آخرين اخبار
كد خبر : ۲۷۵۵۸
زمان ارسال :‌ ۲۱:۳۰ ۱۳۹۲/۲/۱
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی:

مشکلات کشور به دلیل عدم پایبندی به قانون اساسی و ساختارهاست

انتیران: توجه به برنامه‌ها، پایبندی به قانون، اجرای سند چشم‌انداز و سیاست‌های کلی، پرهیز از روزمرگی، توجه به حقوق مردم و استفاده صحیح از منابع بویژه منابع انسانی از جمله راه‌های غلبه بر مشکلات اقتصادی و اجتماعی است.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تجلیل از نقش و جایگاه مردم مقاوم دزفول در انقلاب اسلامی بویژه دوران دفاع مقدس گفت: یکی از مقاوم‌ترین مناطق کشور در سخت‌ترین شرایط انقلاب و دفاع مقدس مردم دزفول بودند که هیچ‌گاه در برابر دشواری‌ها و مصائب آن دوران تسلیم نشدند، چون این شهر مردم و شخصیت‌های نجیب و فرهیخته از جمله آیت‌الله قاضی را در خود پرورده است.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی امروز در دیدار جمعی از فعالان سیاسی، فرهنگی و نیروهای رزمنده و ایثارگر دزفول، در پاسخ به اظهارات و طرح مشکلات موجود جامعه توسط حاضران گفت: نگرانی‌های مطرح شده قابل درک و تأمل است و امیدواریم در یک دوره جدید، با عقل و تدبیر و تغییر در برخی نگرش‌ها و روش‌های اجرایی، بتوانیم به تدریج مشکلات پیش آمده برای کشور را مرتفع کنیم.

وی، برطرف کردن ضعف ارتباطات خارجی، تحکیم همدلی در جامعه و سپس تلاش برای حل مشکلات اقتصادی، اداری و اخلاقی جامعه را برای برون‌رفت از وضعیت دشوار کنونی، کارساز دانست و افزود: جمهوری اسلامی ایران در تعاملات خارجی دارای مواضعی اصولی و حق است و کشوری که دارای موضع حق و منطقی است نباید از تعامل با دنیا و تبیین حق و حقوق خود در گفت‌وگوها بهراسد، بلکه این قدرت‌های زورگو و بهانه‌گیر هستند که در فضای مذاکره و تبادل افکار و عقاید، ناکام خواهند ماند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، توجه به برنامه‌ها، پایبندی به قانون، اجرای سند چشم‌انداز و سیاست‌های کلی، پرهیز از روزمرگی، توجه به حقوق مردم و استفاده صحیح از منابع بویژه منابع انسانی را از جمله راه‌های غلبه بر مشکلات اقتصادی و اجتماعی خواند و اظهار کرد: قانون اساسی و ساختارها در کشور به خوبی تنظیم شده‌اند و اگر ضعف و مشکلی وجود دارد، به دلیل عدم پایبندی به قانون اساسی و ساختارهاست.

بر اساس این گزارش، در این دیدار هر یک از حاضران به بیان نظرات خود در مورد مسائل سیاسی، اقتصادی و اجتماعی کشور پرداختند.منبع : ایلنا

كلمات كليدي : انتخابات ریاست جمهوری ، هاشمی رفسنجانی ، دزفول
ارسال نظر
نام :

ايميل‌ :

نظر :

نظرات
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.