آخرين اخبار
كد خبر : ۲۸۱۶۵
زمان ارسال :‌ ۱۶:۳۰ ۱۳۹۲/۲/۹
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 3

در پی سخنان دیروز هاشمی صورت گرفت

حالت فوق العاده در ستادهای انتخاباتی کاندیداها

حالت فوق العاده در ستادهای انتخاباتی کاندیداها انتیران:  اکبر هاشمی رفسنجانی ، رئیس جمهور اسبق ایران در بی سابقه ترین سخنانش پس از خطبه های 26 تیر 88 ، روز گذشته به صراحت گفت که کشور در "مرحله خطر" قرار دارد.
او با اشاره به این که دولت بعدی ، باید متحمل خرابکاری های چند سال اخیر باشد به چند نمونه از این دست اشاره کرد و گفت: دولت بعدي با بدهي هاي زيادي سرو كار دارد.هم اكنون دولت به مردم 500 هزار ميليارد تومان بدهكار است. همچنين 200 هزار ميليارد تومان به بانكها، 50 هزار ميليارد بابت اوراق مشاركت و 200 ميليارد هم حقوق عقب افتاده بنگاهها و پيمانكاران است. برنامه چهارم را هم که 23 درصد اجرا کردند!

هاشمی "مراجعه به رأی مردم و ترمیم سیاست خارجی" را دو راهکار اصلی برای برون رفت از این وضعیت دانست و در پاسخ به دعوت های صورت گرفته از او برای کاندیداتوری گفت: نمی گویم نمی آیم.

این سخنان که بازتاب گسترده ای در محافل سیاسی و رسانه ای داشته ، تحلیلگران را به این جمع بندی رسانده که عزم هاشمی برای کاندیداتوری ، بیش از پیش جزم شده است. اگر تا پیش از این، "نیامدن" او ، محرز شمرده می شد ، اینک "آمدن"ش محتمل است.

هم از این روست که از دیروز، در ستادها و تیم های انتخاباتی کاندیداهای ریاست جمهوری کنونی ، به طور اعلام نشده ای حالت فوق العاده برقرار شده است و بازخوانی نقشه راه تبلیغات و تغییر در راهبردها و تاکتیک های انتخاباتی ، به مهم ترین دستور کار این ستادها و گروه ها تبدیل شده است.

اگر تا قبل از این، رقابت انتخاباتی، "درون اصولگرایی" ترسیم شده بود که از اصلاحات ، افرادی حداکثر در حد عارف و کواکبیان و ... در آن حاضر خواهند شد ، حضور احتمالی افرادی مانند هاشمی و خاتمی ، صحنه رقابت را به کلی دگرگون می کند.

تغییر در چینش ائتلاف ها ، وحدت تاکتیکی ، معرفی افرادی برای شکستن آرای هاشمی ، انجام عملیات تخریبی و ... از مهم ترین مباحثی است که در میان استراتژیست های ستادهای انتخاباتی رقبا مطرح است.

تا ثبت نام در انتخابات، حدود یک هفته باقی است و دهه آخر اردیبهشت ، بسیار پر خبر خواهد بود.


منبع : عصر ایران

كلمات كليدي : انتخابات ریاست جمهوری ، هاشمی رفسنجانی ، حالت فوق العاده ، ستادهای انتخاباتی ، کاندیداهای ریاست جمهوری
ارسال نظر
نام :

ايميل‌ :

نظر :

نظرات
محمد آیتی
11:33 1392/2/11
انشاالله که آیت الله هاشمی به انتخابات ورود کند.
باعتن
4:39 1392/2/12
منبع : {عسر} ایران...؟ (اِنتیران: ممنون. اصلاح شد!)
محمد لطفی
21:33 1392/2/14
به امید خدا پیر سیاست، دوستدار وطن و ملت، بزرگ، سرور، یارباوفای امام و آقا می آید و ایران و ملت آن را از گرانی، سختی، تورم، و... نجات میدهد. انشاا...
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.