آخرين اخبار
كد خبر : ۳۴۰۰۰
زمان ارسال :‌ ۱:۱۵ ۱۳۹۴/۹/۷
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

کدام اصولگرا زير ميز مي‌زند؟!

 محمد حسين روانبخش

هنوز سه ماه به انتخابات مجلس مانده ولي مثل هميشه موتور اصولگرايان براي رسيدن به وحدت، خيلي زود روشن شده و در حال گرم کردن است‌. خوشبختانه، بزنم به تخته و گوش شيطان کر، هنوز هيچ خبر رسمي‌اي از ائتلاف در اين اردوگاه شنيده نمي‌شود و همين امر، احتمال وحدت در ميان اين برادران را افزايش مي‌دهد‌. تجربه نشان داده که در ميان اصولگرايان، هر گاه بحث ائتلاف پيش مي‌آيد بايد فاتحه وحدت را خواند‌؛ داستان اتئلاف در انتخابات رياست‌جمهوري سال 92 را که فراموش نکرده‌ايد؟!

برادر حداد عادل که در انتخابات رياست‌جمهوري قبلي يکي از اضلاع ائتلاف قبل از شروع تبليغات و عامل اختلاف در زمان تبليغات رياست‌جمهوري بود، به تازگي اعلام کرده که خبرهاي خوبي از وحدت اصولگرايان خواهيم شنيد‌. فعلا همه گوش‌ها را تيز کرده‌اند ولي هيچ نوع صدايي از آن طرف صادر نشده است‌. فقط يک حزب جديد اعلام موجوديت کرده که صدايش اصلا به صداي وحدت شبيه نيست. البته شايد براي گوش ما، صدايش اين جوري است ولي اگر گوش، گوش حدادعادل باشد، صدا، صداي وحدت است!

خبر ديگري که ممکن است مصداق وعده برادر حداد عادل باشد، بيانات مهم و راهگشاي مرتضي آقا تهراني چهره برجسته جبهه پايداري است‌.

وي که سالها در آمريکا و کانادا زندگي کرده، در توضيح وضعيت جبهه پايداري که بعضي‌ها وظيفه اصلي اين جبهه را، مخالفت با وحدت اصولگراها مي‌داند، گفته است: «مي‌گفتند جبهه پايداري زير ميز توافقات اصولگرايان مي‌زند، اما هرگز اين طور نيست. اگر بر‌اساس اصول با يکديگر حرف بزنيم و حتي قرارداد هم بنويسيم، در نهايت آنهايي که زير ميز مي‌زنند مشخص خواهند شد». اين بيانات واقعا روشنگرانه بود ؛ ما تا بحال فکر مي‌کرديم که زير ميز زدن براي کساني است که گزينه‌هاي روي ميزشان چندان مناسب نيست و سر اهالي دور ميز را چنان گرم مي‌کند که ناخودآگاه زير ميز مي‌زنند، ولي با توضيحات اصولگرايانه فهميديم که نخير ؛ در همه شرايط، حتي صحبت براي توافق بين اصولگرايان محترم هم امکان زير ميز زدن وجود دارد‌. جالب‌تر اينکه برادر آقا تهراني که داشته درباره وحدت اصولگراها حرف مي‌زده، خودش هم متوجه نشده که پيش‌بيني کرده که در نهايت وحدتي در کار نيست و عده‌اي زير ميز مي‌زنند‌! پس نتيجه نهايي که مي‌توان از همه اين اخبار گرفت اين است که همين که جبهه پايداري اعلام کرده زير ميز نمي‌زند، براي اصولگرايان غنيمت است‌. جبهه پايداري قول دهد زير ميز نزند، شايد بقيه يواش‌تر زير ميز بزنند و وحدت اصولگرايان کمتر به هم بريزد!منبع : روزنامه مردم سالاری

كلمات كليدي : انتخابات ، مجلس دهم ، اصولگرایان ، وحدت اصولگرایان ، ائتلاف ، جبهه پایداری ، محمدحسین روانبخش
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.