آخرين اخبار
كد خبر : ۳۶۳۰۷
زمان ارسال :‌ ۱۱:۲۱ ۱۳۹۶/۱/۱۵
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

جوانفکر:احمدی نژاد کاندیدا نمی‌شود/مخاطب سخنان احمدی نژاد در خوزستان مشخص است

كانديداتوري دكتر احمدي‌نژاد در انتخابات رياست‌جمهوري يك مطالبه ملي است و ايشان به‌شدت از سوي مردم براي اين منظور تحت فشار قرار دارند، اما با توجه به توصيه رهبري، دكتر احمدي‌نژاد تبعيت خود را از خواست ايشان اعلام كرده‌اند.

احمدي‌نژاد در چه انديشه‌اي به سر مي‌برد؟ وي در انتخابات رياست‌جمهوري سال۹۶ به دنبال چه هدفي است؟چرا وي با وجود اعلام عدم حمايت از كانديدايي خاص از حميد بقايي حمايت كرده است؟هدف وي از سخنراني جنجالي در خوزستان چه بود؟آيا احمدي‌نژاد در حال محك زدن افكار عمومي و شرايط كشور براي حضور در انتخابات رياست‌جمهوري است؟براي پاسخ به اين سوالات با علي اكبر جوانفكر، مشاور مطبوعاتي و رسانه‌اي محمود احمدي‌نژاد در دوران تصدي شهرداري تهران و رياست‌جمهوري و از نزديكان وي گفت‌وگو كرديم.


جوانفكر امروز درباره سخنان احمدي‌نژاد در خوزستان عنوان مي‌كند:«مخاطب سخنان دكتر احمدي‌نژاد همان كسي بود كه مردم حاضر در مراسم به درستي تشخيص دادند. رسانه‌هاي ما بعضا بيمارند و بيگانه از مردم. مخاطب اين سخنان، دولت روحاني بود كه با وجود تاكيد ۹۷ درصدي مردم بر دريافت يارانه، مدعي است ۸۰ ميليون نفر نمي‌فهمند و فقط اين چند نفر تشكيل‌دهنده دولت اوست كه مي‌فهمند. اين رفتار نشان‌دهنده نوعي فرعونيت است.»


 در ادامه متن گفت‌وگو با علي اكبر جوانفكر را از نظر مي‌گذرانيد.


ديدگاه شما درباره سخنراني آقاي احمدي‌نژاد در خوزستان چيست؟

 

سخنراني بسيار خوبي بود كه با تكبيرهاي پي در پي حاضران مورد تاييد قرار گرفت.

 

چرا احمدي‌نژاد در اين سخنراني از برخي كلمات استفاده كرد كه باعث شد اغلب رسانه‌هاي داخلي و خارجي به دنبال مخاطب سخنان وي باشند؟

 

مخاطب سخنان دكتر احمدي‌نژاد همان كسي بود كه مردم حاضر در مراسم به درستي تشخيص دادند. رسانه‌هاي ما بعضا بيمارند و بيگانه از مردم.

 

به نظر شما مخاطب سخنان احمدي‌نژاد چه كسي بود؟

 

نظرخواهي لازم ندارد. مخاطب اين سخنان، دولت روحاني بود كه با وجود تاكيد ۹۷ درصدي مردم بر دريافت يارانه، مدعي است ۸۰ ميليون نفر نمي‌فهمند و فقط اين چند نفر تشكيل‌دهنده دولت اوست كه مي‌فهمند. اين رفتار نشان‌دهنده نوعي فرعونيت است.

 

هدف احمدي‌نژاد از چنين سخنراني‌هايي در مقطع كنوني چيست؟

 

۴ سال است كه دولت روحاني با حمايت تقريبا همه رسانه‌هاي مجازي و مكتوب و حتي صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران، انواع اتهامات بي‌پايه و اساس را به دولت قبل نسبت مي‌دهند و از هرگونه توهيني نيز دريغ نورزيده‌اند، اما عجيب است كه همين‌ها در مواجهه با نخستين سخنراني پس از شكست سكوت دكتر احمدي‌نژاد، دچار آشفتگي فكري و رفتاري شده اند؟! آن‌قدر دستپاچه شده‌اند كه براي فرار از سخنان دكتر احمدي‌نژاد، با تحريف و دروغ‌پردازي تلاش كردند تا روحاني و دولت او را كه مخاطب دكتر احمدي‌نژاد بود، از اذهان عمومي محو و مخاطب ديگري را براي سخنان ايشان جعل كنند.

 

چرا احمدي‌نژاد پس از چهار سال سكوت در آستانه انتخابات رياست ‌جمهوري حملات تندي را عليه دولت آقاي روحاني آغاز كرده است؟

 

مي شود بفرماييد چه حمله تندي را عليه دولت آقاي روحاني انجام داده اند؟ آيا طرح اين سوال كه چرا خودتان را برتر از ۸۰ ميليون نفر مردم ايران مي‌دانيد، بيانگر حمله تند ايشان است؟!

 

آيا احمدي‌نژاد به دنبال كانديداتوري در انتخابات رياست‌ جمهوري است؟

 

كانديداتوري دكتر احمدي‌نژاد در انتخابات رياست‌جمهوري يك مطالبه ملي است و ايشان به‌شدت از سوي مردم براي اين منظور تحت فشار قرار دارند، اما با توجه به توصيه رهبري، دكتر احمدي‌نژاد تبعيت خود را از خواست ايشان اعلام كرده‌اند.

 

چرا احمدي‌نژاد برخلاف بيانيه‌اي كه صادر كرد مبني براين كه در انتخابات رياست‌جمهوري از هيچ كس حمايت نمي‌كند، به تازگي و به صورت رسمي از كانديداتوري بقايي حمايت كرده است؟

 

يك جريان خاص سياسي تمامي تلاش خود را به كار بسته بود تا دكتر احمدي‌نژاد را براي اعلام حمايت از نامزد مورد نظر خود تحت فشار قرار دهد و برخي اعضاي دولت قبل و همچنين عناصر فعال در شوراهاي تبيين گفتمان امام و رهبري در استان‌ها را وارد عرصه فعاليت‌هاي تبليغاتي و حمايتي به نفع نامزد خود كند. دكتر احمدي‌نژاد با تاكيدي كه بر عدم حمايت از نامزدهاي انتخاباتي مورد حمايت جريان‌هاي سياسي كردند، كوشيدند اين تلاش‌هاي رندانه را بي‌اثر كنند. وقتي آقاي بقايي به صورت مستقل نامزدي خود را براي انتخابات رياست‌جمهوري اعلام كردند، دكتر احمدي‌نژاد از ايشان به عنوان فردي ذيصلاح و شايسته براي اين منظور نام بردند. حمايت دكتر احمدي‌نژاد از آقاي بقايي، هيچ منافاتي با اعلام عدم حمايت ايشان از ساير نامزدها ندارد.

 

چرا احمدي‌نژاد با علم به اينكه احتمال رد صلاحيت بقايي توسط شوراي نگهبان بسيار بالاست، از بقايي حمايت كرده است؟

 

شما آرزوي جريان‌هاي سياسي را در قالب اين احتمال مطرح مي‌كنيد، در حالي كه هيچ دليلي براي رد صلاحيت آقاي بقايي وجود ندارد.

 

آيا بقايي مي‌تواند رئيس‌جمهور كارآمدي براي كشور باشد و مشكلات مردم را حل كند؟

 

كارآمدي آقاي بقايي در جايگاه رياست‌جمهوري مانند كارآمدي دولت قبل است.

 

ديدگاه شما درباره برخي رفتارهاي تبليغاتي احمدي‌نژاد، مشايي و بقايي مانند اينكه مشايي عنوان مي‌كند، من درختم يا كاشت نهال درخت با پيت حلبي كه با تعجب افكار عمومي مواجه شده، چيست؟آيا شما اين‌گونه رفتار را در شأن يك رئيس‌جمهور مي‌دانيد؟

 

درخت استعاره‌اي گويا بوده است براي اينكه نشان دهد مهندس مشايي ريشه در خاك پاك اين سرزمين دارد. در حيرتم كه چرا عده‌اي از اين امر برآشفته اند؟! كاشت نهال همراه با پيت حلبي يك امر رايج در درختكاري است. كسي كه با كار كشاورزي آشنايي دارد، مي‌داند حلب در دل خاك مي‌پوسد و خاك را غني مي‌سازد. ضمن اينكه مگر قرار است آقاي مشايي رئيس‌جمهور شوند كه شما اين كار را در شأن يك رئيس‌جمهور نمي‌دانيد.

 

آيا احمدي‌نژاد به دنبال اين است كه با فضا‌سازي توسط بقايي پس از ردصلاحيت احتمالي ايشان گزينه اصلي خود را وارد كارزار انتخابات رياست‌جمهوري كند؟

 

دكتر احمدي‌نژاد و آقاي بقايي با مردم رو راست هستند و مثل برخي جريان‌هاي سياسي به دنبال فريبكاري و برخورد رندانه با مردم نيستند. از نظر ما آقاي بقايي حتما تاييد صلاحيت خواهد شد و هيچ دليلي براي رد صلاحيت ايشان وجود ندارد.

 

آيا احمدي‌نژاد توسط بقايي در حال محك زدن افكار عمومي براي حضور خود در انتخابات رياست‌جمهوري۱۴۰۰است؟

 

خير، فردي مانند دكتر احمدي‌نژاد كه همواره از حمايت سطح بالاي مردم برخوردار بوده‌اند، براي رئيس‌جمهور شدن نيازمند چنين كارهايي نيستند.

 

در نامه مشايي به رئيس دولت اصلاحات به نظر مي‌رسيد كه طيف احمدي‌نژاد بيش از آنكه تلاش كنند به اصولگرايان نزديك شوند، به دنبال نزديك شدن و همپوشاني ديدگاه‌هاي خود با اصلاح‌طلبان هستند؟دليل اين مساله چيست؟

 

جريان فكري دكتر احمدي‌نژاد چرا بايد براي نزديك شدن به مدعيان اصولگرايي يا اصلاح‌طلبي تلاش كند؟! جرياني كه مستظهر به پشتيباني گسترده مردم ايران است، به چه دليلي بايد به اين دو طيف افتاده از چشم مردم نزديك شود؟!

 

آيا احمدي‌نژاد به اين نتيجه رسيده كه در شرايط كنوني مشكلات كشور با رويكرد اصلاح‌طلبي حل خواهد شد؟

 

اصلاحگرايي و انجام اقدامات لازم براي اصلاح امور كشور يك امر ضروري است كه همواره مورد تاكيد دكتر احمدي‌نژاد بوده است. اما اين امر به معناي گرايش به سمت مدعيان اصلاح‌طلبي نيست.


احمدي‌نژاد هيچ برنامه‌اي براي ديدار با بزرگان جريان اصلاحات ندارد؟

 

دكتر احمدي‌نژاد هيچ برنامه‌اي براي اين منظور ندارند.

✅ کانال «اتحادیه کشورهای وارث تمدن ایرانی»
https://telegram.me/CUIIC منبع : تابناک

كلمات كليدي : انتخابات ریاست جمهوری ، محمود احمدی نژاد ، جوانفکر
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.