آخرين اخبار
كد خبر : ۳۶۹۷۲
زمان ارسال :‌ ۱۲:۰۳ ۱۳۹۸/۱۱/۷
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

عضو فراکسیون امید:

اصلاح‌طلبان در تهران لیست می‌دهند/ انتخابات را تحریم نمی‌کنیم

 اصلاح‌طلبان در تهران لیست می‌دهند/ انتخابات را تحریم نمی‌کنیم
علیرضا رحیمی نماینده مجلس   در مورد استراتژی اصلاح طلبان در انتخابات مجلس گفت: آنچه که برای اصلاح طلبان خوب و مطلوب است انتخاباتی رقابتی و مشارکتی کامل است یعنی انتخاباتی که همه سلایق کاندیداهایشان را در صحنه رقابت داشته باشند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت‌وگو با عصرایران ادامه داد: اصلاح‌طلبان با توجه به وضعیتی که به لحاظ بدنه اجتماعی دارند در انتخابات‌های گذشته نشان داده‌اند که از حمایت حداکثری برخوردار هستند .

عضو فراکسیون امید خاطر نشان کرد: صرفنظر از اینکه عملکرد دولت آقای روحانی و شوراها را به اصلاح طلبان نسبت دهند و  اینکه این  قضاوت منصفانه‌ای از لحاظ سیاسی است،  باید تاکید کنیم که بخش قابل توجهی از جامعه نگاه و رویکرد اصلاح طلبانه را پذیرفته‌اند آن هم به این دلیل که این رویکرد را یک گام رو به جلو برای پیشرفت کشور و حل مشکلات می دانند.

این نماینده اصلاح طلب مجلس افزود: در هر حوزه‎ای که اصلاح طلبان کاندیدا داشته باشند قطعا لیست خواهند داد و در تهران نیز لیست ارائه خواهد شد اما در حوزه های که فضای رقابتی وجود نداشته باشد و کاندیدای مطلوب شان وجود نداشته باشد ممکن است لیست ارائه ندهند اما قطعا انتخابات را تحریم نخواهند کرد.

نماینده مردم تهران در مورد برخی سخنان مبنی بر اینکه عدم رقابتی بودن انتخابات باعث کاهش مشارکت خواهد شد گفت: اگر رای دهندگان را صاحب نظر و تشخیص بدانیم وقتی کاندیداهایشان را در صحنه رقابت نبینند قاعدتا در حضور یا عدم حضورشان در انتخابات تاثیر گذار خواهد بود چراکه رقابت حداکثری منجر به مشارکت حداکثری خواهد شد.

رحیمی با اشاره به رایزنی ها با شورای نگهبان برای بررسی صلاحیت کاندیداهای اصلاح طلب گفت: پیش بینی ما این است که تعدادی از کاندیدای اصلاح طلب تایید صلاحیت شوند مخصوصا مواردی که با ملاحظات سیاسی رد صلاحیت شده‌اند.

وی خاطر نشان کرد: شورای نگهبان قولی مبنی بر تایید صلاحیت کاندیدای اصلاح طلب نداده است اما نگاه این است که با نگاه مشارکت حداکثری بررسی ها انجام شود.


منبع : عصر ایران

كلمات كليدي :
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.