آخرين اخبار
كد خبر : ۲۷۳۷۳
زمان ارسال :‌ ۱:۳۰ ۱۳۹۲/۱/۳۰
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

در دیدار با نخبگان کرمان

باهنر: رای من از همه بیشتر است

باهنر: رای من از همه بیشتر است

انتیران: محمدرضا باهنر کاندیدای ریاست جمهوری گفت: نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که در ائتلاف پنج گانه رای من از همه بیشتر است.

محمدرضا باهنر شامگاه پنجشنبه در دیدار با نخبگان و شوراهای تشکل‌های اصولگرایان استان کرمان اظهار داشت: هر دو انتخابات آتی ایران مهم و تاثیرگذار هستند.

بیشترین تعداد کاندیداهای تایید صلاحیت شده 8 نفر بوده است

وی افزود: یکی از انتخابات خرداد ماه در مدیریت شهر و یکی هم در مدیریت کشور مهم و تاثیرگذار هستند و با یکدیگر هم‌افزایی هم دارند و در جاهایی می‌توانند مزاحم هم باشند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: اگر کمک کنیم که شورا و رئیس جمهور همسو باشند، کارها سهل‌تر جلو می‌رود، زیرا اگر شوراها و رئیس جمهور بخواهند سربه‌سر هم بگذارند، مشکلاتی ایجاد می‌شود که به صلاح کشور نیست.

باهنر با اشاره به اینکه غفلت از انتخابات شوراها و یا رئیس جمهوری زیان بار است، تصریح کرد: شورای مرکزی اصولگرایی در این زمینه بحث‌هایی کرده‌اند.

وی عنوان کرد: اصولگراها به یک لیست واحد برسند و لایه‌های مختلف اصولگرایی را قانع کنند و افرادی که احساس می‌کنند، می‌توانند در این سنگر خدمت کنند، اسم خود را بنویسند.

باهنر، انتخابات آینده ایران را سه ‌قطبی خواند و اذعان داشت: اصولگرایان، اصلاح‌طلبان و احمدی‌نژاد و دوستانش سه قطب انتخابات هستند که اصلاح‌طلبان و دوستان احمدی‌نژاد رقیب جدی ما هستند، همان طور که ما رقیب جدی آنها هستیم.

وی ابراز داشت: نگرانی جدی در بدنه اصولگرایی کشور وجود دارد که آن، تعدد کاندیداها است و تاکنون نام 15 نفر از اصولگرایان برای ریاست جمهوری مطرح شده است.

این کاندیدای ریاست جمهوری اذعان داشت: تنوع کاندیداها به خودی خود می‌تواند یک فرصت باشد، زیرا در سال 76 از یک سال قبل ما ناطق‌نوری را به عنوان کاندید اصلی معرفی کردیم و تا توانستند وی را کوبیدند و آخرش هم شکست بدی خوردیم.

باهنر بیان کرد: تعدد کاندیداها به شرطی تهدید محسوب نمی‌شود که تمام کاندیداها در انتها یک نفر شوند و یا مدیریت واحد باشد و دو یا سه کاندیدا داشته باشیم.

وی افزود: اصلاح‌طلبان و احمدی نژاد بالاخره به یک کاندیدای واحد می‌رسند و ممکن است که دو یا سه کاندیدا داشته باشند و این موضوع را هم باید مدنظر داشت که شورای نگهبان به صلاحیت‌ها رسیدگی می‌کند و بیشترین تعداد کاندیدای ریاست جمهوری که تاکنون تایید شده در سال 84 بود که هشت نفر تایید شدند.

تایید صلاحیت نشدن نشانه فساد نیست

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: فردی که تایید صلاحیت نمی‌گیرد به این معنی نیست که فساد و یا پرونده‌ای داشته است و حتی ممکن است برای وزیری، استانداری و ... خوب باشد، اما برای ریاست جمهوری مناسب نباشد.

باهنر با اشاره به ائتلاف ولایتی، قالیباف و حداد بیان داشت: زمانی که این افراد با هم ائتلاف کردند، گفتند از بین ما یک نفر رئیس جمهور می‌شود، ما از ائتلاف آنها استقبال کردیم، اما گفتیم که این قدر مطمئن نگویید و درب ائتلاف را نبندید و از بین چند کاندیدا غربالگری کنید.

وی ابراز داشت: جبهه پیروان خط امام و رهبری معتقد بودند که به یک تیم قدرتمند نیاز دارند و جبهه سه نفر را در معرض کاندیداتوری قرار داد که من، متکی و آل‌اسحاق هستیم.

باهنر تصریح کرد: می‌دانستیم پورمحمدی خود را برای حضور در انتخابات گرم می‌کند و با وی صحبت کردیم و پورمحمدی گفت که در ائتلاف شما می‌آیم، بعد هم ابوترابی آمد.

وی عنوان کرد: از میان گروه‌ها و کاندیداهای اصولگرا مانند ائتلاف‌های پنج‌گانه، سه‌گانه، کاندیداهای جبهه پایداری و محسن رضایی هر کدام یک نفر را انتخاب می‌کنند و اگر نیاز بود، ائتلاف قوی‌تری صورت می‌گیرد.

اهل دَبه‌کردن نیستم

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: ما پنج نفر با هم تفاهم کرده‌ایم که قبل از ثبت‌نام به کاندیدای واحد برسیم، اما شنیدم که ائتلاف سه‌گانه تصمیم دارد بعد از ثبت‌نام اقدام به معرفی کاندیدای واحد بکند که به آنها گوشزد کردم، گاهی وقت‌ها طرفداران از کناره‌گیری کاندیداها بعد از ثبت‌نام عصبی می‌شوند و این موقعیت 10 برابر سخت‌تر از قبل از نام‌نویسی است.

باهنر با اشاره به اینکه بعضی از دوستان به من می‌گویند که در گروه مرگ نیستید و در گروه آسانی شرکت کرده‌ای و اول می‌شوید، افزود: نظرسنجی‌ها تا هم‌اکنون همین را نشان می‌دهد و من جلوتر از دیگران هستم.

وی اذعان داشت: اگر در این گروه دوم شوم، اهل دبه‌کردن، زیرآبی زدن و دروغ نیستم و به تشکیلات پایبندم و اگر هم اول شدم، انتظار دارم، دیگران از من دفاع کنند.

اصولگراها به نفع هاشمی کنار نمی‌روند

باهنر با بیان اینکه بعضی از نیروها اگر وارد صحنه شوند، ممکن است روح رقابت‌ها عوض شود، گفت: اگر هاشمی یا خاتمی بیایند در آن جا باید ترکیب بازی را عوض کرد و هرچه خبر دارم آنها گفته‌اند، نمی‌آیند.

وی با تاکید بر اینکه اصولگراها به نفع هاشمی کنار نمی‌روند، خاطرنشان کرد: رای اصولگرایان بیش از اصلاح‌طلبان است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: نظرسنجی ها از سوی اطلاعات، ناجا، بسیج، صدا و سیما و جهاد دانشگاهی انجام می‌شود.

باهنر با اشاره به اینکه گاهی گفته می‌شود که نظرسنجی‌ها بیشتر نظرسازی است، تصریح کرد: تجربه نشان داده که نظرسنجی‌ها در مجموع درست است و واقعیت جامعه را نشان می‌دهد.

وی از جمع‌بندی نهایی ائتلاف پنج‌گانه اصولگرایان تا 15 اردیبهشت ماه جاری خبر داد و بیان داشت: امیدواریم که با هماهنگی به نتیجه برسیم و باید نظر شورای نگهبان را هم مدنظر داشت و شاید من هم تایید نشوم، زیرا یک رئیس جمهور باید ویژگی‌های زیادی داشته باشد.

باهنر اظهار داشت: بعضی از کاندیداها از سقف رای شروع کردند و به کف رسیدند و یا بالعکس و این روندها در رای مهم است.منبع : خبرگزاری فارس

كلمات كليدي : انتخابات ، ریاست جمهوری ، کاندیدای احتمالی ، محمدرضا باهنر
ارسال نظر
نام :

ايميل‌ :

نظر :

نظرات
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.