نجفی، عارف و جهانگیری را برای شرکت در انتخابات مطرح می کنند.

دبیر کل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی اظهار داشت: در صورت عدم تحقق این سه گزینه آنها پشت سر اصولگرایی قرار می گیرند که بتواند راه را برای حضور آنها باز کند.

وی در مواجهه با این پرسش که آیا خاتمی شانس حضور در انتخابات را پیدا می کند گفت: تا آنجا  که من اطلاع دارم آنها اعلام کردند که خاتمی در انتخابات حضور نمی یابد.


كلمات كليدي : انتخابات ، ریاست جمهوری ، علیرضا زاکانی ، جامعه روحانیت ، کاندیدا ، جمعیت رهپویان ، اصلاح طلبان
ارسال نظر
نام :

ايميل‌ :

نظر :

نظرات
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.