آخرين اخبار
كد خبر : ۳۶۹۵۶
زمان ارسال :‌ ۱۰:۴۵ ۱۳۹۸/۱۱/۶
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

منشأ تامین مالی فعالیت‌های انتخاباتی شفاف می‌شود

منشأ تامین مالی فعالیت‌های انتخاباتی شفاف می‌شود
به گزارش خبرنگار ایلنا، در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۶ بهمن) مجلس شورای اسلامی نمایندگان در جریان بررسی طرح شفافیت و نظارت بر تأمین مالی فعالیت‌های انتخاباتی در انتخابات مجلس شورای اسلامی با ماده ۴ این طرح موافقت کردند.

از ۲۱۸ نماینده حاضر در صحن آنان با ۱۱۳ رأی موافق، ۴۶ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع با مشخص شدن منابع مالی نامزدها مواففت کردند.

ماده۴: این طرح بیان می‌کند؛ دریافت و پرداخت کمک مالی نقدی یا غیرنقدی برای تامین منابع مالی فعالیت‌های انتخاباتی باید شفاف بوده و هویت پرداخت کننده و دریافت کننده آن به‌شرح ذیل معلوم باشد:

۱- پرداخت‌کننده:شخص حقیقی: نام و نام خانوادگی، کد ملی

احزاب و گروههای سیاسی: عنوان حزب، شماره پروانه، نام و نام خانوادگی دبیر حزب.

۲- دریافت‌کننده: نام و نام خانوادگی، تاریخ دریافت.

تبصره ۱:هرگونه پرداخت و کمک نقدی ‌باید از طریق اسناد بانکی یا به صورت الکترونیکی و از طریق شماره حساب موضوع ماده (۷) این قانون انجام گیرد.

تبصره ۲: درصورت عدم رعایت الزامات و ضوابط مقرر درخصوص وجوه پرداختی، نامزدها حق استفاده از آن را نداشته و باید وجوه دریافتی به پرداخت ‌کننده عودت داده شود. درصورتی که پرداخت کننده کمک مشخص نباشد و یا اطلاعات ارائه شده از سوی آنها بیانگر موارد فوق نبوده و یا اشتباه باشد، اموال مذکور اعم از نقدی و غیرنقدی اموال مزبور مشمول احکام اموال مجهول‌المالک است.


منبع : ایلنا

كلمات كليدي :
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.