آخرين اخبار
كد خبر : ۲۸۰۷۹
زمان ارسال :‌ ۱۸:۳۰ ۱۳۹۲/۲/۸
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

هجمه صدای آمریکا به قالیباف

انتیران: روز گذشته خبرگزاری تسنیم فایلی تصویری را منتشر کرد که بازپخش قسمت‌هایی از مستند تخریبی صدای آمریکا علیه قالیباف بود. صدای آمریکا به عنوان رسانه رسمی دستگاه دیپلماسی ایالات متحده در روزهای گذشته در سه نوبت اقدام به پخش این مستند تخریبی کرد.
انتشار این مستند درحالی است که چندی پیش خبرگزاری رویترز- بخش سرزمین های اشغالی- محمدباقر قالیباف را خطرناک ترین تهدید برای منافع غرب و اسرائیل در قبال ایران خوانده بود. صدای آمریکا در مستند تخریبی خود پروژه های افتتاح شده توسط شهرداری تهران را مورد هجمه شدید قرار داده و از حضور قالیباف در جنگ هشت ساله عراق علیه ایران به عنوان بخش منفی کارنامه وی یاد می کند.
رادیو آمریکا همچنین در این مستند 30 دقیقه ای که در پربیننده ترین وقت شب از این شبکه پخش شد سابقه حضور اطرافیان و معاونان شهردار تهران در نهادهای انقلابی همچون سپاه را به زعم خود منفی ارزیابی کرد. این شبکه تلویزیونی مربوط به دولت آمریکا اقدامات قالیباف در زمان فرماندهی‌اش در نیروی انتظامی همچون راه‌اندازی پلیس110، نوسازی ناوگان نیروی انتظامی و... را مورد انتقاد قرار داد.
اقدام شبکه تلویزیونی وابسته به صدای آمریکا برای تخریب محمد باقر قالیباف در حالی است که رسانه‌های منتسب به یک جریان داخلی هم در ماه‌های اخیر شدیدترین موج تخریبی را علیه قالیباف به راه انداخته اند.

پخش اين مستند، نشان‌دهنده قوي بودن قاليباف است
غلامرضا اسداللهي نماينده مجلس شوراي اسلامي درباره پخش برنامه تخريبي شبكه تلويزيوني آمريكايي درباره محمد باقر قاليباف يكي از كانديداهاي رياست‌جمهوري مي‌‌گويد: «پخش چنين برنامه‌اي نشان‌دهنده نقطه قوت قاليباف است چرا كه به گفته امام خميني (رحمت‌الله عليه) هرموقع آمريكايي‌ها از ما تعريف كردند بايد به خودمان شك كنيم.» به گفته اسداللهي از آنجا كه قاليباف يكي از نيروهاي بزرگ انقلاب و فرماندهان سپاه است، طبيعي است كه چنين برنامه‌اي عليه او ساخته شود چون در دوره دفاع‌مقدس فرماندهان سپاه از علل درخشش اين دوران بودند سپاهيان مورد غضب آمريكا بودند و دشمني آمريكا با سپاهيان مشخص است.
بخصوص چون سپاهي‌ها حاميان ولايت و امام بوده‌اند و از نظام و ارزش‌ها حراست و پاسداري كرده‌اند،اگر امروز آمريكا يا رسانه‌هايش بر عليه چنين شخصيت‌هايي موضع‌گيري كنند،طبيعي است.به اعتقاد اسداللهي «مردم ما هوشيارند و مثل قبل برنامه‌هاي اينچنيني نتيجه عكس دارد.»
به نظر مي‌رسد رسانه‌هاي غربي در به كارگيري چنين ترفندي براي تخريب‌كانديداهاي مطرح رياست‌جمهوري تصميم به پنهان‌كاري و اثرگذاري نرم بر مخاطبان نداشته‌اند و تلاش كرده‌اند با يك برنامه مستند شمشير را از رو بسته و به طرفداران احتمالي خود از طرفي هشدار براي شركت نكردن در انتخابات و از طرفي قوت قلب بدهند كه ما با شما هستيم؛ طرفداراني كه تاكنون هيچ‌گاه به اثبات عدد و رقم بالاي خود موفق نشده‌اند.

انگيزه كانديداها هدف رسانه‌هاي غربي است
در اينكه برنامه‌هاي رسانه‌اي درتصميم‌گيري مردم تاثير دارند شكي نيست اما نكته جالب در اين ميان تاثيري است كه رسانه‌ها بر كانديدا ممكن است بگذارند و موجب تقويت يا تضعيف روحيه اين افراد شوند.گرچه خوشبختانه در كشور ما كمتر چنين اقدامي از‌سوي رقبا صورت مي‌گيرد اما دشمنان خارجي تلاش مي‌كنند از اين موضع وارد شده و انرژي موجود در فضاي انتخاباتي كشور را كاهش دهند.
محمود نگهبان سلامي يكي ديگر از نمايندگاني است كه در اين باره به تهران امروز مي‌‌گويد:معمولا قبل از انتخابات چهره‌هاي سياسي كه احتمال موفقيت دارند به شكل‌هاي مختلف از طرف جريان‌هاي متعدد مورد حمله قرار مي‌گيرند. اين حمله ممكن است از طرف نيروهاي مخالف داخلي باشد يا از طرف كساني كه در خارج از كشور دستي برآتش دارند.
به گفته سلامي يكي از گروه‌هاي فعال در اين عرصه رسانه‌هاي معاند خارجي هستند كه از راه تخريب شخصيت‌هاي مهم داخلي تلاش مي‌كنند انگيزه اين افراد را براي شركت در انتخابات كاهش دهند و صلابت مورد نياز اين افراد براي ورود به عرصه رقابت را دچار خلل كنند. به اعتقاد سلامي يكي ديگر از اهداف ساختن برنامه‌هاي تخريبي رسانه‌اي ايجاد شائبه در دل مردمي است كه مي‌خواهند در انتخابات شركت كنند.

دشمنان از ترور به تخريب پناه آورده‌اند
كارشناسان رسانه معتقدند رسانه‌هاي يك كشور در ساير كشورها در حكم نيروي پياده نظام هستند و به همان اندازه مي‌توانند تخريب‌كننده باشند.حجت‌الاسلام روح‌الله بيگي نماينده مجلس در اين باره مي‌‌گويد: «از اول انقلاب دشمنان و بدانديشان معمولا در پي تخريب شخصيت‌هاي نظام بوده‌اند.» به گفته بيگي دشمنان هميشه شيوه تخريب و ترور را درباره شخصيت‌هاي مهم نظام پيگيري كرده‌اند.
آنها هرجا توانستند شخصيت‌هاي ما را ترور كنند از اين اقدام فروگذار نكردند.به عقيده بيگي اكنون نيز كه امكان ترور شخصيت‌هاي ما را مثل گذشته ندارند سعي مي‌كنند از راه تخريب‌ كه نوعي ترور شخصيتي و فرهنگي است به اهداف‌شان دست پيدا كنند.به گفته بيگي دشمنان ما تا ديروز بر عليه ما جنگ تسليحاتي به راه مي‌انداختند اما اكنون ادامه جنگ تسليحاتي را با جنگ تبليغاتي بر عليه ما ادامه مي‌دهند.
حجت‌الاسلام بيگي درباره چنين برنامه‌هايي كه تلاش مي‌كنند از راه تخريب سپاه و سپاهيان ذهن مردم را دچار سياه‌نمايي كنند مي‌‌گويد: ادبيات ما ادبيات آمريكا نيست و اگر آمريكا مي‌‌گويد سپاه بد است براي ما مهم نيست چرا كه ما مقلد امام هستيم و ايشان درباره سپاه گفته‌اند اگر سپاه نبود كشور هم نبود.به اعتقاد اين نماينده پيام امام فصل‌الخطاب است و اگر فردي چنين پيشينه‌اي داشته باشد چه بهتر، چرا كه سپاه و سپاهي زمان جنگ از انقلاب و مردم دفاع كرد و در زماني كه نياز به كار فرهنگي بود لباس فرهنگي پوشيد و اگر نياز باشد لباس سياست مي‌پوشد و در همه اين موارد از كيان و شرف و شخصيت مردم كشورش دفاع مي‌كند.

حضور در دفاع مقدس عار نيست
حجت‌الاسلام ميرقسمت موسوي نماينده گرمي در مجلس شوراي اسلامي درباره اين اقدام شبكه آمريكايي به تهران امروز مي‌‌گويد:هدف دشمن از طرح برخي مسائل تخريب چهره‌هاي انقلابي،مومن و خدوم كشور است.به اعتقاد اين نماينده چون قاليباف در اين عرصه‌ها فعال بوده و مديريت قابل قبولي در شهرداري تهران داشته تلاش چنين رسانه‌هايي اين است كه چنين شخصيت‌هايي را تخريب‌كنند.به اعتقاد ميرقسمت موسوي حضور در دفاع مقدس عار نيست و برعكس جزو افتخارات نظام است و لذا نبايد به دستاويزها و انحرافات فكري دشمنان كشور دراين زمينه توجه كرد چون به هرحال نظر دشمن سوء است.منبع : فرارو

كلمات كليدي : انتخابات ، ریاست جمهوری ، صدای آمریکا ، محمد باقر قالیباف ، محمد نگهبان
ارسال نظر
نام :

ايميل‌ :

نظر :

نظرات
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.