آخرين اخبار
كد خبر : ۳۶۷۶۶
زمان ارسال :‌ ۹:۲۳ ۱۳۹۶/۱۰/۵
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

زارش القدس العربی از حال و هوای این روزهای فضای سیاسی ایران:

زمستانی سخت در انتظار احمدی نژاد و دوستان؛ بهاری گرم برای جریان «اعتدال» و «اصلاح طلب»

القدس العربی نوشت: در سایه اتهام های مختلف فساد، انحراف و خیانت علیه رئیس جمهور سابق ایران، محمود احمدی نژاد و معاونان وی، زمستان سختی در انتظار آنهاست؛ همچنانکه حمید بقایی، معاون احمدی نژاد به چندین سال حبس محکوم شده است.

به گزارش «انتخاب»، زمستانی که از جمعه گذشته در ایران آغاز شد، برای دشمنان و مخالفان احمدی نژاد از هر دو جریان اعتدال گرا و اصلاح طلب، به بهاری گرم تبدیل می شود.

احمدی نژاد پیش از درگیری کنونی اش، وارد یک درگیری مستقیم و آشکار با آیت الله هاشمی رفسنجانی و خانواده وی شده بود.

در مناظره های انتخاباتی سال 88، احمدی نژاد تلاش کرد تصویر یک نماینده قشر فقیر جامعه را از خود نشان دهد و تا حد زیادی موفق هم شد؛ اما دوران دوم ریاستش بسیاری از مسائلی که مخالفان وی می گفتند و او سعی در پنهان کردن آنها از مردم داشت آشکار شد.

اما احمدی نژاد از زمان بازگشتش به صحنه سیاسی پس از انتخابات 96 نشان داد که قصد چالش افکنی دارد.

این مساله همزمان شده است با بحث و مناقشه رسانه های اصلاح طلب در مورد موضع آنها نسبت به روحانی و آینده روابط او با جریان اصلاح طلب، که به موازات این بحثها، شبکه های اجتماعی شاهد حمله ای تحت عنوان«پشیمان ها» هستند که اعضای آن روحانی را متهم به نادیده گرفتن وعده های انتخاباتی اش می کنند.

تا آنجا که یکی از نمایندگان اصلاح طلب شهر تهران، به نام مصطفی کواکبیان از روحانی به دلیل کیفیت اداره دولت در 8ماه گذشته انتقاد کرده و خطاب به او گفت:«آیا می دانی امروز چه ناسزاهایی در شبکه های اجتماعی نثار اصلاح طلبها می شود، به این دلیل که از تو حمایت کردند؟»

همچنین یکی دیگر از نمایندگان به نام محمود صادقی، انتقادهای شدید اللحنی را متوجه روحانی و سیاست او در تقسیم بودجه جدید کرده، دولت را متهم به ایجاد شکاف بین طبقات جامعه و افزایش فقر کرد.

با همه این احوال، سران اصلاحات همچنان با قدرت از روحانی حمایت می کنند و از رای دادن به او پشیمان نیستند.

مترجم: مریم نصراللهی

منبع : انتخاب

كلمات كليدي : محمود احمدی نژاد
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.