آخرين اخبار
كد خبر : ۲۶۱۵۷
زمان ارسال :‌ ۸:۵۱ ۱۳۹۱/۱۲/۱۴
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

زاکانی: جمعیت رهپویان ‌مواضع انتخاباتی خود را بعد از نوروز بیان می‌کند

زاکانی:
جمعیت رهپویان ‌مواضع انتخاباتی خود را بعد از نوروز بیان می‌کند
دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با بیان اینکه امروز دیگر انقلاب فرصت نگاه بخشی ندارد و نمی‌توان فرصت سوزی کرد، گفت: جمعیت رهپویان بعد از عید مواضع خود در مورد موضوعات مختلف و نقطه نظرات را به صراحت بیان می‌کند.

به گزارش انتیران از فارس علیرضا زاکانی امروز در نشستی خبری در تشریح عدالت‌گستری و الزام این محور در فضای جامعه اظهار داشت: عدالت باید به گونه‌ای در جامعه گسترش پیدا کند که همه شئون آن به مشام جامعه برسد.

وی با بیان اینکه حفظ عزت و افتخار بین‌المللی بسیار مهم است ادامه داد: در این راستا اتفاقات داخلی باید با محور سیاست خارجی همراه شود و امکانی را فراهم کند که از داشته‌های خودمان و سرمایه‌های داخلی در راستای تحول مناسبات بین‌المللی هم بهره بگیریم.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: توصیه به گردن کج کردن در برابر بیگانگان بیراهه‌ای است که عده‌ای فرا روی ملت قرار می‌دهند، اما نتیجه این سرخم کردن حتی ذره‌ای آورده برای کشور ندارد و تنها راه رسیدن به پیشرفت، اتکا به داشته‌های مردم است.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه این محورها و شعارها در دوران گذشته و در انتخابات پیشین نیز مطرح شد و در انتخاب فردی که بتواند، مصداق تحقق این آرمان‌ها باشد نیز اصولگرایان به توافق حداکثری رسیدند، اما در نهایت و در صحنه اجرایی، خود اصولگرایان اکنون منتقد این فرد شده‌اند، آیا تضمینی وجود دارد که این محورها و فرد مورد توافق برای تحقق این اصول، همان تجربه کنونی را در اجرا تکرار نکند، گفت: در دوران آیت الله هاشمی رفسنجانی، نگاهی همه‌جانبه به این محورها صورت نگرفت و تنها شاهد خلق ثروت و اختصاص حداقل‌هایی برای محرومین جامعه بودیم.

زاکانی اضافه کرد: در آن دوران هدف تنها خلق ثروت نه توزیع آن بر اساس الگوی پیشرفت اسلامی بود و به همین دلیل دولت آقای هاشمی را دولتی نمی‌دانیم که توانسته باشد تمام این محورها را با هم جمع کند.

وی ادامه داد: در زمان دولت اصلاحات، آقای خاتمی داعیه‌ای در این زمینه نداشت اما در زمان آقای احمدی نژاد اهتمام ویژه‌ای که در مورد تحقق این محورها باید مورد توجه قرار می‌گرفت رخ نداد.

دبیر کل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی گفت: پیگیری ساخت و توسعه اقتصادی در دوران آقای احمدی نژاد در اقصی نقاط کشور مورد توجه قرار گرفت، اما در مقابل حق اساسی که باید در جای خود می‌‌نشست صورت نپذیرفت که به همین دلیل نیازمند تحول و پیشرفت هستیم.

*جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی مواضع واضح خود را بعد از عید بیان می‌کند

دبیر کل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با بیان اینکه امروز دیگر انقلاب فرصت نگاه بخشی ندارد و نمی‌توان فرصت سوزی کرد، اظهار کرد: جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی بعد از عید مواضع خود در مورد موضوعات مختلف و نقطه نظرات را به صراحت بیان می‌کند.

وی ادامه داد: بیشتر مسائل ما مربوط به مشکلات داخلی و عدم تفاهم بین مسئولان است که خود آنها مخزن و منشأ مشکل هستند که اگر تفاهم باشد بسیاری از این مشکلات قابل رفع است.

زاکانی اضافه کرد: این در حالی است که حتی اگر ما مشکل تحریم‌‌ها را در کشور نداشتیم باز مشکل عدم تفاهم میان مسئولان را داشتیم.

وی در مورد دیگر مشکلات گفت: در مسیر طی شده ما به ازای تصمیمات بیگانگان نه تنها پیشگیری نکردیم‌، بلکه تدبیر درستی هم نداشتیم .

دبیر کل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه ایشان شش سال است که تاکید به اقتصاد و حضور فعال در عرصه اقتصادی داشتند، گفت: هنوز تدبیر درستی از مسئولان شکل نگرفته است و این به آسیب‌پذیری بیشتر کشور کمک می‌کند.

وی افزود: زیر ساخت‌های کشور ما آمادگی جنگ اقتصادی را نداشته و در نظام سیستم بانکی کشور، سیستم گمرک و مبارزه با قاچاق و نظام مالیاتی کشور علیرغم تغییر و تحول کم چالاکی لازم را با اقتضائات روز نداریم.

زاکانی تصریح کرد: ما در جنگ اقتصادی و نظام سلطه هم‌خوانی نداریم و در این وضعیت باید زیر با ایجاد زیرساخت‌های مناسب، نقش خود را در راستای مقابله با تحریم‌ها ایفا کنیم.

وی با اشاره به اینکه در قبال تولید داخلی دقت لازم و توجه ویژه صورت نگرفت، اظهار داشت: راه برون‌رفت از این شرایط، تدبیر داخلی و تولید اشتغال است و لازم است که ما از درون خود را تقویت و تولید را به عنوان اصل اساسی شناسایی کنیم.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب در ادامه صحبت‌های خود گفت: به عنوان مثال ما در این زمینه با تحریم بنزین روبه رو بودیم که در این راستا با سهمیه‌بندی بنزین، این تحریم را پشت سر گذاشتیم.

وی با بیان اینکه آزاداندیشی پنجمین مورد از این محور شش‌گانه را مورد توجه قرار می‌دهد، افزود: در کشور باید یک سیر رو به پیشرفت در جهت آزاداندیشی داشته باشیم و اقدامات به دور از شعار انجام دهیم.

زاکانی گفت: نظارت بر توزیع و قیمت‌گذاری کالاها‌ و خدمات در کشور از دیگر مشکلات است که هر کس به دلخواه، مازاد مشخص می‌کند و لازم است که دستگاه‌های نظارتی مسئولیت ایجاد زمینه برای مصرف کنندگان را فراهم کنند.

وی از دیگر راه‌حل‌‌ها را مواجهه و مقابله با مفاسد اقتصادی برشمرد و افزود: مقابله با فساد زمینه فعال رشد و توسعه را فراهم می‌کند و ماحصل آن مقابله‌ با عناصر فرصت‌طلب در کشور است.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی ادامه داد: صحبت مسئولان در حد گفتار درمانی است و هنوز راهکاری که مطلوب نظر بوده و با اصل نظام اسلامی هم‌خوانی داشته باشد اجرایی نشده است.

وی گفت: یک راهکار دیگر، ایجاد فرهنگ تولید درست در کشور است که اگر بخواهیم تولید درست داشته باشیم باید به نوعی فرهنگ درست را رواج و ارزش صادرات را بالا ببریم.

زاکانی همچنین تاکید کرد: باید فرهنگ درست مصرف کردن توأم با فرهنگ مصرف‌گرایی که یکی از دستاورد‌های بعد از انقلاب است را ایجاد کنیم.

وی تاکید کرد: تحریم‌ها بخش مهمی از علل شرایط فعلی را بر عهده دارند، اما اصل نیستند و کسانی هستند که آدرس غلط می‌دهند و ما با واقع‌بینی باید بگوییم که عوامل داخلی اسباب فشار را فراهم می‌کنند، اما عوامل داخلی سهم حداکثری در این قضیه دارند.

زاکانی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی آرمان‌هایی را داشته است که اکنون پس از 34 سال از گذشت آن توانسته به بخشی از آنها دست یابد، اظهار داشت: در 10 سال نخست آغاز انقلاب به دلیل شرایط و هجمه‌هایی که کشور با آن مواجه بود، امکان پیگیری بخشی از آرمان‌ها وجود نداشت، اما در شش دولتی که پس آن بر سر کار آمدند نگاه بخشی به آرمان‌‌های انقلاب شکل گرفت.

وی با بیان اینکه در دوره هاشمی رفسنجانی نگاه‌ها به بخش اقتصادی در مقایسه با دیگر بخش‌ها قوت بیشتری یافت، ادامه داد: در دوران خاتمی نیز آزادی و آزاداندیشی و بسط فعالیت‌های سیاسی مورد توجه قرار گرفت.

دبیر کل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه در دولت‌های احمدی نژاد نیز توجه به عدالت محوری اصل قرار گرفته بود، افزود: به نظر می‌رسد که نیاز به تحول همه‌ جانبه‌‌ که با اکتفا به اندوخته‌های 34 سال انقلاب اسلامی در کشور باشد در جامعه احساس می‌شود.

وی گفت: استفاده از نیروی انسانی کشور و به ویژه نخبگانی که محصول انقلاب اسلامی هستند از ضرورت‌هایی است که باید در مسیر پیشرفت کشور به آنها توجه شود.

زاکانی در ادامه با اشاره به اینکه هر کس در آینده نزدیک مورد اقبال مردم قرار گیرد حداقل شش محور را باید در کشور گسترش دهد، تصریح کرد: نوسازی معنوی و اخلاقی جامعه و توجه به شکوفایی اقتصادی و رفع مشکلات و به دست آوردن شرایطی که یاران را از نظر اقتصادی در مسیر رو به رشد حرکت دهد از جمله دو اولویت اول در این شش محور است.

وی افزود: همت در راستای رشد علمی کشور و در بحث عدالت گستری از محورهای دیگری هستند که باید مورد توجه قرار گیرند.

كلمات كليدي : انتخابات ، ریاست جمهوری ، جمعیت رهپویان زاکانی
ارسال نظر
نام :

ايميل‌ :

نظر :

نظرات
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.