آخرين اخبار
كد خبر : ۳۶۵۷۷
زمان ارسال :‌ ۷:۲۴ ۱۳۹۶/۲/۱۰
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

جهانگیری در گفت و گوی ویژه خبری:

پاکدستی باید مهمترین ویژگی دولت حتی در سطح مدیران میانی باشد / بابک زنجانی ۱۴ هزار میلیارد تومان پول مملکت را برده، خبر

جهانگیری در پاسخ به این پرسش مبنی بر اینکه با توجه به بدعهدی‌ها و نقض عهدهای امریکا در برجام چه تمهیداتی برای احقاق حقوق ملت ایران اتخاذ خواهید کرد، گفت: برجام یک نرمش قهرمانانه راهبردی بود که جمهوری اسلامی ایران برای عبور از گردنه تاریخی و صعب العبور که دشمنان بر ما تحمیل کرده بودند عبور کرد... موضوع مهم آن است که ما از جنگ نرم به عنوان موضوعی سیاسی علیه مردم استفاده نکنیم. چنانچه این اتفاق بیافتد خطری بیشتر از خطر جنگ نرم دشمن به کشور تحمیل خواهد شد.


اسحاق جهانگیری کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: پاکدستی باید مهمترین ویژگی دولت حتی در سطح مدیران میانی باشد.

 اسحاق جهانگیری کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شامگاه شنبه در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری که از شبکه دو سیما پخش می‌شود در پاسخ به پرسش مجری برنامه درباره عرصه‌های موفقیت انقلاب اسلامی و دلایل آن اظهار کرد: مهمترین موضوعی که باید به آن پرداخته شود موضوع رویکرد ما نسبت به دولت و اینکه ما دولت را متکی به مردم می‌دانیم یا مردم را متکی به دولت می‌دانیم است.

وی خاطر نشان کرد: در حکومتی که در آن مردم به دولت متکی باشند دولت هیچگاه پاسخگو و مسئولیت پذیر نیست. در این نوع حکومت دولت نقش توزیع کننده پول را برعهده دارد و در آن خبری از خلاقیت و نوآوری بخش خصوصی نخواهد بود. این دولت نقش پررنگی در اقتصاد و سیاست خواهد داشت.

جهانگیری گفت: اما دولتی که متکی بر مردم باشد، به دلیل نیازی که به آن‌ها دارد به ناچار به دنبال این می‌رود که برای هر عملکرد خود به مردم پاسخگو باشد. این دولت باید شفاف و مسئولیت پذیر باشد. نقش رئیس جمهور در دولت‌های متکی بر مردم راهبری جامعه است. او باید تلاش کند جامعه را به اهداف مورد نظر خود برساند. همچنین در این دولت خلاقیت،‌ نوآوری، شکوفایی اقتصادی و توانمندی مردم و بخش خصوصی و نیز پاکدستی مدیران از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و در آن مردم همه کاره هستند.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: در حکومتی که متکی به مردم باشد دولت کارآمدی شکل می‌گیرد که می‌تواند پاسخگوی مسائل جمهوری اسلامی ایران باشد.

وی در ارزیابی از کارنامه جمهوری اسلامی ایران طی سال‌های عمر خود خاطر نشان کرد: در طول ۴۰ سال عمر جمهوری اسلامی موفقیت‌های بزرگی داشته‌ایم که از جمله آن‌ها می‌توان  به دفاع از تمامیت ارضی با وجود توطئه‌های دشمنان و برخورداری از امنیت خوب و مناسب و وجود انسجام کافی در داخل کشور اشاره کرد.

جهانگیری اظهار کرد: نظام جمهوری اسلامی امروز شرایطی را به وجود آورده است که مردم به ایرانی بودن خود افتخار می‌کنند البته در کنار این شرایط نواقصی از جمله در حوزه اقتصاد وجود دارد.

وی با بیان اینکه متاسفانه در حوزه اقتصاد از رشدی پایدار برخوردار نبوده‌ایم ادامه داد: باید پایداری رشد اقتصادی از جمله موضوعات مورد هدف گذاری دولت قرار بگیرد همچنین متاسفانه در زمینه‌های فرهنگی و اجتماعی متناسب با سایر پیشرفت‌ها حرکت نداشته‌ایم.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در ادامه در پاسخ به پرسش مجری مبنی بر اینکه آیا در انتخاب اعضای کابینه دولت خود با شاخص‌هایی از جمله رانت‌خواری و اشرافی‌گری توجه خواهید کرد و به عنوان رئیس جمهور در مبارزه با مفاسد چگونه عمل خواهید کرد، گفت: پاکدستی جزء مهمترین ویژگی های یک دولت باید محسوب شود و مدیران پاکدست که به بیت المال دست‌برد نزنند باید مدیران کشور از وزرا گرفته تا مدیران میانی را شامل شوند.

جهانگیری با تاکید بر لزوم مبارزه جدی با فساد در دولت خاطر نشان کرد: اینکه فساد در دستگاه دولتی کشف شود در نخستین لحظه باید با آن برخوردهای لازم صورت بگیرد و هیچ تفاوتی نمی‌کند که فرد فاسد از نزدیکان باشد یا نباشد که حتی کسانی که منصوب رئیس جمهور هستند باید مورد برخورد قرار بگیرند و قوه قضاییه باید به صورت جدی و دقیق با هرگونه فسادی برخورد کند.

وی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره برنامه دولت دوازدهم در حمایت از محرومان با بیان اینکه رسیدگی به مستضعفان و محرومان یکی از آرمان‌های نظام جمهوری اسلامی بوده است، خاطر نشان کرد: امام در راستای تحقق یکی از اهداف جمهوری اسلامی مبنی بر رسیدگی بر مستضعفان، جهاد سازندگی را تاسیس کردند در همین زمینه در طول سالهای عمر جمهوری اسلامی خدمات رسانی خوبی به مناطق محروم صورت گرفت و نظام کارنامه افتخار آفرینی در این زمینه دارد.

جهانگیری تاکید کرد: باید با اولویت قرار گرفتن محرومان و مناطق محروم همواره در دستور کار دولت قرار بگیرد.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری همچنین در پاسخ به این پرسش درباره محل هزینه‌های تبلیغات انتخاباتی خود اظهار کرد: به دلایل متعددی بنده ستاد تبلیغات ندارم و فکر می‌کنم مجموع برنامه‌هایی که در صدا و سیما تدارک دیده شده و همچنین با اشاره به ظرفیت‌های فضای مجازی نیازی به تبلیغات ندارم. به همین دلیل تا این لحظه فکر نمی‌کنم هزینه‌ای برای کاندیداتوری خود صرف کرده باشم.

وی در ادامه در پاسخ به پرسشی درباره برنامه دولت دوازدهم برای احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر گفت: فریضه امر به معروف و نهی از منکر هم در اسلام و هم در قانون اساسی به صورت ویژه مورد تاکید قرار گرفته است اما آنچه که در این زمینه اهمیت دارد این است که این فریضه وظیفه مردم نسبت به حاکمان خود است و باید فضایی به وجود بیاید که امر به معروف و نهی از منکر از سوی مردم بر حکومت انجام شود.

 منبع : تابناک

كلمات كليدي : انتخابات ریاست جمهوری ، اسحاق جهانگیری
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.