آخرين اخبار
كد خبر : ۳۶۱۳۴
زمان ارسال :‌ ۱۵:۲۱ ۱۳۹۵/۵/۲۵
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

وزیر احمدی‌نژاد: دلیلی برای رد صلاحیت احمدی نژاد نیست؛ به صلاح نیست بیاید

 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت محمود احمدی نژاد معتقد است دلیلی برای ردصلاحیت احمدی نژاد نیست هرچند ممکن است ورود وی به عرصه به صلاح نباشد.

 تقی‌پور به این مسئله اذعان دارد که تخلفات و سوء استفاده‌هایی از سوی اطرافیان احمدی نژاد در دولت قبل صورت پذیرفته است.
 
در دولت قبلی برخی از اختیارات قانونی سوء استفاده و تخلف کردند

وزیر دولت احمدی نژاد می‌گوید: در دولت قبل نیز عده ای از اختیارات قانونی سوء استفاده کرده و بعضا تخلفاتی نیز در رابطه با برداشت حقوق داشته اند. بهتر نبود این مسئله ابتدا مستندسازی شده و پرونده ها به قوه قضاییه ارسال شود و پس از بررسی، نتیجه آن به مردم اعلام شود؟ اکنون همه میگویند منتظریم ببینم بقیه قضیه چه میشود. این خیلی بد است.   
 
دلیلی برای رد صلاحیت احمدی نژاد نمی‌بینم؛ شاید صلاح نیست وارد عرصه شود

تقی پور در رابطه با احتمال تایید یا رد صلاحیت محمود احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری 96 گفت: ملاک شورای نگهبان مشخص است و نمیتوان پیشاپیش در رابطه با نظر اعضای شورا قضاوت کرد. البته برای شخص آقای احمدی نژاد دلیلی برای رد صلاحیت و رای منفی نمی‌بینم هرچند ممکن است تا آن موقع شرایطی که شورای نگهبان در نظر می‌گیرد متفاوت باشد و قطعا تشخیص و رای آنها برای همه لازم الاتباع است.
 
این وزیر دولت دهم تاکید کرد: بهتر است به جای اینکه از یک سال مانده به انتخابات به تخریب بپردازیم، اینگونه مطرح کنیم که شاید صلاح نیست در این مقطع، این فرد وارد عرصه شود و قطعا بحث مصلحت کشور توسط شورای نگهبان در نظر گرفته میشود.
 
پرونده اطرافیان احمدی نژاد به مسئولیتشان در دولت ربطی ندارد

وتقی پور در تشریح شرایط اطرافیان رئیس دولت مهرورز می‌گوید: اگر پرونده شخصی اطرافیان آقای احمدی نژاد بررسی شود می‌بینیم که به مسئولیتشان در دولت ربطی ندارد و مربوط به زمان دیگری است. پس جفا در حق مردم است که بگوییم چون یک فرد زمانی در دولت بوده پس تخلفاتش حتما مربوط به این دوره است. نباید صرفا برای ایجاد هیجان در جامعه کارها و پرونده ها را دنبال کرد، باید به فکر نفع و مصلحت مردم بود.
 
وی همچنین اظهار کرد: بعضی از این آی دزد آی دزد گفتن ها برای این است که دزد واقعی فرار کند و اصلی ها شناخته نشوند. اکنون فضا طوری شده که اجازه میدهیم آبروی یک نفر میرود بعد که به دادگاه میرود میبینیم گناهی نداشته، این درحالی است که باید برعکس باشد. فرد اول باید محکوم شود بعد آبرویش برود و جوابگوی اشتباهاتش باشد.
 
 
نقد به دولت نقد مدیریتی است نه سیاسی

این عضو شورای شهر تهران در ارزیابی خود از عملکرد سه ساله دولت یازدهم، گفت: نظر شخصی من این است که دولت از فرصت ها به خوبی استفاده نکرده است. فرصت هایی همچون حمایت و حضور گسترده مردم در عرصه های مختلف پیش روی دولت بود که میتوانست بسیاری از معضلات به خصوص مشکلات اقتصادی را روان تر کند. البته من خودم مسئولیت اجرایی داشتم و بیرون گود ننشسته ام و بگویم لنگش کن!
 
وی تاکید کرد: قطعا تلاش همه اعضای هیئت دولت غیر قابل کتمان است اما اگر وحدت توسط هر دو جناح کشور تقویت میشد میتوانستیم در سیاست خارجی دست بالاتر را داشته و با اقتدار بیشتری در مقابل دشمنان انقلاب اسلامی بایستیم و قطعا امروز نتایج بهتری کسب کرده بودیم.
 
وزیر دولت دهم خاطر نشان کرد: طبیعتا مردم انتظاراتی از دولت آقای روحانی داشتند. در انتخابات نشان خواهند داد که آیا این انتظارات برآورده شده یا خیر. بنابراین نمیتوان از حالا درباره نظر مردم قضاوت کرد. مصداق تبلیغات زودرس است اگر از حالا بگوییم فلانی رای بیشتری داشته یا مردم به دیگری تمایل دارند.
 
وی یادآور شد: به دلیل ساختار سیاسی حاکم در کشور ما، شاید همیشه آن جریانی که از نظر مدیریتی موفق است نتواند در جریان انتخابات نیز موفق بوده و رای کافی را به دست آورد و اصولا حرف ها در عرصه سیاست همیشه آنقدر شفاف نیست که مردم بتوانند از روی شناخت کافی انتخاب کنند.

البته من فکر میکنم این فرصت یک سال برای دولت فرصت خوبی است که به جای اینکه انرژی خود را صرف فعالیت های سیاسی یا حتی به قول خودشان خنثی سازی فعالیت های سیاسی رقیب کنند، بحث خدمتگزاری به مردم و حل مشکلات اقتصادی را دستور کار قرار دهند؛ چراکه بخش عمده مشکلات به داخل برمیگردد.
 
تقی پور همچنین گفت: اگر دولت یکسری تغییرات در روند فعالیت های خود داشته باشد میتواند مجددا اعتماد مردم را به خود جلب کند البته من معتقدم نباید برای رای آوردن کار کرد بلکه هدف باید خدمت به مردم باشد. مردم هم قدرشناس هستند و زحمات و تلاش هایی که انجام میگیرد را میبینند.
 
احمدی نژاد، قالیباف و روحانی در انتخابات حاضر می‌شوند

وزیر دولت احمدی نژاد با اشاره به کاندیداهای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری پیش رو گفت: گفته میشود آقای احمدی نژاد و آقای قالیباف فعالیت هایی دارند و در میان مردم که میروند با استقبال مواجه میشوند، این برداشتی واقعی است؛ چراکه مردم خدمات و تلاش های آنها را دیده اند.

 اگر جوسازی های سیاسی که معمولا نزدیک انتخابات تشدید میشود و معمولا تاثیرگذار است را کنار بگذاریم، برداشت مردم اینگونه است. به هرحال رفتار هر سه نفر آقایان احمدی نژاد، قالیباف و روحانی نشان میدهد که در صحنه رقابت برای ریاست جمهوری حاضر میشوند.
 
وی اظهار کرد: دغدغه ما باید دغدغه مدیریتی و رقابت ها، رقابت در نحوه مدیریت باشد و نه رقابت در قدرت و بازی های سیاسی. نیاز امروز کشور نیاز سیاسی نیست، بلکه نیاز اصلی مدیریت اجتماعی است. ان شاالله روزی به این شرایط برسیم.
 
 احمدی نژاد کار تشکیلاتی نمیکنم

تقی پور خاطر نشان کرد: من با آقای احمدی نژاد کار تشکیلاتی نمیکنم و در جلسات خصوصی که توسط ایشان برگزار میشود حضور ندارم. البته به این معنا نیست که خدمات انجام شده در دولت های قبل را نفی کنم. من هیچ گاه با آقای احمدی نژاد مشکل سیاسی نداشتم و در سال آخر دولت نیز به دلیل مسائل مدیریتی کار وزارت را ادامه ندادم.
 
برای احمدی نژاد هیچ پرونده اقتصادی متصور نیست

وزیر احمدی نژاد در رابطه با پرونده های مطرح در دولت نهم و دهم گفت: مسائل اختلافی که هنوز جزئیات آن مشخص نیست نباید در جامعه مطرح شود. کشور قوه قضاییه و قانون دارد. وظیفه قضاوت بر عهده قوه قضاییه است و نباید قبل از قضاوت فقط به دغدغه های مردم افزود. 

این عضو شورای شهر تهران ادامه داد: برای شخص آقای احمدی نژاد هیچ پرونده اقتصادی متصور نیست چون از نزدیک با ایشان کار کردم. این واقعیت است که در همه دوره ها عده ای در سطوح مختلف از قدرت سوء استفاده کرده اند و مختص یک دولت نیست. در عین حال باید تاکید کرد که رییس دولت باید ضد فساد باشد و اراده جدی در مبارزه با فساد در همه سطوح داشته باشد.


منبع : تیک

كلمات كليدي : انتخابات ریاست جمهوری ، محمود احمدی نژاد ، رد صلاحیت
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.