آخرين اخبار
كد خبر : ۳۶۸۱۷
زمان ارسال :‌ ۱۵:۱۰ ۱۳۹۸/۷/۲۹
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس:

تکلیف طرح اصلاح قانون انتخابات، در مجمع تشخیص مشخص می‌شود

اگر مجلس به مصوبه کمیسیون مبنی برحذف استانی شدن در طرح رای می داد مابقی موارد را به شورای نگهبان می فرستادیم و قطعا به انتخابات مجلس دهم هم می رسید. ما اگربخواهیم نظر شورای نگهبان را رعایت کنیم بهترین گزینه این است که موارد مرتبط با استانی شدن را حذف کنیم و مابقی را به شورای نگهبان بفرستیم.

محمد جواد کولیوند نماینده مجلس درباره سرنوشت طرح اصلاح قانون انتخابات گفت: طرح اصلاح قانون انتخابات به صورت یکپارچه دیده شده است ما مواردی که شورای نگهبان به این طرح ایراد گرفته بود را در کمیسیون حذف کردیم منتها چون مجلس به حذف رای نداد و بر ماده‌ای که مربوط به استانی شدن بود  اصرار دا شت  لذا طرح برای اعلام نظر نهایی به مجمع تشخیص مصلحت نظام رفت و سرنوشت این طرح باید در مجمع تشخیص مصلحت نظام مشخص شود.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس در گفت‌وگو با عصرایران ادامه داد: کمیسیون نظارت مجمع نیز بخش ‌های که شورای نگهبان رد کرده  بود را رد کردند و به همین دلیل بنده نامه ای به آقای لاریجانی نوشتم که اگرقرار است این طرح به سرانجام برسد این طرح را  برای بررسی مجدد به صحن بفرستند واگرصحن اصرار بر همان موارد  دارد مجدد به مجمع برود و یا اینکه موارد موردنظر نمایندگان  را در لایحه  دولت  ببینیم.

نماینده کرج افزود: در حال حاضر کمیسیون نظارت مجمع طرح رابررسی و رد کرده است و خود مجمع آن رابررسی نکرده است.

این نماینده اصول‌گرای مجلس  تصریح کرد: در حال حاضر لایحه  دولت در کمیته ویژه‌ای که به همین منظوردر کمیسیون تشکیل شده است در حال بررسی است، مواردی که ما در طرح مجلس آورده‌ایم همانند استانی شدن در لایحه دولت نیست و ما می توانیم این موارد را به لایحه دولت اضافه کنیم که البته لایحه دولت به انتخابات مجلس دهم نمی رسد.

وی  خاطرنشان کرد: اگر مجلس به مصوبه کمیسیون مبنی بر حذف استانی شدن در طرح رای می داد مابقی موارد را به شورای نگهبان می فرستادیم و قطعا به انتخابات مجلس دهم هم می رسید، اگربخواهیم نظر شورای نگهبان را رعایت کنیم بهترین گزینه این است که موارد مرتبط با استانی شدن را حذف کنیم و مابقی را به شورای نگهبان بفرستیم.

منبع : عصر ایران

كلمات كليدي : کشورهای وارث تمدن ایرانی ـ ایران ـ انتخابات
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.