آخرين اخبار
كد خبر : ۳۳۵۰۸
زمان ارسال :‌ ۱۷:۰۰ ۱۳۹۴/۸/۱۶
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

یک فعال سیاسی اصلاح طلب:

افراطی‌ها در انتخابات آینده به حاشیه می‌روند

یک چهره اصلاح طلب شورای شهر تهران می‌گوید، اگر در انتخابات پیش رو فضایی رقابتی بین دو طیف موجود سیاسی کشور شکل بگیرد،  مجلس دهم حتماً مجلسی معتدل خواهد بود و جریان های تندرو و رادیکال کنونی به حاشیه خواهند رفت.

ولی ا... شجاع پوریان در بازدید از غرفه قدس در نمایشگاه مطبوعات گفت: به طور طبیعی این تغییر باید رخ دهد، زیرا تبار شناسی انتخابات در کشور نشان می‌دهد ترکیب مجالس در هر دوره متأثر از نوع انتخاب مردم در انتخابات ریاست جمهوری است. پس از انتخابات 76 همین اتفاق افتاد و مجلس ششم مولود نتیجه انتخابات دو خرداد بود و پس از آقای احمدی نژاد مجلس همسو با دولت به وجود آمد.

این نماینده ادوار ششم و هفتم مجلس تصریح کرد پارامترهای دیگری هم در انتخابات آینده دخیل است از جمله اینکه دو جناح اصلی اصولگرا و اصلاح طلب به چه میزان بتوانند ائتلاف های درون گروهی را ایجاد کنند و به فهرست واحد برسند تا یک انتخابات دو قطبی و رقابتی شکل بگیرد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب درباره اختلاف میان گروه‌ها و احزاب جریان اصلاحات درباره سرلیستی محمدرضا عارف در انتخابات مجلس هم گفت: مهمترین تصمیم انتخاباتی اصلاح طلبان این بود که شوراهایی که در انتخابات به صورت موازی عمل می‌کرده اند، مثل شورای هماهنگی اصلاحات که متشکل از 20 گروه است و مجمع مشورتی رئیس دولت اصلاحات که متشکل از شخصیت‌های حقیقی تأثیرگذار است، همه در شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان تلفیق شود. این بزرگ‌ترین تصمیمی است که اصلاح طلبان گرفتند و این تصمیم راه اختلاف را در مجموعه می‌بندد.

وی افزود: هر فردی به این داوری تمکین نکند و ساز مخالف زده و تک نوازی کند از مجموعه کنار گذاشته خواهد شد وما در زمان انتخابات از بدنه اجتماعی هوادار خود خواهیم خواست به پرچم‌هایی که به صورت انفرادی بلند می‌شوند، توجه نکنند.

منبع : قدس آنلاین

كلمات كليدي : انتخابات مجلس ، مجلس دهم ، اصلاح‌طلبان ، افراطی ها ، ولی الله شجاع پوریان ، مجلس آینده
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.