آخرين اخبار
كد خبر : ۳۶۸۵۰
زمان ارسال :‌ ۱۳:۱۱ ۱۳۹۸/۱۰/۱
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

سخنگوی عبدالله: اعلام نتایج انتخابات غیرقانونی است

سخنگوی عبدالله گفت: ما از آرای پاک مردم افغانستان دفاع می‌کنیم و به تمام احزاب افغانستان و جامعه جهانی و کمیسیون انتخابات اعلام کردیم در برابر این اعلام غیرقانونی بی‌تفاوت و ساکت نمی‌نشینیم.

به گزارش تابناک، «فریدون خزون» سخنگوی تیم ثبات و همگرایی به رهبری «عبدالله عبدالله» در گفتگو با فارس، درباره اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری گفت: بار‌ها اعلام کردیم که آرای ناپاک باید از آرای پاک جدا شوند، اما متاسفانه کمیسیون بدون توجه به این خواست مشروع اقدام به بازشماری آرا کرد.

وی افزود: این اعلام نتایج کاملا غیرشفاف و غیرقانونی بود و سرنوشت ۳۰۰ هزار رای تاکنون مشخص نیست.

خزون ادامه داد: اعلام نتایج کاملا جانبدارانه اعلام شد و برای ما قابل قبول نیست. ما بار‌ها تعهد کردیم که از آرای پاک مردم افغانستان دفاع می‌کنیم و امروز به تمام احزاب افغانستان و جامعه جهانی و کمیسیون انتخابات اعلام کردیم که در برابر این اعلام غیرقانونی بی‌تفاوت و ساکت نمی‌نشینیم.

سخنگوی عبدالله همچنین گفت: تاکنون تصمیمی بر برگزاری تجمعات اعتراضی گرفته نشده، اما هرگونه اقدامی که بتوان با آن جلوی اقدامات جانبدارانه کمیسیون را گرفت آن را دنبال می‌کنیم. فعلا در مشورت متحدین سیاسی خود هستیم و به‌زودی اقدامات خود را اعلام می‌کنیم.

وی تصریح کرد: ما خواستار شفافیت و تامین عدالت انتخاباتی هستیم و کمیسیون باید هرچه سریع‌تر آرای پاک را اعلام کند.
نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری افغانستان امروز یکشنبه (۱ دی) اعلام شد و بر اساس آن «اشرف غنی» حائز بیشترین آرا در دور نخست این انتخابات شد.

منبع : تابناک

كلمات كليدي : کشورهای وارث تمدن ایرانی ـ افغانستان ـ انتخابات ، انتخابات ریاست جمهوری
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.