آخرين اخبار
كد خبر : ۲۸۵۲۵
زمان ارسال :‌ ۱۷:۳۰ ۱۳۹۲/۲/۱۴
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

احمد توکلی

سخنان وزیر اطلاعات خلاف قانون است/ وزیر مسائل سیاسی را به سیاستمداران واگذار کند

انتيران: نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به سخنان اخیر وزیر اطلاعات درباره نقش داشتن هاشمی رفسنجانی در فتنه سال 88 که البته بدون نام بردن از وی مطرح شد، گفت: «سخنان آقای مصلحی صرف‌نظر از صحیح یا نادرست بودن در شان ایشان نبود.»

احمد توکلی در  گفتگو با مهر درباره سخنان اخیر وزیر اطلاعات اظهار کرد: «کسی که عهده دار مسئولیت وزارت اطلاعات است حتماً می داند که موضع گیری وزیر این وزارتخانه در خصوص مسایل سیاسی با ماده 2 قانون تاسیس وزارت اطلاعات مصوب سال 1362 مجلس شورای اسلامی ناسازگار است.»

وی افزود: «البته مواضع بنده در قبال آقای هاشمی مواضعی تاریخی است و همه آن را می دانند. من همچنان یکی از منتقدان آقای هاشمی رفسنجانی هستم و حوادث فتنه 88 بر این انتقادات افزود. اما وزیر اطلاعات وظیفه قانونی اش در خصوص تامین امنیت و آرامش در جامعه است و باید از اظهارنظرها و اتخاذ رویکردهایی که بوی سیاسی می دهد، پرهیز کند.»

نماینده مردم تهران گفت: «سخنانی که اخیراً وزیر اطلاعات درباره رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفته نوعی برداشت سیاسی را با خود به همراه داشته است و البته با مواضعی که رهبر معظم انقلاب در خصوص آقای هاشمی گرفته اند، ناسازگار است.»

توکلی افزود: «متاسفانه عملکرد نادرست و زیان‌بار آقای احمدی نژاد به خصوص در طول سال های اخیر زمینه ای فراهم کرده است که برخی از مسئولان گذشته، کارکرد خود را فراموش کنند. با همه این احوال وزیر محترم اطلاعات باید شان قانونی خود را رعایت کرده و مسائل سیاسی را به سیاستمداران واگذار کند.»

اظهارات هفته گذشته ایت الله هاشمی رفسنجانی و احتمال حضور وی در انتخابات ریاست جمهوری جنبش تازه ای در میان کارگزاران نظام و فعالان سیاسی اصولگرا به راه انداخته است. در چند روز گذشته بسیاری از فعالان عرصه سیاست به هاشمی رفسنجانی توصیه کرده‌اند که نامزد انتخابات نشود.

روز پنج شنبه وزیر اطلاعات در انتقادی بی سابقه از رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام او را متهم کرد که در اتفاقات سال 88 نقش داشته است. حید مصلحی گفت: «کسی که خودش را پیشگوی فتنه حوادث 88 اعلام می‌کند، عملاً پیشگویی نکرده و خودش ایجاد فتنه کرده و نقشی اساسی در فتنه داشته است.»

مصلحی مستقیما نام هاشمی رفسنجانی را نیاورد، اما اشاره او به کسی جز رییس جمهور دوران سازندگی نمی تواند باشد. آیت الله هاشمی رفسنجانی اوایل هفته گذشته در سخنانی به انتقاد شدید از وضعیت جاری کشور پرداخت و گفت که در سال 87 در جمع تعدادی از اعضای خبرگان رهبری اوضاع کنونی کشور را پیش بینی کرده است.

امروز علی مطهری نیز در روزنامه شرق به شدت به سخنان وزیر اطلاعات اعتراض کرد. وی گفت: «حرف‌های وزیر اطلاعات، شایبه تشویش اذهان عمومی و تنش‌زایی را به وجود می‌آورد. همین‌که مقام دولتی به‌ویژه وزیر اطلاعات هشدار داده‌اند، که فتنه‌ای در راه است، ناخواسته می‌تواند بسترساز ایجاد فتنه شود. وزیر اطلاعات باید با تدبیر بیشتری حرف بزند. این‌طور صحبت کردن درباره آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی که از ذخایر نظام و انقلاب هستند، امر پسندیده‌ای نیست.»

این نماینده مجلس با اشاره به یک جمله وزیر اطلاعات تاکید کرد: «در مورد جمله‌ای که گفته‌اند آن کسی که حوادث امروز را پیش‌بینی کرده در فتنه دست داشته، باید بگویم که بهتر است وزیر اطلاعات به این مطلب بپردازند که آیا پیش‌بینی درست از کار درآمده یا نه؟»منبع : فرارو

كلمات كليدي : توکلی ، مصلحی ، وزیر اطلاعات ، هاشمی ، انتخابات ، ریاست جمهوری ،
ارسال نظر
نام :

ايميل‌ :

نظر :

نظرات
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.