آخرين اخبار
كد خبر : ۳۵۷۵۰
زمان ارسال :‌ ۲۲:۰۴ ۱۳۹۴/۱۱/۲۱
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

دبیر ائتلاف کاندیداهای مستقل آذربایجان شرقی:

عملکرد کاندیداهای مستقل در شفاف سازی سیاسی موثرتر است

عملکرد کاندیداهای مستقل در شفاف سازی سیاسی موثرتر است دبیر ائتلاف کاندیداهای مستقل آذربایجان شرقی گفت: عملکرد کاندیداهای مستقل به تنهایی در پیشبرد توسعه سیاسی و شفاف سازی سیاسی در کشور نسبت به نمایندگان فعلی دو جریان موجود کشور بسیار روشن و موثر بوده است.

به گزارش آناج، رضا جمالی دبیر ائتلاف کاندیداهای مستقل آذربایجان شرقی با اشاره به فلسفه تشکیل ائتلاف کاندیداهای مستقل سراسر کشور گفت: علت اساسی ماهیت وجودی این ائتلاف مرتبط با شرایط و آرایشهای سیاسی در کشور است و عدم نهادینه سازی احزاب در ایران، قواعد بازی و رقابت های سیاسی در کشور را به گونه ای متفاوت ساخته که حضور نمایندگان مستقل را در چنین شرایط و مرحله گذار اجتناب ناپذیر کرده است.

جمالی با اشاره به عملکرد کاندیداهای مستقل در مجلس نهم اظهار داشت: به عنوان مثال، عملکرد کاندیداهای مستقل همچون مطهری، توکلی در تهران، و پزشکیان در تبریز از اعضای ائتلاف کاندیداهای مستقل در مجلس نهم هستند و سرلیست این ائتلاف در انتخابات دوره های گذشته بوده اند، هر کدام به تنهایی در پیشبرد توسعه سیاسی و شفاف سازی سیاسی در کشور نسبت به نمایندگان فعلی دو جریان موجود کشور بسیار روشن و موثر بوده است.

دبیر ائتلاف کاندیداهای مستقل آذربایجان شرقی حضور مستقلین را یکی از ضروریات جامعه کنونی نام برد و افزود: ما در کشورمان بیشتر با جریان ها و جناح ها مواجه هستیم تا حزب و حزب گرایی! مثلا در حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو کدام یک از اعضای لیست های اصول گرایان و یا اصلاح طلبان، در یکی از احزاب عضویت دارند؟ متاسفانه ما تحزب به معنای واقعی نداریم و در این آشفتگی بازار جریان های سیاسی، حضور مستقلین عمل گرا در جهت دفاع از منافع مردم و مصالح کشور و به دور از سوء تفاهمات رایج جناحی و محدودیت ها و چالش های حاصل از آن یک ضرورت می باشد.

جمالی افزود:  آن چیزی که قابل کتمان نیست آن است که مرام های اصول گرایی و اصلاح گرایی هر دو و همزمان لازمه یک جامعه پویا است. هر جامعه ای لاجرم نیاز به اصول و تغییر دارد. با این وجود هر کدام از اینها به تنهایی کافی به نظر نمی رسد و مرزبندی شفافی مابین اینها وجود ندارد.لذا ائتلاف کاندیداهای مستقل در اصل مرام جناح خاصی را کافی نمی دانند و ضمن انتخاب کنش جمعی مستقلانه، دارای شخصیت سیاسی فراجناحی هستند.

لازم به ذکر است دکتر جمالی چندی پیش در گفتگو با خبرگزاری فارس، اعتدال گرایی، عمل گرایی، پایبندی به اصول و آرمان های انقلاب اسلامی، ولایت مداری و مردم گرایی را از شاخصه های اعضای ائتلاف کاندیداهای مستقل عنوان کرده بود.

منبع : سایت ائتلاف کاندیداهای مستقل

كلمات كليدي : انتخابات مجلس دهم ، ائتلاف کاندیداهای مستقل ، سراسر کشور ، آذربایجان شرقی ، محمدرضا جمالی
ارسال نظر
نام :

ايميل‌ :

نظر :

نظرات
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.