آخرين اخبار
كد خبر : ۳۶۲۵۳
زمان ارسال :‌ ۱۷:۳۹ ۱۳۹۵/۱۰/۲۰
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

يارانه ها به صندوق راي انتخابات راه پيدا کرده است/ قطع يارانه افراد ثروتمند خودکشي سياسي است

تا زماني که سايه مسايل سياسي از قانون هدفمندي يارانه ها دور نشود با مشکل عدم قطع يارانه افراد ثروتمند مواجه خواهيم بود.

عزت الله يوسفيان ملا عضو کميسيون برنامه و بودجه در خصوص مصوبه اخير مجلس مبني بر تکليف دولت در واريز پول حاصل از هدفمندي يارانه ها به خزانه، گفت: يارانه افراد ثروتمند به هر ميزاني بايد به خزانه واريز و به موجب قانون  براي اهدافي که براي آن در نظر گرفته شده مصرف شود که اين امر عين اجراي قانون اساسي است.
نماينده مردم آمل در مجلس شوراي اسلامي در خصوص علت عدم قطع يارانه افراد ثروتمند گفت: علت اين که هنوز يارانه افراد ثروتمند قطع نشده، سياسي است و اين امر تنها وابسته به مسائل انتخاباتي مي باشد و قطع يارانه ثروتمندان بعد از برگزاري انتخابات انجام مي شود. مصوبه اي که در راستاي قطع يارانه افراد ثروتمند تصويب شد ، قانون است و در خود قانون هدفمندي يارانه ها نيز به قطع يارانه قشر مرفه اشاره شده است. بنابراين دولت مکلف است که يارانه افراد ثروتمند را قطع کند و اين امر حتما انجام خواهد شد.

وي افزود : در حال حاضر خانواده هايي وجود دارند که با استفاده از يارانه امرار معاش مي کنند و براي هزينه هاي مختلف، وام يا خريد دريافت اين وجه را قطعي مي دانند ، لذا قطع يارانه براي چنين خانواده هاي کم درآمدي قطعا شوکي براي آنها خواهد بود.
يوسفيان ملا عنوان کرد : اعتقاد من بر اين است که مقدار يارانه افراد کم درآمد و قشر آسيب پذير افزايش يابد و دولت نيز راهکاري ارائه دهد که بتوان يارانه افراد غني و ثروتمند را قطع کرد . هر موضوعي اعم از اجتماعي ، اقتصادي و ... که سياسي شود راه و روش برخورد با آن تغيير خواهد کرد. در حال حاضر مساله هدفمندي يارانه ها يک مساله سياسي مي باشد که مستقيما به صندوق راي انتخابات راه پيدا کرده و تاثير مستقيمي بر آن خواهد داشت.

بنابراين کساني که به راي مردم نياز دارند، موضوع قطع يارانه افراد ثروتمند را مطرح نمي کنند چرا که در اين صورت ريسک سياسي يا همان خودکشي سياسي انجام داده اند. بنابراين تا زماني که سايه مسايل سياسي از قانون هدفمندي يارانه ها دور نشود با مشکل عدم قطع يارانه افراد ثروتمند مواجه خواهيم بود.
اين نماينده مجلس در پايان تاکيد کرد: مجلس قانون تصويب مي کند اما خود دچار سياست زدگي است؛ کدام نماينده مجلس جرات دارد بخش اعظمي از مردم ثروتمند در حوزه انتخابيه اش را حذف کند و اين انتظار را داشته باشد که در دوره بعدي به مجلس راه پيدا مي کند؟ اين يک واقعيت است که حتي افراد مرفه يارانه را حق مسلم خود مي دانند و عنوان مي کنند يارانه همان پول نفت است و ما بايد آن را دريافت کنيم.لذا سياست همواره ما را از مسير مستقيم دور مي کند چه مجلس باشد و چه دولت.
منبع : مهر

كلمات كليدي : انتخابات ، انتخابات ریاست جمهوری ، عضو کميسيون برنامه و بودجه ، عزت الله يوسفيان ، یارانه
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.