آخرين اخبار
كد خبر : ۳۳۵۷۱
زمان ارسال :‌ ۱:۳۰ ۱۳۹۴/۸/۲۰
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

فاطمه هاشمی:

اگر بيايم، از تهران كانديدا مي‌شوم

دختر ارشد آيت‌ا... هاشمي اين روزها در حال تصميم‌گيري براي ورود يا عدم ورود به انتخابات مجلس است.

او كه كارنامه اجرايي خوبي از خود به نمايش گذاشته با حضور در مجلس به اقدامات قبلي خود رنگ تكميل شدن خواهد زد و در جهت تحقق خواست ملت حركت مي‌كند. او رئيس بنياد بيماري‌هاي خاص است و از پدر آموخته كه منافع مردم را بر منافع خود ترجيح دهد.

فاطمه هاشمی ديروز به نمايشگاه مطبوعات رفت و درباره كانديداتوري در انتخابات مجلس آينده گفت: هنوز تصميمي براي كانديداتوري در انتخابات مجلس نگرفته‌ام، ولي اگر بخواهم ثبت‌نام كنم قطعا از تهران كانديدا خواهم شد.

 عضو حزب اعتدال و توسعه درباره رابطه اخلاق و سياست، افزود: من اين جمله را كه مي‌گويند «سياست پدر و مادر ندارد» به هيچ عنوان قبول ندارم. يك سياستمدار ورزيده و سياستمداري كه مي‌تواند با تفكر خودش در جامعه منشأ خير شود، قطعا اخلاق برايش حرف اول را مي‌زند و از اصول اوليه او در كار سياسي خواهد بود.

وی درباره مطالبه 30 درصدي فعالان سياسي زن از ليست‌هاي انتخاباتي مجلس آينده نيز اضافه کرد: مطالبه من بالاتر از 30درصد براي زنان در انتخابات آتي است؛ چرا كه زنان بايد نسبت به توانايي‌هايشان انتخاب شوند. ما زناني در كشور داريم كه اگر در انتخاب آتي كانديدا شوند، قطعا با توجه به توانايي‌هايشان بالاتر از 30درصد تركيب مجلس آينده را از آن خود مي‌كنند. هاشمی تصريح كرد: 2 فاكتور اصلي و مهم در انتخابات مطرح است؛ اول اينكه افرادي كه براي كانديداتوري اقدام مي‌كنند، بايد در بين مردم شناخته شده باشند. در انتخابات‌هاي قبلي به اين موضوع اهميت داده نمي‌شد و زنان كمتر شناخته شده در انتخابات كانديدا مي‌شدند و دوم اينكه زنان بايد در انتخابات‌ها از زنان حمايت كنند. اگر فقط زنان در انتخابات آتي به زنان راي دهند، آمار حضور بانوان در مجلس بيش از 30درصد خواهد شد.

فرزند آیت‌ا... هاشمی درباره دغدغه ورزش بانوان در كشور هم گفت: موانع زيادي براي ورزش زنان وجود دارد اما طي اين سال‌ها سعي در برطرف كردن موانع بوده و ديدگاه مثبت رئيس‌جمهور باعث شده به ورزش زنان بيشتر توجه شود. 


منبع : روزنامه آرمان

كلمات كليدي : انتخابات مجلس ، مجلس دهم ، اصلاح‌طلبان ، حزب اعتدال و توسعه ، زنان ، کاندیداتوری ، لیست ، فاطمه هاشمی ، مجلس آینده
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.