آخرين اخبار
كد خبر : ۳۶۷۵۹
زمان ارسال :‌ ۱۲:۴۴ ۱۳۹۶/۳/۱۷
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

حزب سوسیال دموکرات مبارزه انتخاباتی ریاست جمهوری قرقیزستان را کلید زد

با تعیین رئیس ستاد انتخاباتی حزب «سوسیال دموکرات» در قرقیزستان مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری این کشور آغاز شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، «مارس ساریف» کارشناس علوم سیاسی قرقیز با اشاره به انتصاب «فارید نیازف» یکی از مشاوران «الماس‎بیگ آتامبایف» رئیس جمهور قرقیزستان به عنوان رئیس ستاد انتخاباتی حزب «سوسیال دموکرات» گفت: این اقدام نشان از آغاز رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری در این کشور را دارد.

نیازف در این‌باره گفت: براساس بازخورد انتخاب «سورنبای جین بیک اف» نخست وزیر قرقیزستان به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری از طرف حزب سوسیال دموکرات تصمیمی مبنی بر تک نامزدی بودن این حزب اتخاذ شد.

«تارابای زولپوکاراف» معاون رهبر ائتلاف حزب سوسیال دموکرات در پارلمان در این‌باره گفت: ما از نامزد خود طبق قانون حمایت خواهیم کرد، شورای سیاسی بالاترین نهاد در این حزب است و ما امیدوار هستیم که اعضای دیگر حزب که در آینده گردهم می‌آیند از این تصمیم حمایت کنند.

«دانی‌ال قادربیکاف» کارشناس علوم سیاسی قرقیز با اشاره به اینکه انتصاب مشاور آتامبایف به عنوان رئیس ستاد انتخاباتی ریاست جمهوری حزب سوسیال دموکرات می‌تواند باعث ایجاد شک و تردید در جامعه شود، گفت: در قانون برای شرکت اشخاص نزدیک به رئیس جمهور در ستادهای انتخاباتی هیچ مانعی نیست.

نیازف یکی از مشاوران اصلی آتامبایف رئیس جمهور قرقیزستان است که ریاست مرکز اطلاعاتی-هماهنگی دفتر ریاست جمهوری را تا مارس سال 2017 بر عهده داشت.

نیازف در سال 2011 زمانی که آتامبایف نامزد انتخابات ریاست جمهوری بود ستاد انتخاباتی وی را مدیریت می‌کرد.

هفته گذشته پارلمان قرقیزستان قانون برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در 15 اکتبر را تصویب و رئیس جمهور آن را امضا کرد.

باید حکم برگزاری انتخابات تا 15 ژوئن صادر شود، بعد از آن احزاب و شهروندان می‌توانند نامزدهای خود را مطرح کنند.

تاکنون «تمیر ساری‌اف» رهبر حزب «اک شومکار» و نخست وزیر اسبق، «باکیت تارابایف» رهبر حزب «آنوگو پراگرس» و نماینده پارلمان، «آموربیگ بابان اف» رهبر حزب «رسپوبلیکا» و نماینده پارلمان، سورنبای جین بیک اف عضو حزب سوسیال دموکرات و نخست وزیر فعلی قرقیزستان و «آموربیگ تکی‌بایف» رهبر حزب «آتامکین» حضور خود را در انتخابات ریاست جمهوری 2017 اعلام کردند.

منبع : خبرگزاری فارس

كلمات كليدي : کشورهای وارث تمدن ایرانی ، قرقیزستان
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.