آخرين اخبار
كد خبر : ۳۵۰۹۰
زمان ارسال :‌ ۲۰:۱۴ ۱۳۹۴/۱۰/۲۶
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

رد صلاحیت 810 نفر توسط هیأت های اجرایی/ آمار شورای نگهبان هنوز اعلام نشده

از مجموع پرونده های ارسالی به دستگاه قضایی 11 هزار و 283 داوطلب هیچ گونه سابقه ای نداشتند که به همین نسبت نیز نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات آن را اعلام کردند.

رییس ستاد انتخابات کشور گفت: بر اساس نظر مراجع چهار گانه از مجموع 12 هزار و 76 داوطلب انتخابات دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی 810 نفر رد صلاحیت شده و 498 نفر دیگر هم انصراف داده اند.

محمد حسین مقیمی روز شنبه در نشستی با خبرنگاران از رشد 129 درصدی داوطلبان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی نسبت به دوره قبل خبر داد و افزود: از مجموع پرونده های ارسالی به دادستانی کل کشور که 12 هزار و 46 پرونده بود ، 760 مورد دارای سابقه و پرونده محکومیت بودند.

وی همچنین با یادآوری نام نویسی 801 نفر برای پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری از رشد 62 درصدی تعداد داوطلبان نسبت به دوره قبل خبر داد.

رییس ستاد انتخابات کشور همچنین گفت: از مجموع پرونده های ارسالی به دستگاه قضایی 11 هزار و 283 داوطلب هیچ گونه سابقه ای نداشتند که به همین نسبت نیز نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات آن را اعلام کردند.

مقیمی ادامه داد: با 763 پرونده که دستگاه قضایی ، 735 پرونده که توسط ناجا و تعدادی هم توسط وزارت اطلاعات بررسی شد در مجموع به 2300 پرونده جواب دادند که 763 از داوطلبان محکومیت داشتند.

رییس ستاد انتخابات کشور با تاکید بر استقبال بسیار خوب داوطلبان برای نام نویسی در انتخابات آتی افزود: این استقبال نشان می دهد که نخبگان جامعه، فعالان سیاسی و اجتماعی و تمام کسانی که برای پیشرفت و سربلندی ایران علاقمند هستند در خود این آمادگی را برای حضور در صحنه انتخابات دیدند و ثبت نام کردند.منبع : ایرنا

كلمات كليدي : انتخابات ، انتخابات مجلس دهم ، نتایج تائید صلاحیتها ، رد صلاحیت ، رییس ستاد انتخابات کشور ، محمد حسین مقیمی
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.