آخرين اخبار
كد خبر : ۳۴۱۶۲
زمان ارسال :‌ ۹:۴۰ ۱۳۹۴/۹/۱۳
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

عضو کمیسیون امنیت ملی مطرح کرد:

التزام جریانات سیاسی به قانون زمینه ساز برگزاری انتخاباتی سالم

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت که اگر مردم و جریانات سیاسی در راستای انتخابات ملتزم به قانون باشند می‌توانیم انتخاباتی باشکوه و سالم را در پیش داشته باشیم.

محمد اسماعیلی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در برقراری امنیت همه مردم، گروه‌ها و جریانات سیاسی به نوعی دخیل هستند و می‌توانند به برقراری هر چه بهتر امنیت چه در زمان انتخابات و چه غیر از آن کمک کنند.طبعا جریانات سیاسی نیز با عملکرد بهتر خود در امنیت انتخابات اثر گذار خواهند بود.

وی افزود: به ویژه در آستانه انتخابات همه وظیفه دارند طبق قانون عمل کنند چه کسانی که کاندیدا هستند یا جریانات و گروههای سیاسی که می‌خواهند کسی را تبلیغ کنند و چه مردم باید ملتزم به قانون باشند؛ چراکه دراین صورت مشکلی پیش نمی‌آید و انتخابات سالم و باشکوهی را در پیش خواهیم داشت.

نماینده مردم زنجان در مجلس خاطر نشان کرد:‌ وزارت کشور هم وظیفه‌ای در مورد صدور مجوز برگزاری همایش‌های انتخاباتی دارد و باید به این وظیفه عمل کند. مثلا اگر در شهری احساس شود صدور مجوزی می‌تواند ناامنی ایجاد کند تشخیص آن به عهده وزارت کشور و شورای امنیت است باید تدبیر کنند که خدای نکرده شرایط ناامنی به وجود نیاید.

اسماعیلی در پایان اظهار کرد‌: اگر همه تابع قانون باشند و کسی فراتر از قانون عمل نکند و در همین چارچوب پیش برویم مشکل خاصی به وجود نمی‌آید زیرا وقتی ما ملاک و چارچوبمان را قانون قرار می‌دهیم به طور طبیعی از افراطی گری و تندروی نیز پرهیز می‌شود.


منبع : ایسنا

كلمات كليدي : انتخابات ، مجلس دهم ، قانون ، مردم ، امنیت انتخابات ، همایش‌ انتخاباتی ، محمد اسماعیلی
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.