آخرين اخبار
كد خبر : ۳۶۳۹۴
زمان ارسال :‌ ۹:۵۲ ۱۳۹۶/۱/۲۴
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

حضور همچنان پررنگ بی نام و نشان ها در وزارت کشور

ساعات اولیه سومین روز ثبت نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری با حضور پررنگ افراد بی نام ونشان همراه بوده است.


تا این لحظه که کمتر از دو ساعت از آغاز ثبت نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری در روز سوم می گذرد بیش از 40 نفر به وزارت کشور مراجعه کرده اند که به جز مصطفی هاشمی طبا نام مشهور دیگری به چشم نمی خورد.
در دو روز اول ثبت نام نیز 287 نفر برای نامزدی در انتخابات ثبت نام کرده اند که تعداد افرای که سابقه سیاسی و اجرایی در مدیریت کشور دارند به زحمت به تعداد انگشتان یک دست می رسد.


وجود نقص در قانون انتخابات ریاست جمهوری موجب حضور افرادی در وزارت کشور می شود که نه تنها هیچ سایقه سیاسی و اجرایی ندارند، بلکه بعضا فقط با تحصیلات ششم ابتدایی بخت رییس جمهور شدن خود را می‌سنجند.

علی اصغر احمدی رییس ستاد انتخایات  کشو ر در همین زمینه گفته است قانون انتخابات ضعف‌هایی دارد که مثلاً حداقل و حداکثر سن افراد یا حداقل مدرک تحصیلی افراد در قانون انتخابات ذکر نشده است. امیدوارم مجلس در قانون انتخابات تجدید نظر کند مخصوصاً در لایحه جامع انتخابات که اکنون در کمیسیون سیاسی- دفاعی دولت در حال بررسی است باید شرایط داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری به صورت دقیق پیش‌بینی شود. به هر حال کسی که می‌خواهد رئیس جمهور کشور شود باید ویژگی‌های خاص خود را داشته باشد.»منبع : ایسنا

كلمات كليدي : انتخابات ریاست جمهوری ، کاندیداهای ریاست جمهوری ، ثبت نام
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.