آخرين اخبار
كد خبر : ۳۱۱۲۲
زمان ارسال :‌ ۱۹:۰۰ ۱۳۹۲/۳/۱۹
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

بررسی آخرین نظر سنجی ها نشان می دهد:

پیشتازی قالیباف در نظرسنجی های تلفنی

انتیران: نتایج نظرسنجی های تلفنی حاکی از صدرنشینی محمدباقر قالیباف با اختلاف فاحشی نسبت به سایر کاندیداهاست.
موسسه آی‌ پوز که خود را موسسه‌ای خصوصی معرفی کرده است، به صورت روزانه با روش تلفنی درباره انتخابات ریاست‌جمهوری نظرسنجی می‌کند.
نمونه آماری این موسسه ۱۰۶۷ نفر از ایرانیان بالاتر از ۱۸ سال ساکن ایران است و ادعا می‌کند که نتایجش با ۹۵ درصد اطمینان و ۳ درصد خطا به کل آن گروه از ایرانیان ساکن ایران که واجد شرایط رای دادن هستند، قابل تعمیم است.
آخرین نظرسنجی iPOS ، که یک روز پس از آخرین مناظره‌ی نامزدهای ریاست‌جمهوری در جمعه ۱۷ خرداد انجام شده، نشان می‌دهد که مناظره‌ها، و حتی مناظره‌ی نسبتاً چالشی آخر، تاثیرات نسبتاً محدودی بر تصمیم رای‌دهندگان احتمالی گذاشته است.
تاثیر مناظره بر تغییر آرای نامزدها متفاوت بوده است. در میان کل افراد متمایل به شرکت در انتخابات، محمدباقر قالیباف با ۱۲.۹ درصد هنوز بالاتر از سایر نامزدها قرار دارد. بعد از او، محسن رضایی (۶.۲ ردصد) و سعید جلیلی (۵.۶ درصد) در رده های بعدی قرار دارند. حدادعادل و غرضی نیز کماکان در انتهای جدول قرار دارند.
دیگر نظرسنجی تلفنی را مرکز افکارسنجی مهر انجام داده و در تاریخ ۱۵ خرداد توسط خبرگزاری مهر منتشر شد. اساس نتایج این نظرسنجی ۶۷ درصد پاسخگویان عنوان کرده‌ اند که در انتخابات خردادماه "قطعا شرکت می‌کنند" و در مقابل، حدود ۹ درصد گفته‌اند که "قطعا شرکت نمی‌کنند". همچنین حدود ۱۱ درصد پاسخگویان شرکت خود در انتخابات را به صورت "احتمالی" بیان کرده و ۱۲.۵ درصد هنوز تصمیمی برای مشارکت در انتخابات، نگرفته‌اند. در این نظرسنجی قالیباف بااختلاف قابل توجهی در صدر است و بعد از آن ولایتی و جلیلی با اختلاف بسیار کمی از یکدیگر در رتبه های دوم و سوم قرار دارند.

منبع : افکارنیوز

كلمات كليدي : انتخابات ، ریاست جمهوری ، بررسی آخرین نظر سنجی ها ، پیشتازی محمدباقر قالیباف
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.