آخرين اخبار
كد خبر : ۲۸۶۲۱
زمان ارسال :‌ ۱۵:۳۰ ۱۳۹۲/۲/۱۵
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

متکی در جمع دانشجویان دانشگاه زابل:

اقتصاد مقاومتی تدبیر برای شرایط ویژه است/ ‍صداوسیما برنامه تولیدی کافی برای انتخابات ندارد

انتییران: عضو ائتلاف اکثریت اصولگرایان در جمع دانشجویان دانشگاه زابل به انتقاد از عملکرد انتخاباتی صدا و سیما پرداخت.

منوچهر متکی در جمع دانشجویان دانشگاه زابل با اشاره به نوع برنامه‌های صدا و سیما در روزهای اخیر گفت : متاسفم که صدا و سیمای ما 40 روز مانده به انتخابات هنوز کار جدی و حماسه‌ای برای انتخابات انجام نداده و حتی برنامه‌هایی که از کاندیدا ضبط می‌کند را پخش نمی‌کند .
متکی افزود: صدا و سیما در روزهایی که باید مظهر نشاط انتخاباتی باشد برنامه تولیدی کافی برای انتخابات ندارد .
نائب رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری با بیان تفاوت میان بودجه بدون نفت و اقتصاد بدون نفت گفت : منظور سخنان رهبری بودجه بدون اتکا به درآمد های نفتی است؛ هنوز 60 درصد بودجه سالانه کشور به فروش نفت وابسته است و به همین منظور دولت یازدهم باید با جدول کارشناسی و محاسبات دقیق با یک شیب ملایم و یا زمان بندی تعریف شده در مدت زمان معینی بودجه را از اتکا به نفت خارج کند.
وی در همین زمینه ادامه داد: ما در برنامه ای که برای اداره کشور مشخص کرده ایم فعلا عدد 5 درصد را مشخص کرده ایم یعنی سالانه حداقل 5 درصد اتکا را کاهش دهیم و در صورت امکان با برنامه ریزی های دقیق این رقم را نیز بیشتر کنیم .
متکی ر بخش دیگری از سخنانش در تشریح اقتصاد مقاومتی گفت : اقتصاد مقاومتی در حقیقت تدبیری برای شرایط وی‍ژه مانند تحریم و هم در شرایط عادی است . اقتصاد مقاومتی در شرایط عادی یعنی پیدا کردن راه های میان بر برای اینکه فاصله ما با کشور های پیشرفته کم تر و کم تر شود چرا که این فاصله میان کشور های توسعه یافته و پیشرفته روز به روز زیاد تر شده است که اقتصاد مقاومتی بهترین راه میان بر برای رسیدن به آن است .
عضو ائتلاف اکثریت اصولگرایان همچنین افزود: اقتصاد مقاومتی در شرایط عادی به عنوان جهش و حرکتی انقلابی تعریف می شود اما در شرایط ویژه این اقتصاد راهکاری برای مدیریت تحریم هاست .
وی با بیان اینکه بیکاری، تورم و گرانی اولین نماد مشکلات اقتصادی ما در شرایط کنونی است افزود :کلید واژه ای که در هردو عرصه می تواند راهگشا باشد تولید است . روند تولید در سالیان اخیر شتابان نبوده و موانع زیادی در سر راه تولید گران قرار داشته که از ابتدای روی کار آمدن دولت یازدهم باید به صورت جدی در دستور کار قرار گیرد .
متکی در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان در خصوص فتنه سال 88 هم گفت : در انتخابات 88 در مورد نتیجه انتخابات شبهه‌افکنی صورت گرفت که ظلم بزرگی به نظام بود؛ این را همه باید بدانند که هیچ کس با توجه به ساز و کار قانونی انتخابات در ایران نمی‌تواند نتیجه انتخابات را تغییر دهد .
عضو ائتلاف اکثریت اصولگرایان در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر شرایط اعلام نتیجه ائتلاف گفت : هرگز در زندگی‌ام تلاش نکرده ام دروغ بگویم.

وی در پایان با اشاره به مباحثی در خصوص سهامی شدن کابینه در صورت پیروزی ائتلاف ها گفت افزود : در ائتلاف تعهدی به استفاده از سایر کاندیداها در کابینه یکدیگر داده نشده است و رئیس جمهور منتخب باید بر اساس توانمندی‌ها و صلاحیت‌ها اعضای کابینه را مشخص کند.

منبع : خبرگزاری فارس

كلمات كليدي : انتخابات ، ریاست جمهوری ، منوچهر متکی ، اقتصاد مقاومتی ، صدا و سیما
ارسال نظر
نام :

ايميل‌ :

نظر :

نظرات
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.