آخرين اخبار
كد خبر : ۳۳۸۰۲
زمان ارسال :‌ ۳:۳۰ ۱۳۹۴/۸/۲۹
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

الویری: برای جلوگیری از روزهای سیاه گذشته باید مجلس را تغییر دهیم

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب با برشمردن دلایل اهمیت انتخابات مجلس برای اصلاح‌طلبان گفت: اگر می‌خواهیم این دوران سیاه تکرار نشود باید مجلس را تغییر دهیم.

مرتضی الویری در همایش اصلاح طلبان ورامین، پیشوا و قرچک که عصر امروز برگزار شد، گفت: ما انتظار داریم جریان‌های قانون شکن خللی ایجاد نکنند. در راه که می‌آمدیم به من گفتند که برگردیم. آقای لاری به من زنگ زدند و گفتند شهر را بسته‌اند.

وی با اشاره به انتخابات سال ۹۲ اظهار داشت: در سال ۹۲ کمال ناامیدی وجود داشت و دوستان اصلاح طلبان با نگرانی وارد انتخابات شدند. در مقطعی که شناسنامه نظام یعنی آیت الله هاشمی رفسنجانی رد صلاحیت شد، با این تصور که همه چیز سامان یافته پیش خواهد رفت.

این فعال سیاسی اصلاح طلب ادامه داد: اما سه روز قبل از انتخابات ۹۲ هماهنگی‌های اصلاح طلبان موجب شد تا روند اتفاقات کشور به سمت دیگری برود.

الویری با بیان اینکه رییس دولت اصلاحات بعد از انتخابات گفتند یک مرحله رو به جلو رفتیم، اظهار داشت: برای اینکه ما نظام را بیمه کنیم،باید برای انتخابات فعال شویم. شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان در این راستا تشکیل شد و برخی گروه‌ها که بیرون بودند هم به تدریج وارد شدند. نهایتا یک شورای ۳۵ نفره تحت عنوان شورای سیاستگذاری اصلاحات شکل گرفت و حدود یک ماه قبل کارش را جدی شروع کرد.

الویری با بیان اینکه یکی از انگیزه‌های ما برای شکل دادن مجلس آینده عبارت از این است که دولت نوپای روی کار آمده بتواند برنامه‌هایی که به مردم تعهد کرده را به انجام برساند، تصریح کرد: هدف اصلاح طلبان این است که به عنوان یک جریان فعال و تحول خواه نقش ایفا کنند.

وی با اشاره به رویکرد اصلاح طلبان در انتخابات آتی مجلس یادآور شد: اصلاح طلبان و  رییس دولت اصلات تاکید می‌کنند که به هیچ وجه مرکز بنا ندارد کاندیدا برای شهرستان‌های مختلف اعلام و دیکته کند. رییس دولت اصلاحات می‌گوید من به خودم اجازه نمی‌دهم که بگویم چه کسی به چه کسی رای دهد و باید خود مردم به اجماع برسند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب اضافه کرد: راهی که به نظر ما می‌رسد این است که اولا اصلاح طلبان کاندیدا شوند و سعی کنند زمینه‌های رای را فعال کنند تا برسیم به مرحله تایید صلاحیت‌ها ومشخص شدن لیست نهایی. امیدواریم محدودیت و رد صلاحیت وجود نداشته باشد. در مقطعی که به لیست برسیم چند پدیده شکل می‌گیرد. ممکن است ببینیم بین چند اصلاح طلب، چند نفر تایید صلاحیت شدند آن وقت مجمعی از عقلای منطقه دور هم جمع می‌شوند و بر مبنای یک سیستم نظرسنجی تصمیم گرفته می‌شود که کدام نفر زمینه بیشتری برای رای آوری دارند.

وی اضافه کرد: با توجه به میزان جمعیت ورامین پیشوا قرچک و باتوجه به جمعیت و ملاحظات سیاسی قرار شده است که شورای اصلاح طلبان هر کدام از این شهر‌ها هرکدام ۳۵ نفر از اصلاح طلبان شاخص را معرفی کنند. یک مجموعه ۹۰ نفره به عنوان یک شخصیت حقوقی بزرگ شکل می‌گیرد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به سالهای ۸۴ تا ۹۲ بیان کرد: اگر ما دوران ۸ ساله آقای احمدی‌نژاد را نکوهش می‌کنیم و اگر می‌گوییم تا ۲۰ سال طول می‌کشد تا خسارت‌های مالی جبران شود اگر جایگاه بین المللی در طول این سال‌ها سقوط پیدا کرده بود اگر کشور در لبه جنگ قرار گرفته بود، مقصرش احمدی‌نژاد نبود؛ مقصرش نمایندگانی بودند که در مجلس بودند و سکوت کردند. آن وقت است که می‌فهمیم چرا انتخابات مجلس اینقدر برای ما همه است.

الویری با یادآوری توافق هسته‌ای عنوان کرد: آنچه در برنامه هسته‌ای شکل گرفت یک موفقیت بود و تنها مخالفانش امثال نتانیاهو بودند و بعضی از نمایندگان مجلس فعلی. بنابراین اگر می‌خواهیم این دوران سیاه تکرار نشود باید مجلس را تغییر دهیم.
انتخابات مجلس


منبع : ایلنا

كلمات كليدي : انتخابات مجلس دهم ، اصلاح‌طلبان ، مجلس آینده ، مرتضی الویری
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.