آخرين اخبار
كد خبر : ۳۳۳۸۳
زمان ارسال :‌ ۸:۱۵ ۱۳۹۴/۸/۳
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

چه کسانی در انتخابات مجلس دهم در یزد کاندیدا می‌شود؟

یک منبع مطلع گفت: غلامعلی سفید، استاندار اسبق یزد، به عنوان کاندیدای اصلاح طلبان از حوزه میبد و تفت کاندیدای مجلس دهم می شود.

این منبع مطلب در گفتگو با تابناک یزد، افزود: وی هم اکنون عضو ارشد حزب جدید اتحاد ملت ایران است که به احتمال زیاد با اجماع اصلاح طلبان یزدی از این حوزه کاندید انتخابات مجلس دهم خواهد شد.

غلامعلی سفید طی سالهای 76تا 81 استانداری یزد را در زمان دولت اصلاحات برعهده داشت. در همین حال، دیروز برخی سایت های و ابسته به حبهه اصولگرایی خبر دادند که قاسم روانبخش فعال سیاسی اصولگرا نیز که به جبهه پایداری تعلق خاطر دارد از حوزه انتخابیه میبد و تفت کاندیدای انتخابات مجلس می شود.

البته از حوزه یزد اگرچه حبیب الله بیطرف وزیر نیرو دولت اصلاحات از یزدیها مشهور اهل سیاست گزینه مطرح برای کاندیداتوری از یزد محسوب می شود؛ اما او چند وقت پیش طی گفتگویی کوتاه اعلام کرد که وارد گود انتخابات مجلس نمی شود. بیطرف یکی از سیاسی‌ترین استانداران یزد بود. او در اشغال لانه جاسوسی نقش داشت و بدین سبب شهرت خاصی پیداکرد. از اتفاقات مهم تاریخ یزد در زمان استانداری بیطرف، ارتحال آیت الله خاتمی استاد اخلاق و اسوه حلم و بردباری و انتصاب حجت الاسلام والمسلمین محمد علی صدوقی فرزند سومین شهید محراب به عنوان نماینده امام و امام جمعه یزد توسط امام خمینی (ره) می توان نام برد.

با این وصف از وی به عنوان گزینه جدی برای انتخابات مجلس از حوزه یزد نام می برند اما او بازهم طی گفتگویی با بیان اینکه فعلا برنامه ای برای انتخابات ندارد، تصریح کرد: دوستان به بنده اظهار لطف دارند و هر از گاهی که جلسه ای دارند از من اسم می برند.

صحبت های بی طرف در حالی بیان می شود که از طرفی دیگر برخی منابع خبری از رایزنی‌ها با دو وزیر سابق برای حضور در انتخابات می‌دهند. گفته می‌شود برخی اصلاح‌طلبان به دنبال نامزدی حبیب‌الله بیطرف هستند و اعتدالگرایان روی وزیری هامانه حساب باز کرده‌اند.منبع : تابناک

كلمات كليدي : انتخابات مجلس ، مجلس دهم ، کاندیداهای احتمالی ، استان یزد
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.