آخرين اخبار
كد خبر : ۳۳۹۹۸
زمان ارسال :‌ ۱:۱۵ ۱۳۹۴/۹/۷
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

محمد‌رضا عارف:

استفاده ابزاري از بسيج، ممنوع!

رييس بنياد اميد ايرانيان تاکيد کرد: هيچ گروهي حق ندارد مانع برگزاري همايش‌هاي قانوني شود. اگر هر جرياني به خود اجازه دهد مراسم‌هاي رقيب را بر هم بزند آرامش کشور به چالش کشيده مي‌شود و مطمئنا تبعات بر هم خوردن آرامش کشور بر عهده کساني است که مي‌خواهند در آستانه انتخابات مجلس جو کشور را متشنج کنند.

 دکتر محمدرضا عارف در ديدارهاي جداگانه با فعالان سياسي استان البرز، شهرستان محمود‌آباد و اعضاي تشکل همبستگي دانشجويان و فارغ‌التحصيلان، با اشاره به هفته بسيج، فرمان تشکيل بسيج مستضعفين به فرمان امام خميني (ره) را از ابتکارات رهبر فقيد انقلاب دانست و گفت: ويژگي اصلي بسيج، مردمي‌بودن آن است و اعضاي اين نهاد ارزشي بايد تلاش کنند همانند دوران دفاع مقدس در کنار مردم باشند و در تحکيم وحدت ملي تلاش کنند.

اين عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام تاکيد کرد: ورود اعضاي بسيج به جناح‌بندهاي سياسي لطمات جبران ناپذيري به اين نهاد ارزشي مي‌زند و جريان‌هاي سياسي هم نبايد براي اهداف جناحي خود از بسيج استفاده ابزاري کنند.

وي در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به حادثه پيش آمده در جريان برگزاري همايش اصلاح‌طلبان در قرچک ورامين با قدرداني از ورود به موقع وزارت کشور به اين مساله، گفت: همه جريان‌هاي سياسي بايد بتوانند در چارچوب قانون نشست‌ها و همايش‌هاي خود را آزادانه برگزار کنند و هيچ گروهي حق ندارد مانع برگزاري همايش‌هاي قانوني شود. اگر هر جرياني به خود اجازه دهد مراسم‌هاي رقيب را بر هم بزند آرامش کشور به چالش کشيده مي‌شود و مطمئنا تبعات بر هم خوردن آرامش کشور بر عهده کساني است که مي‌خواهند در آستانه انتخابات مجلس جو کشور را متشنج کنند.

عارف ادامه داد: از کساني که بايد مظهر قانونگرايي و ادب باشند انتظار مي‌رود کاري نکنند که مردم از آن‌ها روي برگردانند.
رييس شوراي عالي سياستگذاري انتخاباتي اصلاح‌طلبان هم‌چنين با تاکيد بر اين که اصلاح‌طلبان تلاش مي‌کنند با يک فهرست در انتخابات حضور پيدا کنند، گفت: بايد از طرح مسائلي که به همگرايي اصلاح‌طلبان آسيب جدي مي‌زند پرهيز کرد و تاکنون جلسات شوراي عالي سياستگذاري انتخاباتي اصلاح‌طلبان با همدلي و هم‌گرايي همه احزاب و شخصيت‌هاي عضو برگزار شده است و حضور نداشتن برخي احزاب و شخصيت‌هاي اصلاح‌طلب در اين شورا به معنا ناديده گرفتن آن‌ها نيست و حتما در کارگروه‌هاي مختلف از نظرات اين بزرگواران استفاده خواهد شد.

او تصريح کرد: هيچ حزب و تشکلي نمي‌تواند خود را محور يک جريان بداند و در بدنه اصلاح‌طلبان خروجي تمام تصميمات بر‌اساس خرد جمعي صورت مي‌گيرد.

عارف با بيان اين که اصلاح‌طلبان بايد آسيب‌پذيري خود را به حداقل برسانند، تاکيد کرد: در جريان اصلاحات نمي‌توان بين احزاب مختلف وزن‌کشي کرد و اگر به دنبال سهم‌خواهي و وزن‌کشي باشيم ضرر خواهيم کرد.


منبع : روزنامه مردم سالاری

كلمات كليدي : انتخابات ، مجلس دهم ، استفاده ابزاری ، بسیج ، همایش ، اصلاح طلبان ، محمدرضا عارف
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.