آخرين اخبار
كد خبر : ۲۸۷۰۸
زمان ارسال :‌ ۱۸:۰۰ ۱۳۹۲/۲/۱۶
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

قالیباف در دانشگاه صنعتی شریف:

موسوی و کروبی با مصوبه شورای امنیت حصر شده‌اند/دولت اصلاحات در حادثه کوی دستور تیراندازی داد

انتيران: محمدباقر قالیباف عضو ائتلاف پیشرفت با رد ادعای حصر موسوی و کروبی به دستور رهبر انقلاب، این اقدام را بر اساس مصوبه شورای عالی امنیت ملی دانست.


-------------------------------
محمدباقر قالیباف بعدازظهر امروز در یک نشست دانشجویی که از سوی بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف برگزار شده بود به سؤالات دانشجویان درباره مهمترین مسائل روز و ... پاسخ داد.

وی در پاسخ به سؤال دانشجویی که منتقد توجه حداقلی به حوزه فرهنگ در شهرداری تهران بود، اظهار داشت: اساس کار فرهنگی تربیت و رشد و تعالی انسان است که در دو وزارتخانه آموزش و پرورش و آموزش عالی تمرکز دارد.

قالیباف گفت: خداوند در زمان خلقت انسان به او انسانیت و آزادگی عطا کرد و من نیز در عرصه کار فرهنگی به این دو وجهه در قالب جوهره دینی توجه خواهم کرد.

شهردار تهران گفت: پرورش نیروی انسانی فرهنگی از وظایف قانونی شهرداری نیست اما تلاش کرده‌ایم سازمان شهرداری‌ را از یک مجمع خدماتی به نهاد فرهنگی اجتماعی تبدیل کنیم.

وی افزود: اعتقاد من این بود که اگر همه خدمات شهری و عمرانی را انجام دهیم اما به بحث فرهنگ اجتماعی توجه نداشته باشیم، کار ما مفید و عقلانی نخواهد بود.

قالیباف با تاکید بر اینکه اقدامات صورت گرفته در شهر تهران هنوز در خور شأن مردم و کشور نیست، اظهار داشت: بر اساس اختیاراتی که داشتم تعداد کتابخانه‌های تهران را از 70 به 320 کتابخانه افزایش دادم.

وی خاطرنشان کرد: عمده این کتابخانه‌ها در جنوب تهران و مناطق محروم قرار دارند و حداقل 60 کتابخانه از قرائت‌خانه برخوردارند.

قالیباف همچنین به ساخت مسجد در تهران اشاره کرد و گفت: در منطقه 12 با 220 هزار نفر جمعیت 180 مسجد وجود دارد و در منطقه یک با یک میلیون جمعیت 80 مسجد که بر اساس اختیاری که داشتیم، تعداد مساجد را افزایش دادیم.

وی خاطرنشان کرد: امروز در همه محله‌های 300 گانه تهران فضاهایی به منظور پر کردن اوقات فراغت جوانان ایجاد کردیم که در صورت تصدی مسئولیت ریاست جمهوری این برنامه‌ها را گسترش خواهیم داد.

شهردار تهران به اجرای طرح یاد یار مهربان در تمام مدارس و دانشگاه‌ها اشاره کرد و گفت که در زمان اجرای این طرح به دانش‌آموزان و دانشجویان امتیاز خرید کتاب داده می‌شود.

قالیباف همچنین گفت که در قالب این طرح سطح کتابخانه‌ها در مراکز آموزشی ارتقاء یافته و مجموع فعالیت‌های شهری دارای رویکرد فرهنگی است و برای وی منابع انسانی از نفت مهم‌تر است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری یازدهم در پاسخ به سؤالی در خصوص بروز تخلف و تقلب در انتخابات 88 گفت: نباید به موضوعات به صورت انتزاعی نگاه کرد.

وی افزود: کسی نمی‌گوید در فرآیند انتخابات با آن گستردگی و حجم کار تخلف نمی‌شود اما مهم این است که اجازه ندهیم تخلف جزئی در اصل کار اثر بگذارد.

قالیباف بر همین اساس گفت که معتقد است در سال 88 تخلف در انتخابات صورت گرفته اما تقلب نشده است.

عضو ائتلاف پیشرفت در پاسخ به سؤال دانشجویی که نظر وی را در خصوص حصر خانگی موسوی و کروبی جویا شده و ادعا کرده بود این کار با نظر رهبری صورت گرفته، اظهار داشت: اینکه گفتیم حصر موسوی و کروبی با نظر رهبری صورت گرفته را درست نمی‌دانم.

وی با بیان اینکه در کشور قانون وجود دارد و باید بر اساس قانون عمل کرد،‌افزود: هیچ انسان مسلمانی از اینکه انسانی در زندان باشد لذت نمی‌برد اما بالاخره برای اداره جامعه همیشه نباید نصیحت و با رأفت برخورد کرد.

قالیباف با بیان اینکه با قانون‌شکن بر اساس قانون برخورد می‌شود، ادامه داد: بعد از انتخابات 88 در مقطعی مسائل مسائل امنیتی پیش آمد که شورای عالی امنیت ملی بر اساس قانون تصمیم گیری کرد و آنچه انجام شد، قانونی است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری یازدهم این موضوع که آیا نظام و شخص رهبری در مقطع بروز حوادث می‌توانستند نسبت به این رویداد کاری انجام دهند که انجام نداده باشند را رد کرد.

قالیباف افزود: بنده شنبه بعد از انتخابات با یکی از دوستان خدمت آقایان موسوی و کروبی و خاتمی و هاشمی و حاج حسن آقا رسیدیم و شرایط و وضعیت کشور را تشریح کردیم.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری نیز شخصا همه اقدامات لازم را برای حل و فصل موضوع انجام دادند و در حرکتی پدرانه با مسئولان ستاد انتخابات نامزدها جلسات صریح برگزار کردند.

قالیباف تصریح کرد: انصافا مقام معظم رهبری برای حل موضوع هیچ کم نگذاشتند اما شما دیدید روشی که آنها در پیش گرفتند که بخشی از آن شاید در کنترل خودشان هم نبود، شرایطی را بوجود آورد که خلاف امنیت ملی بود.

وی در عین حال ابراز امیدواری کرد: این موضوع حل و فصل شود تا کارها در آینده به صورت منسجم پیش رود.

دانشجویی با اشاره به نامه قالیباف و جمعی از فرماندهان دوران دفاع مقدس به خاتمی پس از حادثه 18 تیر 78 و مواضع وی در قبال حوادث سال 88 که موجب شد برخی او را «ساکت فتنه» بخوانند، فرمانده سابق نیروی انتظامی را به اتخاذ مواضع دوگانه و متناقض متهم کرد.

قالیباف در پاسخ گفت: بنده حرف حق را بر اساس تشخیص خود می‌گویم و در سال 78 نیز نامه‌‌ای که به آقای خاتمی نوشتیم، به حق و محترمانه و مؤدبانه بود.

وی افزود: پس از آن نامه به آقای خاتمی صحبت کردم و ایشان به من گفت که فلانی وقتی این نامه را نوشتید واقعا اگر احساس کنم که راضی نیستید برای آخرت احساس نگرانی می‌کنم.

قالیباف با بیان اینکه آقای خاتمی هم از اتفاقات کوی دانشگاه راضی نبود و برخی اطرافیان وی آن حادثه را ساماندهی کردند، اظهار داشت: بنده در سال 78 فرمانده ناجا نبودم اما وقتی فرماندهی نیروی انتظامی را برعهده گرفتم با دولت مستقر کاملا همکاری داشتم.

وی ادامه داد: وقتی فرمانده ناجا شدم برای اولین بار به سراغ اساتید دانشگاه رفتم و با آنها یک صبح تا عصر در هتل لاله جلسه گذاشتم و واقعا در ناجا به جای تهدیدمحوری رویکرد اساسی کارم را جامعه  محوری قرار دادم.

فرمانده سابق ناجا با بیان اینکه دانشجو نباید خلاف قانون عمل کند، اظهار داشت: در حوادث سال 82 که سالگرد کوی دانشگاه بود، دولت اصلاحات خیلی بدتر از حد تصور با دانشجویان رفتار کرد.

قالیباف افزود: در آن زمان در جلسه شورای امنیت کشور که مسئولان وزارت کشور و وزارت علوم هم حضور داشتند در بحث حوادث خوابگاه کوی دانشگاه به بنده اجازه برخورد و تیراندازی دادند اما من قبول نکردم.

وی تصریح کرد: در حالی که دانشجویان اجازه ندادند آقای فرجی دانا رئیس وقت دانشگاه اجازه صحبت ندادند و به او اعتراض داشتند اما بنده با آقای طلایی فرمانده انتظامی تهران به کوی رفتیم و با دانشجویان صحبت کردیم.


قالیباف گفت: من در زندگی‌ام تلاش کردم که رفتار دوگانه نداشته باشم؛ اگرچه ممکن است برخی بگویند من راست یا چپم اما عُلقه‌ای به این دو جریان ندارم.


وی تصریح کرد: درست است که بنده در جبهه بوده‌ام و لباس سپاه بر تن داشتم که به دوران حضورم در جبهه و سپاه افتخار می‌کنم، اما مانند شما از دانشگاه به میدان رزم رفتم و رفتار سیاسی‌ام سعی کرده‌ام طرفدار حق باشم.


دانشجویی از نامزد انتخابات ریاست جمهوری یازدهم سؤال کرد که با توجه به سوابق نظامی‌اش در کجا تمرین سیاست‌ورزی و سیاست‌مداری کرده است، که قالیباف پاسخ داد: سیاست‌ورزی به معنی تدبیر و خرد با سیاست‌بازی و سیاسی‌کاری تفاوت دارد.


وی افزود: یک معنای سیاست مکر و حیله است که امروز اکثر دنیا آن را پیشه کردند؛ یک معنای دیگر همین سیاست‌مداری احزاب است که در کشور ما رواج یافته که آن هم نوعی بده‌بستان است، اما نوع دیگر سیاست فدا شدن و پای حق ایستادن است.


قالیباف گفت: سیاست نوع سوم با تأسی از فرهنگ عاشورایی و بر پایه حق است و من از این منظر سیاست را دنبال می‌کنم و معضل امروز ما سیاست‌زدگی است که می‌گوید هر که با ما نیست، بر ماست.


وی ادامه داد: امروز انقلابی‌نماهایی که مرا ساکت فتنه می‌خواندند و من به آنها کاری ندارم باید بدانند که توهین کردن و تهمت زدن خلاف رفتار بزرگ نظام اسلامی است.


قالیباف گفت: آنها باید بدانند که با دروغ و بی‌ادبی و تهمت و افترا نمی‌توان از دین و انقلاب دفاع کرد بلکه باید با منطق دفاع کنیم.


وی خاطرنشان کرد: حرف من درباره حوادث 88 همان است که در سه‌شنبه بعد از حوادث تیر ماه در شبکه دو سیما گفتم و امروز هم همان را می‌گویم اما هر کس بحث سیاسی را از منظر خود دنبال می‌کند.


دانشجویی از قالیباف درباره حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات و عرصه سیاسی کشور سؤال کرد که وی پاسخ داد: اصلاح‌طلبان در صحنه هستند و باید باشند و انقلاب به آنها نیاز دارد.


وی افزود: آنچه ما قبول نداریم تجدیدنظرطلبی است که می‌خواهد مبانی و اساس نظام ولایی را تغییر دهد و بین اصلا‌ح‌طلبی و این نگاه لیبرالیستی تفاوت و فاصله وجود دارد.


شهردار تهران در خصوص استفاده از همکاران نیروی انتظامی‌اش در این سازمان شهری که محور پرسش دانشجویی بود، اظهار داشت: وقتی بنده وارد شهرداری شدم، گفتند که قالیباف فقط از مشهدی‌ها برای همکاری استفاده می‌کنند.


وی افزود: همین امروز مهمترین مسئولیت حوزه شهری تصدی شهرداری 22 منطقه تهران است که هیچکدام از آنها مشهدی نیستند.


قالیباف ادامه داد: ملاک من برای انتخاب همکارانم داشتن مدرک تحصیلی و مدیریت و کاربلدی است و بر اساس شایسته ‌سالاری عمل می‌کند.


«برای من در حوزه مدیریت و عزل و نصب‌ها برخورداری از تدین و سوابق انقلابی و پذیرش اصل نظام دینی و توانمندی ملاک است و حتی اگر کسی مخالف من باشد از او استفاده می‌کنم.»


قالیباف این نکته را گفت که در حال آذری‌ها بیشترین سهم را در شهرداری دارند و پس از آنها لرها، مازندرانی‌ها و تهرانی‌ها در شهرداری هستند و خراسانی‌ها رتبه ششم را دارند.

ادامه دارد...كلمات كليدي : عضو ائتلاف پیشرفت ، محمد باقر قاليباف ، انتخابات ، ریاست جمهوری ، دولت اصلاحات ، موسوي و كروبي
ارسال نظر
نام :

ايميل‌ :

نظر :

نظرات
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.