آخرين اخبار
كد خبر : ۲۶۵۹۹
زمان ارسال :‌ ۲۲:۳۰ ۱۳۹۱/۱۲/۳۰
چاپ خبر
دسته بندي : معرفی كانديداها
تعداد نظرات : 5

علی اکبر ولایتی

علی اکبر ولایتی  على ‌اکبر ولایتى در 4 تیر سال 1324، در رستم آباد، یکى از 33 روستاى شمیران در خانواده‌ای متوسط به دنیا آمد.
ولایتى در خانواده‌اى نسبتا شلوغ (5 دختر و 1 پسر) به دنیا آمد. او کودکى آرام بود و بیشتر وقت خود را به مطالعه کتاب می‌گذراند، به طورى که در 9 سالگى، کتاب 7 جلدى اسکندر‌نامه، و در کلاس پنجم ابتدایى، کتاب کلیله و دمنه را خواند. از نوجوانى علاقه فراوانى به کتاب‌هاى تاریخى داشت، به حدى که گاه 12 ساعت شبانه روز را به مطالعه تاریخ مى گذراند.
وی دوران ابتدایى و دوره نخست دبیرستان را در رستم‌آباد گذراند و در دوره دوم دبیرستان به دبیرستان جم قلهک رفت و در سال 1342 دیپلم طبیعى گرفت. در سال 1343 در کنکور سراسرى رتبه 49 کشورى را به دست آورد و در رشته پزشکى دانشگاه تهران پذیرفته شد و از سال 1342 در مدرسه قائمیه و سپس در دبیرستان جهان‌آراى قلهک تا سال 1350 به تدریس اشتغال داشت.
ولایتی دوره تخصص اطفال را در مرکز طبى کودکان دانشگاه تهران و فوق تخصص بیمارى‌هاى عفونى را در دانشگاه جان هاپکینز آمریکا گذراند.
پس از پیروزى انقلاب اسلامى، مدتى معاون وزارت بهدارى بود، در دوره اول مجلس به نمایندگى مردم تهران انتخاب شد و سپس به مدت 16 سال، در دوره‌هاى ریاست‌جمهورى حضرت آیت‌الله خامنه‌اى و  آقاى هاشمى رفسنجانى، به عنوان وزیر خارجه خدمت کرد و از این حیث، پرسابقه‌ترین وزیر جمهورى اسلامى به شمار مى‌آید.
پس از دوم خرداد 1376، با آن که خاتمى- رئیس‌جمهور وقت- سلیقه و دیدگاه وى را براى عضویت در کابینه مى‌پسندید، ولى او راهى بیت مقام معظم رهبرى شد و مشاور بین‌الملل ایشان گردید و هم اکنون نیز در این سمت خطیر انجام وظیفه مى‌کند.
صرف نظر  از این شغل مهم، دکتر ولایتى در چند رشته دانشگاهى به تدریس مشغول است و در بعضى از شوراهاى مهم کشورى همچون شوراى عالى انقلاب فرهنگى، مجمع تشخیص مصلحت نظام و بنیاد دائره‌المعارف اسلامى شرکت داشته و عضو رسمى می‌باشد. او که داراى چندین دکتراى افتخارى از چند دانشگاه معتبر بین‌المللى است، در تعدادى از انجمن‌هاى تخصصى و پژوهشى جهان نیز عضویت دارد.
او که از مردان سیاست روزگار ما است، خود در اهمیت مطالعات تاریخى براى حرفه سیاستمدارى مى‌گوید: هر کسى که بخواهد سیاست را خوب بفهمد، باید تاریخ بداند. اگر تاریخ نداند، راه بجایى نمى برد.

فعالیت‌هاى سیاسى قبل از انقلاب‌اسلامى:
ولایتى از نوجوانى، به دلیل علاقه‌مندى پدرش به سیاست، با اوضاع سیاسى موجود، آشنا شد و به عمل‌ورزى سیاسى روى‌آورد. او در دبیرستان، به مناسبتهاى مختلف، در اعتراض به سیاست‌هاى شاه، هم‌مدرسه‌اى‌ها را به تعطیلى کلاس درس و تظاهرات فرا‌مى‌خواند و در این راه، بارها به ساواک منطقه رفت و مورد بازجویى قرار‌گرفت. به طورى که از 17 سالگى پرونده‌اى در ساواک تهران براى او گشوده شد.

وی از 17 سالگى (1341) به عضویت جبهه ملى دوم درآمد. در دانشگاه، به همراه مرحوم شهید لواسانى، شهید دکتر لبافى‌نژاد، دکتر معتمدى، دکتر جزائرى، دکتر خادمى و ... انجمن اسلامى پزشکان را، که پس از دکتر شیبانى به حال تعلیق درآمده بود، احیا کرد و با گروه‌هاى مختلف سیاسى و روحانیت پیرو امام (ره) تماس‌هاى منظم برقرار ساخت.

منبع: خبرگزاری فارس کد خبر: 13920218001373

استاد قطعی پایه 29، استاد ممتاز دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي (مهرماه 91)

ثبت نام در انتخابات یازدهم: 21/2/1392


اعضای ستاد انتخاباتی:
رییس ستاد انتخاباتی: شاهین محمدصادقی (عضو هیئت رییسه مجلس)
قائم مقام: دکتر فاضل (استاد دانشگاه)

رییس کمیته پارلمانی: حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیا (عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی)
رئیس کمیته امور روحانیون: حجت الاسلام و المسلمین مرسلی (نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی)
رییس کمیته تبلیغات و رسانه: حسین سجادی
کمیته اقشار: محسن تنها
کارگروه هنری: جمال شورجه و حامد عنقا
دبیر کمیته مشاوران: محمد عبدالهیان

روسای کارگروههای مشورتی به منظور تنظیم برنامه های دولت آینده: دکتر علاء الدین بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس در حوزه سیاسی، دکتر محمد نهاوندیان رییس اتاق بازرگانی ایران در حوزه اقتصادی و مهندس نوید ادهم دبیر شورای عالی آموزش و پرورش در حوزه فرهنگی و اجتماعی
سخنگو: حسین انتظامی (عضو هیئت نظارت بر مطبوعات و خبرگزاری ها)

سایت شخصی: http://velayati.ir


منبع : انتیران

كلمات كليدي : انتخابات ریاست جمهوری ، ثبت نام ، پنجمین روز ، یازدهمین دوره ، کاندیدای انتخابات ، علی اکبر ولایتی
ارسال نظر
نام :

ايميل‌ :

نظر :

نظرات
آیسان
22:59 1392/2/4
فقط ولااااااایتیییییی
پاسخها
رحیل
21:20 1392/2/7
6
3
اره به نظر منم بهترین فرد برای همچین مسئولیتی اقای ولایتی هستند. با توجه به بیشینه ی ایشون کاملا این موضوع مشهوده که ایشون ظرفیت بذیرش این سمتو دارن...
هادي
3:14 1392/2/31
بهترين فرد در حال حاضر دكتر ولايتي ميباشند
مریم
7:8 1392/3/10
خوشحالم یک نفر حرف منطقی می زند اقای غرضی باید تمامی مدارس و دانشگاه ها را دولتی رایگان و روزانه کنی و به همه انها حقوق پرداخت کنی ایا می توانی باید به هر فرد یک واحد مسکونی و کار مورد علاقه فرد را به ان بدهی ایا می توانی؟ باید در تمامی شهرهای ایران یک دانشگاه پزشکی و صنعتی جدید پیشرفته تر از دانشگاه استنفورد بسازی ایا می توانی؟ باید در دورترین روستاهای ایران حداقل سه پزشک متخصص باشد ایا می توانی؟ باید همه تحت یک بیمه درمانی باشند و هزینه دکتر و دارو رایگان باشد ایا می توانی؟ ایا می توانی روابط ایران را با تمام جهان بهبود ببخشی؟ ایا می توانی بدون فروش نفت و مواد معدنی ایران را بهترین کشور جهان کنی؟ ای بجای اینکه جوان دنبال کار باشد و ده بار ازمون بدهد ایا تو دستش را می گیری و به او کار می دهی؟ ایا به فقرای کنار خیابان ها کار و مسکن رایگان و بیمه درمانی می دهی؟ نه شما بلکه هر کس رئیس جمهور ایران شود و به انچه گفته شد عمل نکند نه مسلمان است و نه انسان است؛ بس با در نظر گرفتن خدا صحبت کنید خدا یاورتان باشد و وای بر انان که اکنون کودکانی از گرسنگی سر بر زمین می گذارند و گریه می کنند و
پاسخها
محسن
8:32 1392/3/11
0
0
این همه حرف که زدی یک هم بشنو همه اینها که شنیدی شعار بوده و در اصل هیچ برنامه وجود نداشته و برای آوردن رای بوده اگر به دنبال کس می رفتی که لااقل یک طرح به درد بخور داشته باشد هم خوب می شد ما مردم ایران هیمشه دنبال حرف می رویم نه دنبال تحقیق و پیدا کردن اصلح هر کی پیدا بشه چهارتا دروغ دهن پر کن بدون برنامه ریزی بده حرفشو باور می کنیم و طوری طرفدارش می شیم که حاظریم براش جونمون هم بدیم . لطف کنید اول همه حرف های زده شده رو بشنویم و ببینیم حرف های کدام با واقعیت جامعه نزدیک تر است کدام یک برنامه دارن و کدام برتر است .
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.