آخرين اخبار
كد خبر : ۲۸۲۲۸
زمان ارسال :‌ ۱۲:۳۰ ۱۳۹۲/۲/۱۰
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

جلیلیان در گفتگوی خبری:

پیشگیری از تخلفات احتمالی سلامت انتخابات را تضمین می‌كند

انتیران: جلیلیان با اشاره به عملکرد ستاد پیشگیری از تخلفات درباره استفاده از امکانات دولتی و تبلیغات پیش از موعد از سوی برخی از نامزد‌ها تاکید کرد: تصمیماتی در راستای برخوردهای قانونی با این افراد و سازمان‌ها اتخاذ شده است.
عضو کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی بر نقش تاثیرگذار ستاد پیشگیری از تخلفات و جرائم در سلامت انتخابات تاکید کرد.
علی جلیلیان نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرگزاری ایلنا با اشاره به نقش موثر ستاد پیشگیری از تخلفات و جرائم انتخاباتی در سلامت انتخابات در سال گذشته اظهارداشت: نقش و عملکرد مناسب این ستاد باعث شد قانونگذار در اصلاحیه قانون انتخابات در سال ۹۱ به ستاد پیشگیری از تخلفات و جرائم انتخاباتی اعتماد کرده و جایگاه این ستاد در قانون جدید پیش بینی شده است.
وی افزود: این ستاد اکنون جایگاه قانونی دارد و در بخشنامه ریاست معظم قوه قضائیه نیز تکالیف معینی برای دستگاه قضایی و سایر نهادهای مرتبط مشخص شده است.
جلیلیان با اشاره به عملکرد ستاد پیشگیری از تخلفات درباره استفاده از امکانات دولتی و تبلیغات پیش از موعد از سوی برخی از نامزد‌ها تاکید کرد: تصمیماتی در راستای برخوردهای قانونی با این افراد و سازمان‌ها اتخاذ شده است.
وی پیشگیری از تخلفات احتمالی در انتخابات شوراهای اسلامی و یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را باعث تضمین سلامت انتخابات خواند و تصریح کرد: هر کجا تخلف و تخطی از قانون در بحث انتخابات و یا تبلیغات پیش از موعد و همچنین سوء استفاده از عناوین و امکانات دولتی انجام پذیرد این ستاد مراتب را در جهت برخورد با متخلفین، به شعب ویژه رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی منعکس خواهد کرد.
عضو کمیسیون حقوقی قضایی مجلس با اشاره به ارائه لیست ۳۰ نفره هیات مرکزی نظارت بر انتخابات خاطر نشان کرد: 30 نفر از شخصیت های مذهبی، سیاسی‌،فرهنگی و اجتماعی از سوی وزیر کشور به عنوان معتمد به هیات مرکزی نظارت بر انتخابات معرفی شدند.این لیست از سوی وزارت کشور به شورای نگهبان معرفی شده است که پس از تائید این افراد از سوی شورای نگهبان می‌توانند بر نحوه اجرای انتخابات رسیدگی کنند.


منبع : ایلنا

كلمات كليدي : انتخابات ، ریاست جمهوری ، پیشگیری از تخلفات ، علی جلیلیان
ارسال نظر
نام :

ايميل‌ :

نظر :

نظرات
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.