آخرين اخبار
كد خبر : ۳۶۹۴۰
زمان ارسال :‌ ۱۳:۳۰ ۱۳۹۸/۱۱/۴
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

محمد بهادری جهرمی؛ سخنگوی غیررسمی شورای نگهبان کیست؟

محمد بهادری جهرمی؛ سخنگوی غیررسمی شورای نگهبان کیست؟
محمد بهادری جهرمی؛ سخنگوی "غیررسمی" شورای نگهبان کیست؟
از نکات جالب توجه این است که او سابقه همکاری با دولت حسن روحانی را نیز دارد. دی ماه سال گذشته حسینعلی امیری معاون پارلمانی رییس جمهور طی حکمی محمد بهادری جهرمی را به عنوان مدیرکل تحقیقات و پژوهش معاونت امورمجلس ریاست جمهوری منصوب کرد. ظاهرا او مدتی است که از دولت حسن روحانی جدا شده است.
 
محمد بهادری جهرمی؛ سخنگوی بهادری در پژوهشکده  شورای نگهبان فعالیت می کند
فرارو- در ما‌های اخیر نام یک حقوقدان مرتبط با شورای نگهبان در محافل سیاسی و رسانه‌ای مطرح شده است، حقوقدانی جوان به نام محمد بهادری جهرمی. او در حال حاضر عضو پژوهشگاه شورای نگهبان است. چندی پیش مجادله قلمی او با عباس عبدی فعال سیاسی اصلاح طلب خبر ساز شد.

به گزارش فرارو، اظهار نظر‌های بهادری جهرمی نشان می‌دهد که او فقط یک حقوقدان نیست و با مسائل سیاسی آشنایی دارد، او همزمان هم از منتقدان جدی اصلاح طلبان است و هم از مدافعان سرسخت شورای نگهبان. برخی معتقدند که او می‌تواند در قامت یک فعال سیاسی حزبی نیز ظاهر شود. بهادری جهرمی گاهی حتی در قامت سخنگو از شورای نگهبان دفاع کرده است.
محمد بهادری جهرمی متولد ۱۳۶۱ است.

او سال ۱۳۸۴ مدرک کارشناسی حقوق را از دانشگاه آزاد اسلامی واحد قم دریافت کرد، در سال ۸۸ نیز مدرک کارشناسی ارشد حقوق عمومی را در دانشگاه تهران دریافت کرد. محمد بهادری جهرمی در همان سال آزمون دکتری حقوق عمومی پردیس قم دانشگاه تهران رتبه اول را کسب کرد و  نهایتا دکترای حقوق عمومی را از پردیس فارابی دانشگاه تهران دریافت نمود.

اوبا وجود سن کم به سرعت توانست در مسیر پیشرفت قرار گیرد. او از سال ۸۸ تا ۹۱ مدیر گروه حقوق عمومی و بین الملل مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی بود. در همین بین به عنوان کارشناس در شورای نگهبان نیز فعالیت می‌کرد. بهادری جهرمی سال ۹۱ به عنوان معاون کارشناسی (پژوهش‌های کاربردی) پژوهشکده شورای نگهبان منصوب شد. او همچنان در این سمت فعالیت می‌کند. از نکات جالب توجه این است که او سابقه همکاری با دولت حسن روحانی را نیز دارد. دی ماه سال گذشته حسینعلی امیری معاون پارلمانی رییس جمهور طی حکمی محمد بهادری جهرمی را به عنوان مدیرکل تحقیقات و پژوهش معاونت امورمجلس ریاست جمهوری منصوب کرد. ظاهرا او مدتی است که از دولت حسن روحانی جدا شده است.

بهادری جهرمی سوابق شغلی دیگری هم در کارنامه خود دارد. او مشاور حقوقی شرکت‌های زیادی بوده است. او همچنین مشاور حقوقی دیده بان شفافیت و عدالت است، موسسه‌ای با مدیریت احمد توکلی که هدفش مقابله با فساد است. بهادری جهرمی سابقه تدریس در دانشگاه آزاد نیز دارد.

ظاهرا او برادر بزرگتر علی بهادری جهرمی رییس مرکز امور مشاوران حقوقی قوه قضائیه است.


منبع : فرارو

كلمات كليدي :
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.