آخرين اخبار
كد خبر : ۳۶۷۴۳
زمان ارسال :‌ ۱۵:۴۶ ۱۳۹۶/۲/۲۹
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

بازتاب انتخابات در رسانه‌های جهان

آسوشیتدپرس: حضور گسترده مردم ایران در اولین انتخابات پس از توافق هسته‌ای


انتخابات ۲۹ اردیبهشت - تهران
خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد: مردم در اولین انتخابات ریاست جمهوری پس از توافق هسته‌ای به طور گسترده پای صندوق‌های رای رفته‌اند.

به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، مردم ایران در حالی روز جمعه( امروز) قرار است رئیس‌جمهور آینده خود را انتخاب کنند که این انتخابات به عنوان یک رفراندوم برای سیاست‌های حسن روحانی رئیس‌جمهور میانه‌رو 68 ساله ایران دیده ‌می‌شود. وی علیرغم برخی انتقادات داخلی توانست با قدرت‌های جهانی به توافقی جامع دست یابد که براساس آن، ایران در ازاء لغو تحریم‌های بین‌المللی برنامه هسته‌ای خود را محدود کرده است. مسائل اقتصادی نیز یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های مردم ایران در این انتخابات است. بیش از 56  میلیون نفر در ایران واجد شرایط هستند که در بیش از 63 هزار حوزه اخذ رای، آرا خود را به صندوق خواهند ریخت.

آیت‌الله  علی خامنه‌ای رهبر معظم ایران که بالاترین مقام در این کشور است، در همان دقایق ابتدایی آغاز انتخابات سراسری ایران رای خود را در صندوق انداخت و از مردم خواست تاحضور حداکثری داشته باشند و هرچه سریعتر پای صندوق‌ها بروند.

وی تاکید کرد: سرنوشت کشور در دست تمام مردم است.

به گزارش آسوشیتدپرس، صف مردم برای شرکت در انتخابات بسیار طولانی است و تحلیل‌گران می‌گویند که این مشارکت گسترده به روحانی برای دومین پیروزی‌اش کمک خواهد کرد.

حسن روحانی نیز که در این انتخابات به سختی با ابراهیم رئیسی تندرو رقابت می‌کند، رای خود را به صندوق ریخت و گفت: هر نامزدی که انتخاب شود باید برای انجام مسئولیت‌هایش مورد حمایت قرار گیرد.منبع : ایسنا

كلمات كليدي : انتخابات ریاست جمهوری ، آسوشیتدپرس
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.