آخرين اخبار
كد خبر : ۳۰۲۷۳
زمان ارسال :‌ ۱۷:۰۰ ۱۳۹۲/۳/۵
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

زیباکلام: افشاگری احمدی‌نژاد باعث انصراف علی لاریجانی از ریاست‌جمهوری شد

برنامه‌ تحلیل سیاسی با عنوان Inside Story که از شبکه‌ی الجزیره انگلیسی پخش می‌شود، به موضوع انتخابات ریاست جمهوری ایران و رد صلاحیت‌ها پرداخته است.

به گزارش پارسینه، در این برنامه صادق زیباکلام (استاد دانشگاه تهران)، قنبر نادری (همکار روزنامه کیهان و مقیم لندن)، و گلنوش نیک‌نژاد (روزنامه‌نگار مقیم خارج) با مجری برنامه صحبت کردند.در قسمتی از برنامه، مجری نظر صادق زیباکلام را در مورد تهدیدهای احمدی‌نژاد به افشاگری می‌پرسد. مجری می‌گوید: «احمدی نژاد اعلام کرده بود که اگر مشایی تایید نشود اسنادی را افشا می‌کند و برخی را لو می دهد. حال که چنین کاری را انجام نداده، آیا بدین معنی نیست که بلوف می‌زند؟ به طور مثال در مورد خانواده‌ی لاریجانی که نتوانست کاری انجام دهد و افشاگری‌اش بی‌حاصل بود؟»

صادق زیبا کلام در پاسخ می‌گوید: «نه! دیوید! من با شما مخالفم! افشاگری احمدی‌نژاد بی‌فایده نبود. چون اقدامی که کرد باعث شد ضربه زیادی به خاندان لاریجانی وارد کرد. من معتقدم که علی لاریجانی تصمیم جدی داشت که به انتخابات ریاست جمهوری وارد شود و کاری که احمدی نژاد کرد باعث شد که از تصمیمش منصرف شود.»

قنبر نادری که به عنوان روزنامه نگار کیهان بین‌الملل معرفی می‌شود در این برنامه به دفاع از «سعید جلیلی» می‌پردازد و وی را رئیس‌جمهور مناسب برای آینده‌ی ایران معرفی می‌کند. نادری با انتقاد از باقر قالیباف می‌گوید: «من دنبال کسی مانند قالیباف نیستند که پارک و جاده و مکان تفریحی بسازد، بلکه کسی را می‌خواهند که بتواند با غرب صحبت کند، و با غرب ارتباط برقرار کند و مسائل را حل کند.»

این سخنان با واکنش و مخالفت صادق زیباکلام روبرو می‌شود. وی در پاسخ به نادری می‌گوید که:‌ «سعید جلیلی در طول سه-چهار سال گذشته مذاکره‌کننده‌ی هسته‌ای بوده است ولی هیچ دستاوردی نداشته است.»


منبع : پارسینه

كلمات كليدي : انتخابات ریاست جمهوری ، دوره یازدهم ، شبکه الجزیره ، صادق زیباکلام ، علی لاریجانی ، انصراف
ارسال نظر
نام :

ايميل‌ :

نظر :

نظرات
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.