آخرين اخبار
كد خبر : ۲۷۶۵۱
زمان ارسال :‌ ۷:۳۰ ۱۳۹۲/۲/۳
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

خاتمي منصرف شد سايه جهانگيري بر سر روحاني و عارف

انتیران: «در آخرين جلسه اصلاح طلبان، خاتمي اعلام كرد اگر اتفاق خاصي نيفتد كانديدا نخواهد شد.»
پايگاه اينترنتي انتخاب كه از حاميان خاتمي است ضمن انتشار خبر فوق نوشت: در حالي كه پيشتر از افزايش تمايل خاتمي براي كانديداتوري خبر داده بوديم، اما خبرنگار ما با كسب اطلاع وقوع برخي اتفاقات مانند فيلتر شدن سايت كمپين دعوت از خاتمي و برخي نگراني هاي او از احتمال رد صلاحيتش، وي به نتيجه رسيده كه براي انتخابات آتي، كانديدا نشود.
براساس اين گزارش خاتمي در عين حال گفته كه احتمالاً به صورت رسمي اعلام خواهد كرد كه او نيز «مانند بقيه، تنها يك راي دارد و آن يك راي نيز متعلق به كسي است كه اصلاح طلبان بر آن اجماع مي كنند.»
انتخاب افزود: بنابر شنيده هاي موثق، نظر خاتمي و چهره هاي اصلاح طلب بر روي جهانگيري متمركز است. همچنين شنيده شده كه محمدعلي نجفي نامزد احتمالي اصلاح طلبان نيز از حضور در عرصه انتخابات به عنوان كانديدا، منصرف شده و قرار است او رئيس ستاد انتخاباتي اصلاح طلبان شود.
انتخاب مي نويسد: بيان اين نظرات از سوي خاتمي باعث ناراحتي محمدرضا عارف معاون اول دولت دوم خاتمي شده است.
خبرنگار «انتخاب» در اين مورد كسب اطلاع كرده كه عارف در اعتراض به عدم اجماع بر وي، نامه تندي به خاتمي نوشته كه متقابلاً رئيس جمهور سابق ايران، پاسخي مشابه به او داده است.
در همين حال به گزارش مهر، محمدرضا عارف كه مدتي است اعلام نامزدي كرده در پاسخ به سؤالي مبني بر اينكه آيا شما حاضر هستيد براي حضور خاتمي در انتخابات تلاش كنيد و آيا تاكنون هيچ تلاشي كرده ايد گفت: فكر مي كنم اين سؤال را با عملكردم جواب داده ام. من به شخصه مخالف آمدن رؤساي جمهور سابق هستم و فكر مي كنم اگر كسي بيايد كه بتواند از پتانسيل رئيس جمهورهاي سابق استفاده كند اين بهتر است.
عارف در عين حال گفت: الان خاتمي اگر تصميم بگيرد در انتخابات حضور يابد با توجه به قول و قراري كه گذاشته ايم امكانات و ستادم را در اختيار خاتمي مي گذارم.
از سوي ديگر حسن روحاني در پاسخ به اين سؤال كه نظر شما در مورد ايده آقاي هاشمي مبني بر شكل گيري ائتلاف 1+2 با حضور شما، آقايان خاتمي، جهانگيري چيست، گفت: من از اين موضوع خبر ندارم و كسي با من صحبت نكرده است.
روحاني در پاسخ به اين سؤال كه آيا در صورت حضور آقاي خاتمي و هاشمي به حضور خود ادامه مي دهيد، گفت: من بارها گفته ام قبل از اينكه اعلام حضور كنم با آقايان هاشمي و خاتمي صحبت كرده ام و آنها گفته اند كه كانديدا نمي شوند.
يادآور مي شود دفتر خاتمي پس از چند روز متن سخنان خاتمي را كه روايت مختلفي از آن منتشر شده بود، منتشر كرد. خاتمي در اين سخنان ضمن بحراني خواندن شرايط گفته است: ما نمي توانيم توقع داشته باشيم كسي[ براي رياست جمهوري] بيايد كه با جمهوري مخالف است و در جمهوري اسلامي قانون اساسي مبناست.
او همچنين گفته است: اگر رويكردهايي كه منجر به وضع فعلي شده عوض شود مي شود كار كرد كه متأسفانه هنوز نشاني از آن نمي بينم. من هم شخصاًبايد تصميم بگيرم، ولي مطمئن باشيد كه از اتخاذ هر تصميمي كه موجب افزايش هزينه براي ملت شود اجتناب خواهم كرد.
بايد به سويي رفت كه با كمترين هزينه بيشترين انعطاف پديد آيد و از فضاي سوءظن و حذف و امنيتي بيرون بياييم، ولي آيا مي گذارند كسي كه چنين مي انديشد و چنين برنامه هايي دارد بيايد؟ در انتخابات گذشته گفته شد زندانيان آزاد شوند و حصرها برداشته شود و فضاي امنيتي به فضاي باز سياسي در چارچوب قانون اساسي مبدل شود و زمينه انتخابات سالم و آزاد فراهم آيد. اين طور تلقي شد كه اينها شرط شركت در انتخابات است، حالا مي گويم براي انتخابات شرط نبايد گذاشت، ولي بايد مطمئن باشيم كه آنچه گفته شد نتيجه يك انتخابات است و كسي كه مي آيد بايد توان تحقق آن نتيجه را داشته باشد.

منبع : کیهان

كلمات كليدي : انتخابات ، ریاست جمهوری ، سید محمد خاتمی ، محمد رضا عارف ، اسحاق جهانگیری ، حسن روحانی
ارسال نظر
نام :

ايميل‌ :

نظر :

نظرات
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.