آخرين اخبار
كد خبر : ۳۳۹۴۳
زمان ارسال :‌ ۱۲:۰۰ ۱۳۹۴/۹/۴
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور خبر داد:

برگزاری 2 همایش توجیهی برای عوامل اجرایی انتخابات تا 18 آذرماه

مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور با بیان اینکه تمام معاونان وزیر در همایش‌های توجیهی انتخابات شرکت می‌کنند، گفت: دو همایش توجیهی دیگر برای عوامل اجرایی انتخابات در سطح کشور داریم که سعی بر آن است تا 18 آذرماه جاری به پایان رسد.

علی پورعلی‌مطلق بعدازظهر امروز در همایش منطقه‌ای آموزشی توجیهی اعضای ستاد انتخابات، فرمانداران و بخشداران استان‌های فارس و بوشهر اظهار داشت: اگر تسلط بر قانون نداشته باشیم نمی‌توانیم از حق انتخاب‌کنندگان و انتخاب‌شوندگان دفاع کنیم.

وی با اشاره به این نکته که می‌خواهیم میزان دقت را در جریان انتخابات بسیار بالا ببریم، افزود: این نهمین دوره از سری همایش‌های توجیهی عوامل انتخابات است که در شیراز برگزار می‌شود و با برنامه‌ریزی‌هایی که وزارت کشور صورت داده است، سعی داریم از امکانات خود به بهترین وجه برای برگزاری انتخاباتی قانونمند استفاده کنیم.

این مقام مسئول در وزارت کشور خاطرنشان کرد: اهمیت انتخابات هفتم اسفندماه امسال به دلیل همزمانی دو انتخابات مجالس شورای اسلامی و خبرگان رهبری است.

پورعلی‌مطلق تعداد عوامل اجرایی این انتخابات را در کشور 960 هزار نفر اعلام و خاطرنشان کرد: نمی‌توان برای تمام این افراد یک نسخه آموزشی پیچید و باید با کاری سنگین و ساماندهی و آموزش این عوامل را به تفکیک برگزار کرد.

وی یادآور شد: دو همایش توجیهی دیگر برای عوامل اجرایی انتخابات در سطح کشور داریم که سعی بر آن است تا 18 آذرماه جاری به پایان رسد.

مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور با بیان اینکه تمام معاونان وزیر در همایش‌های توجیهی انتخابات شرکت می‌کنند، تصریح کرد: یک مورد غفلت موجب شکست انتخابات می‌شود و ابطال صندوق یک حوزه دو سال التهاب برای جامعه به همراه خواهد داشت.

وی همچنین اضافه کرد: برای ثبت‌نام مجلس خبرگان رهبری 23 روز و مجلس شورای اسلامی نیز 25 روز باقی‌مانده است.

منبع : خبرگزاری فارس

كلمات كليدي : انتخابات مجلس دهم ، انتخابات خبرگان رهبری ، همایش ، هیات اجرایی ، علی پورعلی مطلق
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.