آخرين اخبار
كد خبر : ۳۴۲۴۲
زمان ارسال :‌ ۱۵:۲۱ ۱۳۹۴/۹/۱۶
چاپ خبر
دسته بندي : يادداشت
تعداد نظرات : 0

قرابت یادگار امام با اصلاح‌طلبان

قرابت یادگار امام با اصلاح‌طلبان صادق زیباکلام*


آقاي اسدا... بادامچيان و حزب متبوعش موتلفه دچار وضعيتی شده‌اند كه با عقبه 50 ساله‌شان فاصله دارد؛ چرا که دست همکاری با جبهه پایداری‌ای داده‌اند که باعث شده زمام امور سياسي این تشکل را به سمت تندروی ببرد.
حزب موتلفه بعد از رحلت حبيب‌ا... عسگر اولادي دچار نوعی سردرگمی شده است و به جاي آنكه از منطق سياسي، سعه‌صدر و اعتدال جانبداري كند، در حال غلتيدن به وادي تندروي و راديكاليسمي است كه ما فقط در برخی طرفداران آقاي احمدي‌نژاد و جبهه پايداري سراغ داريم.
اين امر موجب تاسف دوستداران این حزب باسابقه است؛ چرا كه موتلفه همچنان مي‌تواند لنگرگاه سياسي محكمي براي محافظه‌كاران و اصولگرايان باشد اما به جاي ژرف‌نگري و پيشه كردن سعه‌صدر گرفتار امواج تندروي شده‌اند. آقاي بادامچيان به تازگي گفته‌اند آيت‌ا... سيد حسن خميني فريب اصلاح‌طلبان را نخواهد خورد! در اين خصوص بايد گفت قطعا منطق سیاسی سيدحسن آقاي خميني يا آقاي ناطق‌نوري بيشتر از بسیاری از فعالان سیاسی حال حاضر کشور است.
هر دوي اين عزيزان برخلاف برخی سیاسیون ما در بطن جامعه حضور دارند و افكار و باورهاي بخش قابل توجهي از مردم را نظاره‌گرند و مي‌دانند كه مردم ايران خواهان توسعه اقتصادی و سياسي، آزادي، دموكراسي، انتخابات رقابتی و همه آن آرمان‌هايي هستند كه انقلاب اسلامي برای تحقق آنها رخ داد.
بنابراين نزديكي و همكاري آقايان سيدحسن خميني و ناطق نوري به اصلاح‌طلبان و اعتدالگرايان امري كاملا طبيعي و بديهي است. اين روندي است كه با آيت‌ا... هاشمي‌رفسنجاني شروع شد و حالا شاهد آنيم كه به بيت امام(ره)، حجت‌الاسلام ناطق نوري، علي لاريجاني، علي مطهري و حتي احمد توكلي و باهنر كه از نزديكان موتلفه است، رسيده است.
اما حزب موتلفه كه در چند چهره از جمله آقايان بادامچيان و ترقي كه سن و سالي از آنان گذشته و سابقه ساليان زياد فعاليت سياسي دارند، خلاصه مي‌شود در حالی تغییر رویه داده که كه اين دوستان به جاي اينكه از منطق سياسي و ميانه‌روي حمايت كنند، ديگراني را نيز به عکس این روش دعوت مي‌كنند و به آقايان سيدحسن خميني و ناطق نوري تلويحا انذار مي‌دهند كه مبادا فريب اصلاح‌طلبان را بخورند!
به نظر من اين وجه قضيه هم تاسف‌آور است كه انتظار دارند اين دو عزيز با آنهایي همپيمان شوند كه نتيجه مديريتشان را در هشت سال گذشته بر كشور شاهد بوديم.

* استاد دانشگاه


منبع : روزنامه آرمان

كلمات كليدي : انتخابات ، اصلاح‌طلبان ، سیدحسن خمینی ، بادامچیان
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.