آخرين اخبار
كد خبر : ۲۷۴۳۹
زمان ارسال :‌ ۸:۳۰ ۱۳۹۲/۱/۳۱
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

باهنر: می‌توانیم با آمریکا منافع مشترکی داشته باشیم

انتیران: من معتقدم ما می توانیم با آمریکا منافع مشترکی داشته باشیم و در صورتی که آمریکا ما را بعنوان کشوری مستقل که می خواهد از حقوق خود دفاع کند قبول کند می تونیم با هم ارتباط داشته باشیم.
محمدرضا باهنر عصر پنجشنبه در جمع دانشجویان دانشگاه شهید باهنر کرمان تکرار شعارهای اقتصادی توسط رهبری در سالهای اخیر را القای یک مطالبه دانست و گفت: مدیران و برنامه ریزان توفیقی در این زمینه در شان ملت ایران نداشتند.
وی افزود: ملت ایران در زمینه های مختلف حرفهای زیادی برای گفتن دارند و بیداری اسلامی نشات گرفته از انقلاب ایران است اما با توجه به امکانات سوق الجهشی کارهای اقتصادی بزرگ و درخورشان این ملت انجام نشده است.
 نائب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ایران در سال 1404 باید کشوری توسعه یافته انقلابی، دارای رتبه اول اقتصادی و علمی منطقه، دارای تعاملی سازنده با همه کشورهای دنیا و الهام بخش برای جهان اسلام باشد که بالای هشت درصد رشد اقتصادی در سال، نرخ بیکاری زیر پنج درصد، تک رقمی شدن تورم و دستیابی به فناوری های جدید از ملزومات این امر است.
 وی همچنین با اشاره به تجمیع دو انتخابات مهم در خردادماه امسال اظهار داشت: انتخابات در کشور ما حساس است و به سان یک زلزله، پیش لرزه و پس لرزه هایی دارد و برگزاری هرساله انتخابات بهره وری سیستم اجرایی کشور را کاهش می دهد.
نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: من اصلاح طلبان را رقیب می دانم و معتقدم در درون اصلاح طلبان نیز انسان های قانون مدار، تابع اصل نظام و متدین و دلسوز نیز وجود دارد و من از همه اقشار جامعه برای مشارکت در انتخابات دعوت می کنم.
باهنر در ادامه در پاسخ به سوالی درباره جریان انحرافی گفت: چیزی تحت عنوان جریان انحرافی را قبول ندارم و تعبیر من حلقه انحرافی است که دلشان می خواهند مشهور شده و با هنجارهای جدید و کارهای غیرعادی و هنجارشکنانه به شهرت برسند که نمونه آن جایگزینی مکتب ایرانی به جای مکتب اسلامی است.

اقتصاد اولویت اول من است
وی اقتصاد را اولویت اصلی خود عنوان کرد و گفت: اقتصاد در کشور ما یا تعطیل است و یا علیه آن هستند و اقتصاد باید راه بیفتد.
وی خود را مدیون نام و منش برادرش شهید باهنر دانست و ادامه داد: من تنها کسی هستم که تاکنون هفت رای موافق از ملت گرفته ام هرچند که خود را مدیون نام شهید باهنر می دانم ولی برادران شهدای بزرگی در کشور هستند که نتوانسته اند هفت دوره رای بیاورند.
این نماینده مجلس قانون نظام اسلامی را مستحکم دانست و بیان کرد: بسیاری دوست داشتند مادام العمر در قدرت بمانند اما قانون اساسی و قدرت ملت این اجازه را به هیچکس نمیدهد که قدرت را موروثی کند.

لزوم تعامل با همه کشورها/دولت احمدی نژاد ادبیات دیپلماسی را رعایت نکرد
باهنر، دولت احمدی نژاد را پرکارترین دولت بعد از انقلاب دانست و حرص در خدمت به مردم، ساده زیستی و شجاعت در بیان را از نقاط قوت این دولت بیان کرد که شعارهای اول انقللاب را زنده کرد.
وی در ادامه در بیان نقاط ضعف دولت احمدی نژاد گفت: وی به خرد جمعی اعتقادی نداشت و گاهی شجاعت وی به بی باکی کشیده می شد و ساختارهای قوه اجرایی را به هم ریخت و همچنین سیاست راهبردی و جامعی را دنبال نکرد و ادبیات دیپلماسی خارجی را رعایت نمی کرد.
این کاندیدای آینده ریاست جمهوری، تعامل با همه کشورهای دنیا بجز رژیم صهیونیستی را جزو سند چشم انداز کشور دانست و افزود: ما اصول و ارزشهایی داریم که از آنها صرفنظر نمی کنیم و هزینه آن را هم می پردازیم اما کسی حق ندارد این هزینه ها را افزایش دهد.

امکان برقراری ارتباط با آمریکا
وی تصریح کرد: من معتقدم ما می توانیم با آمریکا منافع مشترکی داشته باشیم و در صورتی که آمریکا ما را بعنوان کشوری مستقل که می خواهد از حقوق خود دفاع کند قبول کند می تونیم با هم ارتباط داشته باشیم.
باهنر با اشاره به برخی بداخلاقی های سیاسی در جامعه گفت: این مسائل فرهنگ جامعه را افزایش نمی دهد و ما می توانیم حرف های خود را با زبان فاخر بزنیم.
وی حضور خود در ائتلاف پنج نفره را یادآور شد و تصریح کرد: این ائتلاف قبل از ثبت نام به یک نفر تبدیل شده و اگر طبق نظرسنجی ها اول شوم می ایستم و اگر دوم شوم حتما می روم و بر تعهدات تشکیلاتی خویش پایبندم اما اگر کس دیگری اول شوم به نفع وی کنار می روم.
نائب رئیس مجلس با توضیح درباره یکشنبه سیاه مجلس تصریح کرد: رهبری شفاف ترین موضع گیری در این زمینه را داشته و فرمودند استیضاح کنندگان کاش استیضاح نمی کردند، رئیس مجلس در این زمینه زیاده روی کرد و صحبت های رئیس جمهور نیز خلاف شرع، قانون، اخلاق و مصلحت بود.
وی در ادامه بر حضورحداکثری مردم در انتخابات تاکید و آن را باعث افزایش ضریب امنیت ملی کشور عنوان کرد و افزود: باید ضرورت ها و نیازهای کشور را بشناسیم و برآن اساس فردی را انتخاب کنیم که کابینه او بتواند با استفاده از همه امکانات کشور، شاخص های عمومی کشور را اصلاح کند.
باهنر تولید اقتصادی، نرخ بیکاری، تورم و ضریب جینی چهار موضوع مورد توجه در همه حکومت های دنیا دانست و گفت: مهمترین چالش دولت آینده مقوله تولید است و مهمترین مشکل تولید عوامل تولید و بازار عرضه آن است. وی تعداد شغل ایجاد شده در سال گذشته را کمتر 500 هزار عنوان شغل اعلام کرد و افزود: اگر بتوانیم سالانه یک میلیون و 100 شغل ایجاد کنیم نرخ بیکاری را ثابت نگه داشته ایم.
نائب رئیس مجلس همچنین شناسنامه ای از فعالیت های سیاسی و اجتماعی خود اعلام کرد و گفت: 25 سال در مجلس خدمت گذاری کرده و در تصویب 20 بودجه، چهار برنامه توسعه و سند چشم انداز نقش موثر داشته و با هزار نماینده و 200 وزیر کار کرده ام.

هاشمی جز هئیت امناء انقلاب است/ با کاندیداتوری هاشمی مخالفم
وی در ادامه درباره علت مخالفتش برای کاندیداتوری هاشمی گفت: هاشمی جز هئیت امناء انقلاب است و برای آدم های بزرگ ترک اولاء نیز آثار سنگینی دارد و با توجه به سن بالا و با توجه به دشمنان تند و تیز تخریب بیش از این را به مصلحت نمی دانم.
باهنر در جواب به سوال سکوت وی در زمان فتنه تصریح کرد: من هم تا جایی از مواضع اصلاح طلبان دفاع می کنم و بحث های تحلیلی و استدلالی زیادی درزمینه فتنه کرده ام و ما در زمان فتنه مجلس را به بهترین نحو مدیریت کردیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اگر برای انتخاب رئیس جمهور اصلح پول خرج شود عین مصلحت نظام است و احمدی نژاد برای حکومت داری تجربه نداشت و من هیچگاه علت انتصاب ها و انفصال های او را نفهمیدم و این رفت و آمدها مخرب بو د و من کسی را به وی معرفی نکردم.
محمدرضا باهنر پنجشنبه شب در دیدار با نخبگان و شوراهای تشکل‌های اصولگرایان استان کرمان اظهار داشت: در انتخابات آینده سه قطب اصولگرایان، اصلاح طلبان و حزب رئیس جمهور با یکدیگر رقابت خواهند کرد.
وی با اشاره به اینکه رای اصولگرایان از اصلاح طلبان بیشتر است، افزود: هاشمی و خاتمی طبق اعلام خودشان وارد رقابت انتخاباتی نخواهند شد اما چنانچه بیایند آرایش بازی را عوض خواهیم کرد.
عضو مجمع تشخیص مصلح نظام تاکید کرد: اصولگرایان به نفع هاشمی کنار نخواهند رفت و با کاندیداتوری هاشمی مخالف هستم.
وی با اشاره تعدد کاندیداهای اصولگرایان، این امر را مهم ترین نگرانی بدنه اصولگرایان دانست و افزود: اصولگرایان در نهایت باید به یک لیست واحد برسند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بیشترین تعداد کاندیداهایی که تاکنون صلاحیت آنها تایید شده هشت نفر بودند، گفت: در حال حاضر نام 15 نفر از اصولگرایان برای ریاست جمهوری مطرح است.
باهنر گفت: ریاست جمهوری جایگاهی خطیر و حساس است و فردی که رئیس جمهوری مملکت می شود باید بتواند در مسیر حرکت مشکلات گام برداشته و کشور را در مسیر پیشرفت قرار دهد.
وی ادامه داد: بنابراین فردی که رد صلاحیت شود به این معنا نیست که پیشینه بد یا پرونده ای و فسادی داشته است بلکه ممکن است که وی برای این سمت مناسب نباشد و در دیگر پست ها بتواند خدمات مفیدی را ارائه دهد.
باهنر با اشاره به انتخابات سال 76 گفت: در این انتخابات ناطق نوری کاندیدای ما بود که در نهایت شکست خوردیم بنابراین شاید تنوع کاندیداها چندان هم بد نباشد اما این در صورتی است که یک مدیریت واحد داشته باشیم و در انتها دو یا سه کاندیدا وارد عرصه رقابت شوند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه ائتلاف پنجگانه قبل از ثبت نام کاندیدای واحد خود را معرفی خواهد کرد، افزود: طبق نظرسنجی ها من در این گروه از دیگر افراد جلوتر هستم ولی چنانچه نفر اول نشوم به تشکیلات پایبند مانده و از نفر اول حمایت می کنم اما چنانچه اول شوم از دیگر دوستان انتظار حمایت دارم.
وی با اشاره به همزمانی دو انتخابات شورای شهر و روستا و ریاست جمهوری گفت: اگر افرادی که در این دو انتخابات انتخاب می شوند همسو باشند می توانند در توسعه و آبادانی کشور تاثیر بسزایی داشته باشند.
نائب رئیس مجلس با اشاره به اهمیت این دو انتخابات گفت: در واقع یکی از این انتخابات در مدیریت کشور و دیگری در مدیریت شهر تاثیرگذار است و لذا مردم باید نهایت دقت را در انتخابات کاندیدای مورد نظر خود به کار گیرند.
منبع : انتخاب

كلمات كليدي : انتخابات ، ریاست جمهوری ، محمد رضا باهنر ، اولویت اقتصاد ، مخالفت با هاشمی رفسنجانی
ارسال نظر
نام :

ايميل‌ :

نظر :

نظرات
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.