آخرين اخبار
كد خبر : ۳۳۹۷۰
زمان ارسال :‌ ۷:۴۵ ۱۳۹۴/۹/۵
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین سید علی خمینی؛

همایش «مجلس، انتخابات و امام خمینی (س)» برگزار شد

همایش «مجلس، انتخابات و امام خمینی (س)» صبح امروز در محل دفتر قم موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی با سخنرانی نوه گرامی امام راحل برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین سیدعلی خمینی در این مراسم به ایراد سخنانی در خصوص جایگاه مجلس از منظر امام پرداخت و گفت: جمله «مجلس در راس امور است» به معنای تقدم تقنین بر اجرا از نظر امام است.

وی با تأکید بر جایگاه انتخابات در کشور گفت: در طول سالهای پس از پیروزی انقلاب هیچ گروهی از تحریم انتخابات سود نبرده است.

در ادامه این نشست همچنین میزگردی با حضور دکترعلی مطهری، حجت الاسلام و المسلمین سید طه هاشمی و دکتر جواد اطاعت برگزار شد.

در این میزگرد علی مطهری با بیان اینکه  رأس امور بودن مجلس در ذیل ولایت فقیه است، گفت: در طول سالهای بعد از انقلاب نتوانستیم مجلسی ایده آل داشته باشیم و هرچه جلوتر آمدیم مجالس ما ضعیف تر شده است.

دکتر جواد اطاعت نیز ضمن مقایسه نظام حقوقی و انتخاباتی ایران با سایر کشورهای جهان، گفت: در ایران مجلس به وظایف اصلی خود که قانون گذاری و نظارت بر حسن اجرای آن است نمی پردازد.

همچنین حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید طه هاشمی در این میزگرد گفت: نماینده چون نماینده مردم است با وضع قوانین و نظارت بر اجرای آن باید به اصلاح امور کمک کند.

وی با تأکید بر مطرح بودن زمان در تربیت اجتماعی افراد، افزود: جوان 10 سال پیش با الآن متفاوت است. لذا امام با زمان جلو رفت و اکنون مجلسی که می خواهد شکل بگیرد باید به این مسائل توجه کند.

مشروح سخنان حجت الاسلام و المسلمین سید علی خمینی و همچنین میزگرد این نشست متعاقبا منتشر می شود.


منبع : جماران

كلمات كليدي : انتخابات ، مجلس ، همایش ، امام خمینی ، سیدعلی خمینی ، علی مطهری ، جواد اطاعت
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.