آخرين اخبار
كد خبر : ۳۶۸۹۲
زمان ارسال :‌ ۲۰:۳۷ ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

انتقادات شدید از سخنگوی شورای نگهبان به خاطر سخنان اخیرش عباسعلی کدخدایی؛ سخنگوی ردصلاحیت

انتقادات شدید از سخنگوی شورای نگهبان به خاطر سخنان اخیرش عباسعلی کدخدایی؛ سخنگوی ردصلاحیت
رد صلاحیت‌های گسترده برای انتخابات مجلس شورای اسلامی از سوی هیات‌های نظارت شورای نگهبان اعتراض‌های فراوانی را در پی داشت. اما شورای نگهبان به دفاع تمام قد از عملکرد خود پرداخت. در این بین عباسعلی کدخدایی هسته اصلی این دعوا است. این عضو حقوقدان شورای نگهبان در مسیر دفاع از شورا حتی به تندی به رییس جمهور تاخت.

به گزارش فرارو، روزچهارشنبه هفته گذشته درجلسه هیات دولت حسن روحانی رییس از دست‌اندرکاران انتخابات خواست: «آن جایی که روشن است تا صلاحیت فردی رد شود، آن را رد کنید، اما آن جا‌هایی که نامشخص است یا احتمالات ضعیف است، مردم را ناراحت نکنید.»

او به طور غیرمستقیم شورای نگهبان را به عملکرد جناحی متهم کرد و افزود: "به مردم نگوییم در برابر یک صندلی مجلس ۱۷ نفر، ۱۷۰ و یا ۱۷۰۰ نفر کاندیدا هستند، ببینیم از چند جناح ۱۷۰۰نفرکاندیدا هستند؟ ۱۷ نفر از چند جناح، از یک جناح؟ این که انتخابات نمی‌شود."

روحانی با بیان این که "با یک جناح نمی‌شود، کشور را اداره کرد" افزود: «بگذارید در میدان انتخابات همه احزاب و گروه‌ها شرکت کنند، قطعا ضرر نمی‌کنید... شما یک جناح و جمعیت بزرگ را مخالف می‌کنید.»

پیش از این سخنان روحانی عباسعلی کدخدایی از ردصلاحیت حدود ۹۰ نماینده کنونی مجلس سخن گفته بود. سخنگوی شورای نگهبان بیشتر ردصلاحیت‌ها را مربوط به مسائل مالی نمایندگان دانسته بود.

علی مطهری، محمود صادقی، غلامرضا حیدری، فاطمه سعیدی، الیاس حضرتی، محمدرضا تابش، طیبه سیاوشی از اعضای شاخص فراکسیون امید (اصلاح‌طلبان) و محمدعلی پورمختار، محسن کوهکن و نادر قاضی‌پور، از نماینده‌های مشهور اصولگرا هستند که خبر رد صلاحیت آن‌ها منتشر شده است.

در این بین تعداد زیادی از نمایندگان ادوار مجلس نیز ردصلاحیت شده اند. از طرف دیگر اصلاح طلبان از ردصلاحیت گسترده نامزد‌های آن‌ها به شدت ناراضی هستند. اصلاح طلبان می‌گویند ۷۰ درصد نامزدهایشان رد شده اند.

با این وجود سخنگوی شورای نگهبان از ردصلاحیت‌ها دفاع می‌کند و بیشتر آن‌ها مالی و اقتصادی می‌داند.


منبع : فرارو

كلمات كليدي :
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.