آخرين اخبار
كد خبر : ۳۶۸۵۳
زمان ارسال :‌ ۱۶:۲۴ ۱۳۹۸/۱۰/۲
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

برتری حزب لیبرال دموکرات در انتخابات پارلمانی ازبکستان

بر اساس نتایجی که کمیسیون مرکزی انتخابات ازبکستان امروز (دوشنبه) منتشر کرد، حزب لیبرال دموکرات این کشور توانسته در دور اول انتخابات پارلمانی بیشترین میزان کرسی‌های پارلمان را کسب کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، طبق اعلام کمیسیون مرکزی انتخابات ازبکستان، حزب لیبرال دموکرات تا کنون توانسته در انتخابات پارلمانی روز یکشنبه ۴۳ کرسی از مجموع ۱۲۸ کرسی پارلمان را به خود اختصاص دهد.

میرزا الغ بیک عبدالسلاموف، رئیس کمیسیون مرکزی انتخابات ازبکستان اظهار کرد، ۲۲ کرسی باقی مانده متعلق به مجلس سفلای پارلمان این کشور در دور دوم انتخابات که برای ماه آینده میلادی برنامه‌ریزی شده، مورد رقابت قرار خواهند گرفت.

شوکت میرضیایف، رئیس جمهور ازبکستان با وجود عدم تعلق به حزبی خاص در سال ۲۰۱۶ از جانب حزب لیبرال دموکرات به عنوان نامزد این حزب برای انتخابات ریاست جمهوری معرفی شد.

بر اساس نتایج اعلامی از سوی کمیسیون مرکزی انتخابات ازبکستان همچنین حزب "احیای ملی" توانسته ۳۵ کرسی، حزب "عدالت سوسیال دموکراتیک" 21 کرسی، حزب "دموکراتیک مردم" 18 کرسی و حزب سبز موسوم به "زیست محیطی" 11 کرسی را تا کنون به خود اختصاص داده‌اند.

تمامی این پنج حزب از میرضیایف که کمپینی را برای اجرای اصلاحات در این کشور غنی از منابع حوزه آسیای مرکزی آغاز کرده، حمایت می‌کنند. وی همچنین به دنبال باز کردن فضا برای سرمایه‌گذاری خارجی در این کشور بوده است.

این حمایت احزاب ازبکستان از میرضیایف به این معنی است که اگرچه این رای گیری نخستین مورد در طول چند دهه گذشته محسوب می‌شود اما تضمینی برای تشکیل یک پارلمان وفادار به رئیس جمهوری است.

منبع : ایسنا

كلمات كليدي : کشورهای وارث تمدن ایرانی ـ ازبکستان ـ انتخابات ، مجلس ، انتخابات پارلمان
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.