آخرين اخبار
كد خبر : ۳۶۹۷۰
زمان ارسال :‌ ۲۲:۵۴ ۱۳۹۸/۱۱/۶
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

مذاکره اصلاح طلبان با شورای نگهبان؛ خبری در راه است؟

مذاکره اصلاح طلبان با شورای نگهبان؛ خبری در راه است؟
بعد از رد صلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب از سوی شورای نگهبان، برخی از افراد تاثیرگذار این جناح سیاسی درصدد برآمدند تا از طریق مذاکره با شورای نگهبان و سایر نهادها و شخصیت‌های موثر در این رابطه، زمینه را برای تائید صلاحیت برخی از افراد رد صلاحیت شده فراهم آوردند.

به گزارش فرارو، محمدرضا عارف رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان برای پیگیری رد صلاحیت‌ها جلساتی با نهاد‌ها و افراد ذی‌ربط داشته است؛ از فقها و حقوق‌دان‌های شورای نگهبان گرفته تا رئیس دستگاه قضا. تلاش‌ها برای تغییر فضای انتخابات حتی تا پاستور هم پیش رفته است.

علی لاریجانی رئیس مجلس نیز با اشاره به اینکه مطالب بیان‌شده از سوی سخنگوی شورای نگهبان درست نیست، درباره عمده‌ترین دلیل رد‌صلاحیت‌ها، یعنی عدم التزام به نظام جمهوری اسلامی و اسلام نیز گفت: «بنده که با برخی آقایان چهار سال، با برخی هشت سال و با بعضی ۱۲ سال همکاری روزانه داشتم، عدم التزام عملی به نظام را در اکثر قریب‌به‌اتفاق نمایندگان تأیید نمی‌کنم، هرچه عدم احراز‌ها کاهش یابد، به حضور بیشتر ملت در انتخابات کمک می‌کند که در شرایط فعلی انقلاب ضرورت دارد».

از سویی شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان تأکید کرده است «شرط لازم برای اینکه انتخابات پیش‌رو بتواند کشور را در برابر تهدید‌های فزاینده بیرونی و ناملایمات درونی بیمه کند، این است که امکان برگزاری انتخابات رقابتی، عادلانه و قانونی به‌عنوان مقدمه برگزاری یک انتخابات پرشور، برای همه ایرانیان فراهم شود».
 
مذاکره اصلاح طلبان با شورای نگهبان؛ آیا خبری در راه است؟

اصلاح‌طلبان به دنبال احقاق حق خود هستند
جواد امام رئیس کارگروه استان‌های شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان در گفتگو با فرارو با اشاره به اینکه مذاکرات عارف رئیس فراکسیون امید در جهت احقاق حق اصلاح‌طلبان است، اظهار داشت: این رایزنی‌هایی که انجام می‌شود در جهت استیفای حقوق پایمال شده نامزدهای جبهه اصلاحات است که امیدواریم این مذاکرات به نتیجه‌ای برسد، در غیر این صورت از الان نتیجه انتخابات معلوم است و اصول‌گرایان بین خود انتخابات را برگزار خواهند کرد.

وی افزود: اصلاح‌طلبان به دنبال لطف نیستند که برای حضور در انتخابات به آن‌ها لطف شود و صلاحیت‌ها تائید شود، بلکه باید حقوق نامزدها به آن‌ها بازگردانده شود و کسانی که تحت عناوین مختلف از جمله عدم التزام به اسلام و نظام رد صلاحیت شدند، باید در عدم احراز صلاحیت آن‌ها تجدید نظر صورت گیرد، صرف نظر از نمایندگاه فعلی مجلس که رد صلاحیت شدند، دبیران کل احزاب اصلاح ‌طلب و همچنین ۴۰۰ نفر از اعضای رسمی احزاب اصلاحات نیز رد صلاحیت شدند.


منبع : فرارو

كلمات كليدي :
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.