آخرين اخبار
كد خبر : ۳۶۷۶۸
زمان ارسال :‌ ۱۴:۵۳ ۱۳۹۷/۳/۷
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

آغاز بررسی پیشنهاد پارلمان اصلاحات بین احزاب اصلاح طلبتشکیل پارلمان اصلاحات از پیشنهادهایی است که قرار است احزاب اصلاح‌طلب را به سازوکاری برای معرفی نامزد و لیست واحد در انتخابات آتی برساند.

جلسه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات دیروز تشکیل شد.

به گزارش خبرنگار عصرایران، یکی از دستورکارهای این جلسه بحث‌های مقدماتی درباره تشکیل پارلمان اصلاحات بود و قرار شد بحث‌ها در این زمینه در جلسات آتی تداوم یابد.

تشکیل پارلمان اصلاحات از پیشنهادهایی است که قرار است احزاب اصلاح‌طلب را به سازوکاری برای معرفی نامزد و لیست واحد انتخابات مختلف ریاست جمهوری، مجلس، شوراها و خبرگان برساند.

بر اساس شنیده‌های خبرنگار عصر ایران، در جلسه دیشب و با وجودی که بحث‌های مقدماتی تشکیل پارلمان اصلاحات مطرح شد، اما اختلاف نظرهای جدی بین احزاب مختلف تشکیل دهنده شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در این زمینه وجود داشته است.

 در جلسه دیروز درباره سطح، تعداد اعضا و ساختار و ترکیب پارلمان اصلاحات بحث هایی ابتدایی مطرح شده است و این در حالی است که نمایندگان برخی احزاب عضو شورای هماهنگی حتی با عنوان " پارلمان اصلاحات" نیز مخالفت کرده‌اند.

 برخى احزاب عضو، با گزینه «ملی بودن» پارلمان اصلاحات  و برخی گزینه «در مرکز» را پيشنهاد دادند و برخى با محوريت اعضاى احزاب در مركز يا كشور و حضور محدود اشخاص ملى (ژنرال‌ها و چهره‌های اصلاح طلب) را مطرح کرده‌اند.

بر اساس شنیده‌های خبرنگارعصرایران، بررسی این موضوع که اختلاف نظرها و بحث‌های حاشیه‌ای زیادی دارد، ممکن است ماه‌ها به طول انجامد.

به نظر می‌رسد هدف اصلی از بررسی و تشکیل پارلمان اصلاحات رسیدن به سازوکاری واحد در بین جبهه اصلاح طلبان برای معرفی نامزد واحد در انتخابات آتی به ویژه در انتخابات ریاست جمهوری 1400 باشد.

منبع : عصر ایران

كلمات كليدي : کشورهای وارث تمدن ایرانی ، ایران_انتخابات
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.