آخرين اخبار
كد خبر : ۲۹۴۲۵
زمان ارسال :‌ ۲۰:۰۰ ۱۳۹۲/۲/۲۴
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

حدادعادل در جمع دانشجویان دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب

وحدت اصولگرایان واجب است/ حامیان موسوی پشت‌سر هاشمی رفسنجانی قرار دارند

انتیران: عضو ائتلاف پیشرفت گفت: همه کسانی که در سال ۸۸ پشت‌سر میرحسین موسوی بودند امروز به پشت‌سر هاشمی رفسنجانی آمده‌اند.
غلامعلی حدادعادل عضو ائتلاف پیشرفت و کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بعد از ظهر امروز در نشستی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب که به همت جامعه اسلامی دانشجویان این دانشگاه برگزار شد، ضمن تسلیت به مناسبت سالروز شهادت امام هادی(ع) اظهار داشت: کشور ما تا انقلاب اسلامی به استقلال رسیده و این نکته بسیار مهمی است.
ولایتی در این نشست در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا با حضور هاشمی و مشایی در انتخابات شما به نفع سعید جلیلی کناره‌گیری خواهید رفت یا خیر، گفت: ما از چند ماه پیش که با آقایان ولایتی و قالیباف ائتلاف کردیم قرار‌مان بر این بود که بین اصولگرایان وحدت ایجاد کنیم.
وی با بیان اینکه فلسفه ائتلاف پیشرفت این است که تعدد کاندیدای اصولگرایان به مصلحت نیست، خاطرنشان کرد: تصمیم برای تعدد کاندیدای اصولگرا را ما چند ماه پیش اتخاذ کردیم که هنوز معلوم نبود چه کسانی در صحنه انتخابات ریاست جمهوری حضور پیدا کرده و ثبت‌نام خواهند کرد اما با ثبت‌نام مشایی و هاشمی این ضرورت احساس می‌شود که اصولگرایان وحدت داشته باشند.
حدادعادل در خصوص سازوکار ائتلاف پیشرفت نیز یادآور شد: ما از اول هم گفتیم که دو نفر کنار می‌رویم و یک نفر نامزد خواهد شد اما می‌شود که این ائتلاف سه گانه به چهار نفر یا پنج نفر عضو افزایش یابد اما به شرط اینکه اگر کاندیدایی ثبت‌نام کرد باید درصد قابل توجهی از آرا را به خود اختصاص دهد. بنابراین آقای جلیلی اگر آرایشان بالا رود ما این را مورد توجه قرار می‌دهیم.
عضو ائتلاف پیشرفت با تأکید بر اینکه بنا نداریم در خانواده اصولگرایی با هم رقابت کنیم، تصریح کرد:‌ اگر وحدت در بین اصولگرایان دیروز مستحب بود امروز امری واجب است.
وی در پاسخ به پرسشی بر این اساس که عده‌ای هاشمی رفسنجانی را فتنه‌گر می‌دانند نظر شما چیست، خاطرنشان کرد:‌ باید نگاه کرد چه کسانی از هاشمی رفسنجانی حمایت می‌کنند. امروز گروه‌ها و اشخاصی که اصرار داشتند ایشان ثبت‌نام کند، چه کسانی هستند و همچنین باید نگاه کرد به موضع‌گیری‌های فرزندان و نقش آنان در جریانات سال 88.
حدادعادل با بیان اینکه باید به مواضع چند سال اخیر آقای هاشمی توجه داشت، افزود:‌من نمی‌خواهم بگویم مواضع هاشمی مخالف اصولگرایان بوده اما به گونه‌ای بوده که اصلاح طلبان امروز روی ایشان اجماع کرده‌اند و واقعیت صحنه نشان می‌دهد همه کسانی که دیروز پشت‌سر میرحسین موسوی قرار داشتند امروز پشت‌سر هاشمی رفسنجانی قرار دارند.
حدادعادل با بیان اینکه اقتصاد ما قبل از انقلاب اقتصادی بیمار بوده است، اظهار داشت: دلیل بیمار بودن اقتصاد ما وابستگی به نفت و عقب ماندگی علمی و صنعتی کشور است که به عنوان مثال در قبل از انقلاب در صنعت خودرو سازی اگر ایران کامیونی را منتاژ می‌کرد و بر روی پلاک آن می‌زد ساخت ایران آن پلاک نیز خود در المان تولید می‌شد که این نشان از عقب ماندگی ما در صنعت و علم بود.
وی با بیان اینکه در اقتصاد بعد از انقلاب اصلاحاتی صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: متاسفانه ما از اول انقلاب دچار تحریم و فشار اقتصادی بودیم و اینک نیز موج تحریم علیه ما صورت داده‌اند.
این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به اقدامات خصمانه دشمن علیه جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و یادآور شد: دشمنان در اول انقلاب آشوب‌های قومی و مذهبی راه انداختند و یک سال و نیم بعد نیز صدام را تحریک کردند که با ارتشی مجهز انقلاب اسلامی ما را در هم بشکنند و بعد از آن درصدد بودند که از راه سیاسی و توطئه سیاسی انحراف ایجادکنند و در سال 88 نیز به دنبال انقلاب مخملی بودند تا کشور را به آشوب بکشند که البته موفق نشدند.
حداد عادل ادامه داد: امروز دشمنان بر روی مسئله هسته‌ای ما دست گذاشته‌اند و آنرا بهانه‌ای کردند که تحریم‌های شدید تری را علیه ما اتخاذ کنند. این تحریم‌ها نفتی، مبادلات پولی و ارزی، بانک مرکزی، حمل و نقل و بیمه است که می‌خواهند با این تحریم‌های گسترده اقتصاد را به هم بریزند تا مردم را ناراضی کنند و جنگ تازه‌ای را از طریق اقتصاد در کشور ما ایجاد کنند.
رئیس مجلس هفتم تصریح کرد: استقلال اولین کلمه اولین شعار ملت ایران در سال 57 بود؛ قبل از انقلاب استقلال به صورت ظاهری در کشور وجود داشت. اما پس از انقلاب اسلامی ما به استقلال واقعی دست پیدا کردیم.
وی با تأکید بر اینکه در مسئله سوریه عراق و افغانستان و همچنین موضوع بیداری اسلامی ایران بسیار مؤثر است، گفت: ما شهیدان بسیاری برای حفظ این استقلال داده‌ایم از این رو باید در حفظ آن نیز بسیار کوشا باشیم.
حداد عادل با تأکید بر اینکه دشمنان در صدد هستند تا دو بحران سیاسی و اقتصادی برای کشور ما ایجاد کنند، افزود: بیش از یک سال تحریم‌ها را تشدید کرده‌اند و انتخابات را دریچه‌ای می‌دانند که می‌توانند از آن ما را تهدید کنند که باید این تهدید را به فرصت تبدیل کرده و با آن حماسه خلق کرد.
نامزد ریاست‌جمهوری یازدهم در پاسخ به سؤالی مبنی بر برنامه‌های اقتصادی وی یادآور شد: اولین مسئله این است که وابستگی اقتصاد را به نفت کم کنیم و همچنین واردات اجناس از خارج کمتر شود. در واقع باید تأکید بر مصرف جنس ایرانی شود.
وی بر همین اساس به تغییر سبک زندگی اشاره و اضافه کرد: اگر می‌خواهیم مقاومت اقتصادی داشته باشیم باید به سمت سبک زندگی اسلامی پیش برویم. ما نمی‌توانیم مستقل باشیم اما مثل برخی از کشورهای عربی زندگی کنیم. از این رو باید سبک زندگی خود را عوض کرد.
حدادعادل درباره حصر موسوی و کروبی نیز یادآور شد: حصر موسوی و کروبی حداقل کاری بود که نظام برای این دو نفر انجام داد که هم به سود خود آنهاست و هم به سود ملت و کشور شد.
وی با تأکید بر اینکه آنها تهمت تقلب را که گناه بسیار بزرگی است مطرح کردند و وقایعی همچون روز عاشورا را به وجود آوردند.
رئیس مجلس هفتم در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه نظر شما راجع به اسفندیار رحیم مشایی و جریان انحرافی چیست، افزود: بنده بسیاری از افکار مشایی را نمی‌پسندم؛ مشایی یک تکیه بی‌جهتی روی ایران مجزای اسلام می‌کند در حالیکه مشی انقلاب و امام (ره) این نبوده است.
وی ادامه داد:‌ همچنین مشایی چند سال پیش گفت که ما با مردم اسرائیل سر جنگ نداریم که این حرف دقیقی نیست؛ ما با یهودی‌ها سر جنگ نداریم اما یک عده سرزمین فلسطین را غصب کردند و اینکه بگوییم ما با اینها مشکل نداریم،‌حرف درستی نیست.
حداد عادل یادآور شد: چنین رفتارهایی و اظهارنظرهایی در حوزه فرهنگ را نمی‌توان جز انحراف نامید، انحراف وجود دارد و واقعیت هست و باید با بصیرت از آن فاصله گرفت.
حداد عادل در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه برخی می‌گویند که نظر رهبری بر روی کاندیدای خاصی است، آیا شما این امر را تأئید می‌کنید، اظهار داشت: مقام معظم رهبری فرمودند کسی از نظر من خبر ندارد؛ ایشان میدان انتخابات را به خود ملت واگذار کرده‌اند.
این نامزد ریاست‌جمهوری یازدهم در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه اگر شما عضو شورای نگهبان بودید چه کسانی را رد صلاحیت می‌کردید، افزود: حال که عضو شورای نگهبان نیستم. آنها به وظیفه خود عمل می‌کنند و تا چند روز دیگر نتیجه نهایی مشخص می‌شود.
وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر تعدد کاندیداها و اینکه آیا همه بر اساس احساس وظیفه حضور یافته‌اند، گفت: باید منتظر بود عده‌ای که تا کنون انصراف داده‌اند و برخی هم ممکن است تأئید صلاحیت نشوند یا اینکه بعد از تأئید صلاحیت انصراف دهند و خود به این نتیجه برسند که به نفع دیگران کنار روند. ما نیز در ائتلاف پیشرفت از بین سه نفر دو نفرمان کنار می‌روند و بعید می‌دانم این صحنه شلوغ باشد.
حداد عادل تأکید کرد: با آمدن هاشمی نیاز به وحدت بیشتر احساس می‌شود و باید به دنبال به وحدت رسیدن بود.
عضو ائتلاف پیشرفت در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا این ائتلاف برنامه‌ای برای اقتصاد کشور دارد، گفت: ائتلاف پیشرفت برنامه مدونی برای حل مشکلات اقتصادی دارد؛ مسلماً اگر کاندیدایی از ائتلاف سه‌گانه انتخاب شود برنامه اقتصادی مدونی دارد که بر اساس آن کار می‌کند.
رئیس مجلس هفتم در پاسخ به این سؤال که برنامه شما برای امر به معروف و نهی از منکر و حجاب چیست؟ اظهار داشت: بنده کتاب فرهنگ برهنگی و برهنگی فرهنگی را در سال 59 نوشتم و نظراتم را راجع به حجاب آنجا بیان کردم که امسال نیز پرفروشترین کتاب انتشارات سروش به گفته خودشان بود؛ نظرم در این زمینه همان نظر شهید مطهری است.
وی افزود: امر به معروف و نهی از منکر حکم قرآنی است و همانند نماز و روزه واجب است؛ اینکه نظام و دولت چه کار باید کنند بیش از آنکه به یک قانون و سازمان دولتی احتیاج داشته باشد به احساس وظیفه افراد باز می‌گردد و افراد خود باید در این زمینه احساس تکلیف کنند.
حداد عادل در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه آیا شما با آقای قالیباف قرابت فکری دارید که با وی ائتلاف کردید، افزود: بنده ممکن است مثل آنها فکر نکنم اما متضاد یکدیگر هم نیستیم؛ اینکه با یکدیگر قرار ائتلاف گذاشتیم برای این بود که از یک مفسده بزرگتر جلوگیری کنیم.
عضو ائتلاف پیشرفت تصریح کرد: اینکه هر یک از ما به طور جداگانه وارد صحنه انتخابات شویم در واقع رأی اصولگرایان شکسته می‌شود و شرایط به گونه‌ای است که نباید به دلیل اختلاف‌ها تعدد کاندیدا داشته باشیم.
وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه اگر شما رد صلاحیت شوید، با توجه به اینکه سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرده حق اعتراض هم قانوناً وجود ندارد، اظهار داشت: بنده تابع قانون هستم و از طریق قانون همه چیز را دنبال می‌کنم اگر در قانون هم موضوع اعتراض نباشد، اعتراض نخواهم کرد.
حدادعادل در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه اگر موسوی قانون را زیر پا گذاشته احمدی‌نژاد نیز این کار را انجام داده است، نظر شما در این زمینه چیست، افزود: این عمل رئیس‌جمهور که همراه با مشایی آمد طبق گفته شورای نگهبان مصداق عمل مجرمانه است؛ همچنین در مجلس نمایندگان مدتهاست بحث عمل نکردن به قانون را پیگیری می‌کنند.
این نامزد ریاست‌جمهوری یازدهم افزود: اینکه ما صحبت از موسوی می‌کنیم به معنای این نبود که از کار احمدی‌نژاد دفاع می‌کنیم؛ احمدی‌نژاد هم از روز اول اینگونه نبود و در سال 84 پرکارتر و رسیدگی به مردم داشت که با امروزش فرق دارد، سال 88 هم فرق داشت. ما حساب هر کسی را جداگانه رسیدگی می‌کنیم.
وی در پاسخ به این سؤال که مقام معظم رهبری برخی از معیارهای نامزد اصلح را مطرح کرده‌اند شما تا چه اندازه خود را منطبق با این معیارها می‌دانید، گفت: بنده وقتی خودم را با دیگر نامزدها مقایسه می‌کنم از آنها کمتر اصلح نیستم؛ بنده از سال 41 زمانی که امام(ره) پرچم مبارزه با رژیم شاه را برداشت همراه انقلاب بودم و از ابتدا در آن مسئولیت داشتم.
حداد عادل افزود: از همان روزهای آغازین انقلاب در صدا و سیما حضور داشتم و در اسفند 57 معاون وزیر بودم؛ همچنین ریاست مجلس را بر عهده داشتم و مسئولیت‌های دیگری را نیز در کارنامه خود داریم.
حداد عادل نرخ دلار را تابع انواع و اقسام مولفه‌ها دانست وگفت: به عنوان مثال یکی از مولفه‌ها این است که چقدر نفت بفروشیم، درست است که الان می‌گوییم که باید وابستگی به نفت را قطع کنیم اما نه ظرف دو ماه یا سه ماه، بنابراین بایدبازارهای جدید پیدا کنیم که الحمد الله هند علاقه مند به خرید نفت ایران است و گازمان را به پاکستان صادر می‌کنیم و باید کاری کنیم که نفت و گاز بیشتری بفروشیم.
این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به این پرسش که آیا ائتلاف پیشرفت برنامه ای برای اقتصاد هم دارد یا خیر گفت: بله ما با توجه به سیاست‌های کلی اقتصاد و دانش این رشته و اصل 44 سعی داریم اقتصاد را سر و سامان دهیم .
دانشجویی در پشت تریبون قرار گرفت و پرسید که شما فرموده اید که در خصوص آقایان موسوی و کروبی حصر خانگی حداقل مجازات برای این دو بوده است در حالی که هیچ کس حق ندارد بدون محاکمه قاضی و دادگاه شخص یا اشخاصی را به حصر خانگی بفرستد و فرمان 8 ماده ای امام نیز همین بوده است که حداد عادل پاسخ داد: اگر قرار بود موسوی و کروبی را محاکمه کنند اولین جرمشان ایستادگی در برابر ولی فقیه بود.
وی به اقدامات فتنه گران در سال 88 و یاد آور شد:آنها روز جمعه طرفدارانشان را به خیابان‌ها کشیدند و روز شنبه نیز بانکها وخیابان‌ها را به آتش کشیدند.
«مگر رهبری روز یکشنبه موسوی را دعوت و با اوصحبت نکرد و فرمودند که اگر اعتراضی دارید قانونی عمل کنید.
رهبری روز سه شنبه نیز طرفداران 4 کاندیدا را دعوت و از آنها خواهش کردند که طبق قانون به موضوعات رسیدگی شود و در روز جمعه تاریخی نیز سوابق کاندیداها را ذکر و محترمانه از آنها یاد کرد.»
وی ادامه داد: شما که از فرمان 8 امام دم می‌زنید و آن را واجب العطاعه می‌دانید آیا امام ورهبر امروز را که خواهش می‌کنند از قانون سرپیچی نکنید را نیز واجب می‌دانید.
حداد عادل با تاکید بر اینکه فتنه گران سال 88 به نظام تهمت تقلب زدند اما هیچ گاه آن را ثابت نکردند بنده جز کسانی هستم که در انتخابات سال 88 وارد صحنه شدم وروز چهارشنبه در مناظره تلویزیونی سوالم از آقای موسوی این بود که شما که قبل از اینکه صندوق های رای باز شود از کجا فرمودید که رئیس جمهور هستند و رسانه های خارجی را دور خود جمع کردید.
عضو ائتلاف پیشرفت بابیان اینکه بنده جزو 6 نفری بودم که با موسوی وکروبی صحبت کردم خاطر نشان کرد: ما به آقای موسوی و کروبی گفتیم هر صندوقی را که شما احساس می‌کنید در آن اشکال وجود دارد بگوییدتا ما آنرا بازشماری کنیم و من امروز خدا را گواه می‌دانم که در جمع شما دانشجویان که در نمازخانه یعنی خانه خدا هستیم به آقایان گفتم، بالاخره این قضیه از دو حالت خارج نیست یا تقلب شده یا تقلب نشده است، اگر تقلب شده خود بنده حتما به رهبری اطلاع می‌دهم، چراکه برای رهبری فرقی نمی‌کرد موسوی رئیس جمهور باشد یا احمدی نژاد.
وی اضافه کرد: ما هر دلیلی می‌آوردیم و هرچه می‌گفتیم موسوی و کروبی حاضر به همکاری نمی‌شدند و تهمتی به نام تقلب به نظام زدند که پایه آن اسلام است. اسلامی که با مجاهدت امام آن مرد متقین ما حاکم شد.
حداد عادل با تاکید بر اینکه با سفرهایی که من به شهرهای مختلف داشتم از 6 ماه قبل می‌دانستم که احمدی نژاد رای می‌آورد، گفت: احمدی نژاد مخصوصا در شهرستان‌ها آرای بیشتری نسبت به موسوی داشت، نظر سنجی‌ها نیز همین را نشان می‌داد اما در تهران ما هم می‌دانستیم که موسوی آرای بیشتری نسبت به احمدی نژاد دارد.
این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به بیانیه‌های میر حسین موسوی در خصوص مناسبت‌های مختلف اشاره وتصریح کرد: موسوی هر دو سه هفته یک باربیانیه‌ای می‌داد و مردم را تحریک می‌کرد. مخصوصا روز عاشورا که عده ای پرچم‌ها را آتش و سوت و کف می‌زنند اما موسوی آنان را مردم خدا جو لقب می‌دهد.
وی با تاکید بر اینکه اگر قرار بود دادگاه برای موسوی و کروبی حکم صادر کند، معلوم نبود چه حکمی برای انان صادر می‌کرد، خاطر نشان کرد: رهبری با توجه به خدمات آنان تشخیص دادند که موسوی و کروبی در حصر خانگی باشند، بنابراین گناه موسوی وکروبی خیلی بیشتر از این بود.
نماینده مردم تهران در مجلس در پایان در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه همانطور که خودتان گفتید آقای احمدی نژاد آرای زیادی در شهرستان‌ها داشت در این دوره باید چه راهکاری اتخاذ شود تا آرای شهرستان‌ها به سبد جریان انحرافی ریخته نشود گفت: مردم خود باید تصمیم بگیرند و ما فقط به مردم توضیح می‌دهیم، البته اگر شما دقت کنید این سفرهای دورچهارم دولت نشان می‌دهد که استقبال مردم شور و حال دور اول و دوم و سوم را ندارد. این واکنش جامعه نسبت به نامزدها است و بنده معتقدم بلوغ سیاسی مردم در این 4 سال گذشته رشد زیادی داشته و خودشان می‌توانند تشخیص دهند.

منبع : خبرگزاری فارس

كلمات كليدي : انتخابات ، ریاست جمهوری ، ائتلاف پیشرفت ، غلامعلی حداد عادل ، سعید جلیلی
ارسال نظر
نام :

ايميل‌ :

نظر :

نظرات
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.