آخرين اخبار
كد خبر : ۲۹۱۰۵
زمان ارسال :‌ ۱۴:۰۰ ۱۳۹۲/۲/۲۱
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

با صدور اطلاعیه‌ای اعلام شد

متکی: ساعت ۱۵ در ستاد انتخابات کشور ثبت‌نام می‌کنم

متکی: ساعت ۱۵ در ستاد انتخابات کشور ثبت‌نام می‌کنم انتیران: منوچهر متکی با بیان اینکه رتبه نخست نظرسنجی‌های ائتلاف اکثریت اصولگرایان را دارم، گفت: ساعت ۱۵ در ستاد انتخابات وزارت کشور برای کاندیداتوری انتخابات یازدهم ثبت‌نام می‌کنم.

منوچهر متکی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در جمع دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه بنده رتبه نخست نظرسنجی‌های ائتلاف اکثریت اصلوگرایان بودم، امروز ساعت 15 در ستاد انتخابات وزارت کشور برای کاندیداتوری انتخابات یازدهم ثبت نام خواهم کرد.
متکی ادامه داد: اکثریت اصولگرایان 5 نفر بودیم که 2 اصل مهم را تصویب کردیم که یکی از آنها تصمیم‌گیری 5 نفر بر اساس اتفاق آراء بود یعنی هر 5 نفر باید موافق تصمیم‌گیری باشند.
وی تأکید کرد: اصل دیگر تعیین خروجی ائتلاف از طریق نظرسنجی بود و بنده کماکان به این دو اصل پایبندم.
متکی ادامه داد: انتخابات فرصت بسیار خوبی است که امام رحمت‌‌اله در اختیار ملت ما گذاشتند و یک فرصت و امکانی است که اگر از آن استفاده نکنیم دیگران از آن استفاده می‌کنند و اگر انتخاب نکنیم دیگران انتخاب می‌کنند.
وی افزود: حضور در انتخابات و خلق حماسه سیاسی برای تداوم مردم‌سالاری و حفظ جامعه مدنی یک ضرورت است.
متکی در خصوص رابطه ایران و آمریکا اظهار داشت: برخی از روشنفکران و سیاستمداران آمریکا که بعضا در سفرهایم با برخی از آنان که در منصب دولتی نبودند، دیدار می‌کردم بر این نکته تاکید می‌کردند که آیا برای دولتمردان آمریکا وقت آن نرسیده که سیاست تقابل با جمهوری اسلامی ایران را به سیاست تعامل تبدیل کنند.
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: با فضایی که در درون آمریکا شاهدیم حضور گسترده مردم ما در انتخابات ریاست جمهوری، آمریکایی‌ها را به آخر خط سیاست تقابلی با ایران می‌رساند.
متکی ادامه داد: 4 سال پیش اوباما دو نامه به مقام معظم رهبری نوشت و رهبری هم یک پاسخ دادند. وزارت خارجه این نامه‌‌ها را دریافت، ترجمه و پاسخ مقام معظم رهبری را هم به آمریکایی‌ها داد که سندهای بسیار خوبی است.
وی افزود: اوباما به دنبال جلب اعتماد مردم به دولت کشورش بود ولی در این بازسازی اعتماد ملی موفق نبوده است.
متکی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه طی 34 سال حضورم در دستگاه اجرایی مدیریت‌های مختلف را مشاهده کرده‌ام، گفت:‌در طول این سال‌ها سعی کرده‌ام از گیرندگی خوبی در تجربه‌اندوزی برخوردار باشم و با کشورداری کشورهای دیگر نیز آشنا شدم.
وی خاطرنشان کرد: در دوران حضورم در وزارت خارجه بیش از 200 سفر خارجی و 9 سال حضور در ترکیه و ژاپن به عنوان سفیر داشته‌ام و در این سفرها به دنبال نکات مختلف برای پیشرفت کشور می‌گشتم.
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: طی یک سال و نیم گذشته با تشکیل تیمی از کارشناسان شرایط و مشکلات کشور را رصد کردم و مطالعاتی برای یافتن راهکارهای آن داشتیم که نامه‌ای در این خصوص منتشر و برای 150 نفر از اساتید و مدیران کشور ارسال می‌شود که برنامه مدون ما برای مقابله با مشکلات اقتصادی کشور است.
متکی در بخش دیگری از این نشست در خصوص معرفی اعضای کابینه‌اش اظهار داشت: بنده اعتقاد دارم بخشی از افراد کابینه مانند معاون اول باید در زمان تبلیغات معرفی شود ولی معرفی همه اعضا را درست نمی‌دانم.
وی با اشاره به معضلات پیش روی تولید در کشور گفت: گامهای بزرگی در کشور ما برداشته شده ولی در زمینه تولید موفق نبودیم و نه تنها ارتقا پیدا نکردیم بلکه این حوزه به شدت آسیب‌‌پذیر شده است.
متکی با بیان اینکه از وام‌ها و تسهیلات بانکی به درستی در حوزه تولید استفاده نمی‌شود، اظهار داشت: بخشی از مشکلات اقتصادی به دلیل تصمیم‌سازی اقتصادی بدون عبور از کانال کارشناسی است. به عنوان مثال، بنده حتما با نرخ سود بانکی که در کشور جاری است مخالفم و مطالعات دقیق کارشناسی در این خصوص را شروع کرده‌ایم.
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری همچنین به معضلات بیکاری و گرانی اشاره و تصریح کرد: بیکاری و گرانی به گونه‌ای است که اگر دولت بعدی ظرف یکی دو سال گام‌های موثری در این راستا برندارد قطعاً با بحران اجتماعی مواجه می‌شویم. نسخه شفابخش برای بیکاری و گرانی ایجاد هلهله تولید در کشور است.
متکی در خصوص عضویت ایران در سازمان تجارت جهانی گفت: ما نمی توانیم بدون ارتباط با بازار جهانی اقتصاد خودمان را به بهره‌مندی برسانیم. ما نیازمند بازارهای جهانی و تعامل با آنها هستیم و کاری که 15-14 سال پیش در خصوص عضویت در این سازمان شروع شده بود را باید مجددا آغاز کنیم و در دستور کار دولت بعدی باشد.
وی با بیان اینکه بدون تعامل دو سویه با مخاطبین نمی‌توانیم روی قوانین بایستیم و مردم را مطیع کنیم، اظهار داشت: به عنوان مثال 30 سال پیش ویدئو را ممنوع کردیم و فکر می‌کردیم که همه مشکلات را حل کردیم. در حالیکه اگر کمی دورتر را نظاره می‌کردیم متوجه می‌شدیم جوانان ما در آینده با کمترین امکانات و کوچکترین وسیله می‌توانند با دنیا ارتباط داشته باشند و هرچه می‌خواهند ببینند و بخوانند.
متکی خاطرنشان کرد: در حوزه فرهنگ اگر بتوانیم با همه مردم باشیم می‌توانیم تاثیرگذار بوده و به پیش برویم. قانون نیازمند یک چاشنی در حوزه فرهنگ است.
وی در پاسخ به سوالی درباره دلایل عزلش در سفر سنگال گفت: بنده برای ورود به این بحث تا زمانیکه احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور است باید تامل کنم و هر وقت بنده و ایشان هر دو شهروند عمومی شدیم آن را اعلام می‌کنم و الان بنا به دلایل اخلاقی غیرشخصی از بیان آن معذورم.
متکی همچنین بر استفاده از ظرفیت‌های اجتماعی، رسانه‌ها، سینماها، ورزشکاران و ... در کارهای کشور تاکید کرد.
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: بنده به آزادی رسانه‌ها اعتقاد دارم و آنها را به عنوان فرصت و ظرفیت می‌دانم و به اعتقاد من رسانه و روزنامه دولت حتما باید صفحاتی برای نقد دولت در اختیار منتقدان قرار دهد. این روزنامه نباید مجیزگوی صرف دولت باشد.
متکی با اشاره به عاملان فتنه 88 اظهار داشت: کسانیکه مرزهای قانون و حرمت یک ملت را پاس نداشته‌اند باید خودشان را در مقابل قانون ببینند. انتخابات قواعد یک تعامل سیاسی را در کشورداری دارد و ما نمی‌توانیم وارد این چرخه شویم و امتیازات آن را داشته باشیم اما قواعد آن را رعایت نکنیم.
وی افزود: انتخابات 88 تا لحظه شمارش آرا بسیار پر نشاط بود. اما کسانیکه جامعه را بعد از انتخابات به تنش کشاندند ظلم بزرگی به کشور کردند. افراد می‌توانند به نتیجه اعتراض کنند ولی اعتراضاتشان باید در چارچوب قانون باشد.
متکی تاکید کرد: نظام برای اینکه شبهه ای نباشد آرا را به تفکیک صندوق‌ها اعلام کرد اما نامزد دوم ارزیابی‌اش از آراء تهران بود که درست هم بود. آقای موسوی 2 میلیون و 200 هزار و احمدی‌نژاد یک میلیون و 800 هزار رای در تهران آورد. اما اشتباه محاسباتی آنها این بود که این ارزیابی را به کل کشور تعمیم دادند.
وی اظهار داشت: پس از این ماجرا مقام معظم رهبری جلسه‌ای گذاشتند تا نمایندگان دو کاندیدای معترض بیایند و نظراتشان را اعلام کنند ولی آنها نیامدند و این خارج از چارچوب نظام بازی کردن است.

متکی خاطرنشان کرد: باید بر اساس عدالت و محاسبه ظلمی که در این رابطه به مردم شده و حرمت شکنی قانون با رعایت انصاف پرونده کسانی که در این امر نقش کلیدی داشتند رسیدگی شود.

منبع : خبرگزاری فارس

كلمات كليدي : انتخابات ، ریاست جمهوری ، منوچهر متکی ، ساعت حضور در ساختمان فاطمی
ارسال نظر
نام :

ايميل‌ :

نظر :

نظرات
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.