آخرين اخبار
كد خبر : ۲۸۰۴۶
زمان ارسال :‌ ۱۳:۳۰ ۱۳۹۲/۲/۸
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

دبیر کل خانه کارگر:

وزیر دولت های سازندگی و اصلاحات، گزینه اصلی خانه کارگر برای ریاست جمهوری

خانه کارگر همچنان منتطر است تا حسین کمالی وزیر کار در دولت های سازندگی و اصلاحات برای ورود به عرصه انتخابات اعلام حضور کند تا بتواند فعالیت های انتخاباتی خود را به طور جدی پیگیری کند. کمالی

 علیرضا محجوب دبیر کل خانه کاگر و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در این باره به "عصرایران" می گوید:«خانه کارگر اقداماتی را شروع کرده است، ما نزدیک به دو میلیون عضو داریم و تشکیلاتی با ساز و کارهای اصولی هستیم و به همین دلیل منتظر اعلام رسمی کاندیدایمان هستیم تا عملیات تبلیغاتی - انتخاباتی را آغاز کنیم.»

*به نظر می‌رسد فضای انتخاباتی خانه کارگر سرد شده است.

ما همچنان در حال فعالیت هستیم و آقای کمالی هم در صورت حضور ، کاندیدای قطعی خانه کارگر خواهد بود.

*اما خبری از فعالیت تبلیغی و انتخاباتی شما نیست.

این شرایط به این دلیل است که آقای کمالی هنوز ورودشان به انتخابات را قطعی نکرده اند و ما منتظر هستیم این اتفاق بیفتد تا کار‌هایمان را شروع کنیم.
البته خانه کارگر اقداماتی را شروع کرده است، ما نزدیک به دو میلیون عضو داریم و تشکیلاتی با ساز و کارهای اصولی هستیم و به همین دلیل منتظر اعلام رسمی کاندیدایمان هستیم تا عملیات تبلیغاتی - انتخاباتی را آغاز کنیم. البته احتمال حضور در انتخابات با آقای کمالی را در گذشته بهشدت مطرح کردیم و حالا منتظریم تا رسماً وارد فضای انتخاباتی شویم. امیداریم که هر چه زود‌تر بتوانیم او را قانع کنیم تا به عنوان کاندیدای وابسته به خانه کارگر اعلام حضور کند.

*دیر نشده است؟

نه، شما باید این را در نظر بگیرید که چند ماه پیش حسین کمالی را به عنوان کاندیدای خود مطرح کردیم و به همین دلیل مردم ایشان را کاندیدای خانه کارگر می‌شناسند. البته لازم است که به طور جدی تحرکات انتخاباتی خود را شروع کنیم که انشاءالله به اعلام کاندیداتوری کاندیدای خانه کارگر این مساله هم آغاز خواهد شد.

* اگر آقای کمالی نیاید؟

تا این لحظه قراری مبنی بر نیامدن نیست و اگر غیر از این بود، حتما تصمیم دیگری می‌گرفتیم.

* اگر آقای کمالی قطعا اعلام کنند که تمایلی برای حضور در انتخابات ندارند چه کاری انجام می‌دهید؟

در این لحظه که با شما صحبت می‌کنم، خانه کارگر حسین کمالی را کاندیدای قطعی خود در انتخابات ریاست جمهوری می‌داند و امیدواریم بتوانیم با انجام دادن کارهای لازم خودمان را به خوبی در معرض رای مردم قرار بدهیم.

* اما به نظر می‌رسد زمان را از دست داده‌اید، کاندیداهای دیگر به طور جدی در حال فعالیت هستند.

ما هم ستادهای خود را چند ماه است راه انداختیم و کارهای غیرتبلیغی خود را انجام داده‌ایم و برای ورود به بحث رسانه‌ای منتظر هستیم تا کاندیدایمان نظر نهایی و قطعی خود را اعلام کند.

* خانه کارگر برنامه‌ای برای همسویی انتخاباتی با اصلاحات دارد؟

برای پاسخ دادن به این سوال باید منتظر باشیم و ببینیم که چه کسانی قرار است با مُهر اصلاح طلبی وارد انتخابات شوند. با توجه به سابقه آقای کمالی به نظرم جریان اصلاح طلبی می‌تواند روی او حساب کند. خانه کارگر امیدوار است بتواند با برنامه ریزی مطلوب و البته با روشی منطقی وارد انتخابات شود.

* از بحث خانه کارگر خارج شویم، تعدد کاندیداهای موجود در انتخابات را چطور تحلیل می‌کنید؟

قبل از پاسخ دادن به این سؤال باید بگویم که تعداد نامزدهای نهایی انتخابات حتما دو رقمی خواهد شد که این مساله نمی‌تواند غیرم منطقی تلقی شود. در واقع باور من این است که با توجه به فقدان چهره‌های مطرح و شایسته، تعدد کاندیدا‌ها می‌تواند در ‌‌‌‌نهایت موجب تصمیم بهتر شود و در نتیجه دولتی کارآمد‌تر به پاستور راه پیدا کند.

باید این را در نظر بگیریم شرایط سیاسی حاکم بر ایران به گونه‌ای است که متاسفانه برخی از چهره‌های مطرح فرصت حضور در انتخابات را ندارند و به همین دلیل به نظر من همین که آدم‌های مختلف با سلیقه‌های گوناگون خود را در معرض رای مردم بگذارند، می‌تواند اتفاق مثبتی تلقی شود. چرا که محدودیت کاندیدا‌ها انتخاب را هم محدود خواهد کرد که آسیب‌های چنین پدیده‌ای بر هیچ کس پوشیده نیست.

منبع : عصر ایران

كلمات كليدي : انتخابات ریاست جمهوری ، گزینه اصلی ، خانه کارگر ، کاندیدای احتمالی ، حسین کمالی ، علیرضا محجوب
ارسال نظر
نام :

ايميل‌ :

نظر :

نظرات
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.